
Справа № 569/16060/17
У Х В А Л А
іменем України
23 жовтня 2017 року м.Рівне
Суддя Рівненського міського суду Бердій М.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Рівненської митниці Державної фіскальної служби України про скасування постанови у справі про порушення митних правил, ?
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду із адміністративним позовом до Рівненської митниці ДФС України про скасування постанови у справі про порушення митних правил.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, приходить до наступного:
Як вбачається із матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом своїх прав 19.10.2017 року із вимогами про визнання протиправною та скасування постанови Рівненської митниці ДФС України у справі про порушення митних правил №0338/20400/17 від 03 серпня 2017 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбачених ч.3 ст. 481 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на суму 17000,00 грн.
Відповідно до ч. 1, 3,4 ст. 529 Митного кодексу України постанова митниці у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України. Постанова центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, у справі про порушення митних правил, а також його постанова по скарзі на постанову митниці у такій справі можуть бути оскаржені до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України. Скарга (адміністративний позов) на постанову органу доходів і зборів у справі про порушення митних правил подається у строк, встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення. У разі пропуску цього строку з поважних причин він за заявою особи, яка подає скаргу (адміністративний позов), може бути поновлений відповідною митницею, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або судом.
Відповідно до ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України позов предявляється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Предметом адміністративного позову ОСОБА_1 є визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил від 03 серпня 2017 року, тому такий позов має бути поданий в межах визначеного ст. 289 КУпАП десятиденного строку, перебіг якого починається з дня винесення постанови.
Визначаючи початок перебігу строку звернення з даним адміністративним позовом, слід виходити з того, що оскаржувана постанова була винесена 03 серпня 2017 року та отримана позивачем 08 серпня 2017 року, що підтверджується його підписом на вказаній постанові. Таким чином, саме з 08 серпня 2017 року розпочався перебіг процесуальних строків для звернення до суду із даним позовом. Датою закінчення перебігу вказаного процесуального строку слід вважати 18 серпня 2017 року.
Клопотання про поновлення строку звернення до суду позивачем не заявлено.
Зі змісту ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до п. 9 ч. 1ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства Українисуд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
За вищевикладених обставин, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 слід залишити без розгляду, за пропуском встановленого строку звернення до суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 259 МК України, ст. 289 КУпАП, ст.ст. 100, 155, 158-160, 165, 167 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Рівненської митниці Державної фіскальної служби України про скасування постанови у справі про порушення митних правил залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Рівненського
міського суду ОСОБА_2