Ухвала суду № 69921209, 01.11.2017, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2017
Номер справи
809/1494/17
Номер документу
69921209
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"01" листопада 2017 р. Справа № 809/1494/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Івано-Франківської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок до управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій незаконними, визнання незаконними та скасування постанов від 19.10.2017 року за № 09-01-339/463 та за № 09-01-339/464, -

В С Т А Н О В И В:

Івано-Франківська обласна організація Українського товариства мисливців та рибалок звернулася до суду з адміністративним позовом до управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій незаконними, визнання незаконними та скасування постанов від 19.10.2017 року за № 09-01-339/463 та за № 09-01-339/464.

З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суд зазначає наступне.

Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається, серед іншого, також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивачем не долучено належних доказів про сплату судового збору (платіжне доручення, яке міститься в матеріалах позову свідчить про сплату судового збору в неналежному розмірі).

За змістом вимог частини 1 і 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України "Про судовий збір".

Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

За приписами пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

При цьому, окремі рішення, прийняті суб’єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Із змісту адміністративного позову слідує, що позивач просить суд визнати незаконними дії при проведенні позапланової перевірки, визнати незаконними та скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 19.10.2017 року за № 09-01-339/463, якою на Івано-Франківську обласну організацію УТМР накладено штраф у розмірі 3200,00 грн. та постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 19.10.2017 року за № 09-01-339/464, якою на позивача накладено штраф у розмірі 96000,00 грн.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішень (постанов про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами) відповідача - суб'єкта владних повноважень (управління Держпраці в Івано-Франківській області), безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача (Івано-Франківської обласної організації УТМР), є майновими, а позовна вимога в частині визнання незаконними дій при проведенні позапланової перевірки носить немайновий характер.

Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, а саме: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який вступив в дію з 01.01.2017 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року складає 1600,00 грн.

Суд звертає увагу на те, що абзацом 1 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відтак, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленими Івано-Франківською обласною організацією УТМР позовними вимогами становить 3200,00 грн., а саме позовні вимоги майнового характеру (із розрахунку ціни позову 3200,00+96000,00=99200,00) – 1600,00 грн. та немайнового характеру - 1600,00 грн.

Проте, згідно платіжного доручення за № 759 від 30.10.2017 року, позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1600,00 грн. За таких обставин суд прийшов до висновку, що Івано-Франківською обласною організацією УТМР, в порушення вимог абзацу 1 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", сплачено судовий збір не в повному обсязі.

Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі наведеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Івано-Франківської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок до управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій незаконними, визнання незаконними та скасування постанов від 19.10.2017 року за № 09-01-339/463 та за № 09-01-339/464 - залишити без руху.

Надати позивачу строк до 10 листопада 2017 р. для усунення вказаного недоліку шляхом подання до суду документа про сплату судового збору в повному обсязі та роз'яснити, що в разі неусунення недоліку у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Матуляк Я.П.