Дата документу 31.10.2017
Справа № 501/2230/17
3/501/810/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2017 року судця Іллічівського міського суду Одеської області Семенов О.А. розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, 22 квітня 1984 року народженння, громадянина України, працюючого на посаді директора ТОВ «Іліон», який мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за ст. 1631 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_2, обіймаючи посаду директора ТОВ «Іліон», вчинив порушення п.44.2 ст.44, пп.134.1.1. п.134.1 ст.134, п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України (далі-ПКУ), про результати документальної виїзної планової перевірки 13 вересня 2017 року складено акт №1250/15-32-14-01/32682132.
ОСОБА_3 в судовому засіданні роз'ясненні її права та обов'язки передбачені ст. 271 КУпАП, яка зазначила, що у вказаному протоколі відсутні відомості про дату, час і місце вчинення порушення, не зазначено суть правопорушення, не вірно вказана адреса проживання ОСОБА_1, також його не запрошували до ГУДФС в Одеській області для складання протоколу про адміністративне правопорушення про що свідчить відсутність підпису ОСОБА_1 у протоколі. Просила провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, передбачене ч.1 ст.1631 КУпАП, закритим за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, суд доходить таких висновків.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено: дата і місце його складання; суть правопорушення (конкретні дії особи) та відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час і суть адміністративного правопорушення; посненя особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено дату, час і місце вчинення правопорушення, суть та обставини вчиненого правопорушення, конкретні дії ОСОБА_1, за вчинення яких він мав би бути притягнутий до адміністративної відповідальності. Натомість податкова інспекція обмежилась переліком статей Податкового кодексу України.
Крім того, як свідчить зміст зазначеного протоколу, в ньому відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме - відсутня дата народження ОСОБА_1, протокол не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
ОСОБА_4 вказаний протокол про адміністративне правопорушення не підписував, фактично він був позбавлений права надавати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викладення мотивів свого можливого відмовлення від його підписання, та реалізувати свої права, які передбачені ст.268 КУпАП тг ст.ст.59,63 Конституції України.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належне оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Наведена невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст. 256 КУпАП позбавляють суд зробити однозначний законний та обґрунтований висновок про наявність чи відсутність вини конкретної особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1631 КУпАП.
Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
З цих підстав, судця вважає, що протокол про адміністративне правопорушення, підлягає поверненню до ГУ ДФС в Одеській області для належного оформлення, що відповідає позиції Верховного Суду України викладену в постанові Пленуму від 23 грудня 2005 року № 14, з питань неналежного оформлення адміністративних матеріалів.
Керуючись ст.ст. 256, 268 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163і КУпАП, - повернути до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Семенов