
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
30 жовтня 2017 р.м.ОдесаСправа № 821/991/17
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Потапчука В.О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Міністерства оборони України на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом Міністерства оборони України до Генічеської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії, Центральної Військово-лікарської комісії Міністерства оборони України, треті особи - Київське міське клінічне бюро судово-медичної експертизи, ОСОБА_1 про визнання незаконними та скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2017 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з вищевказаною постановою суду першої інстанції Міністерства оборони України звернулося до суду з апеляційною скаргою.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ч.3, 6 ст. 187 КАС України, а саме при поданні апеляційної скарги апелянтом не було сплачено судовий збір у повному розмірі, відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір».
При цьому, разом з апеляційною скаргою до суду надійшло клопотання відповідача про відстрочення сплати судового збору до розгляду справи по суті.
В обґрунтування вказаного клопотання апелянт зазначив, що у апелянта відсутнє належне фінансування, що унеможливлює сплату судового збору. Дане клопотання не містить в собі будь-яких доказів підтверджуючих відсутність у відповідача фінансування.
Відповідно до ст. 5 Закону України Про судовий збір пільги щодо сплати судового збору Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області не передбачені.
Згідно ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.
Тому, суддя-доповідач приходить до висновку, що вищевказане клопотання Міністерства оборони України про відстрочення сплати судового збору до розгляду справи по суті, є необґрунтованим.
Статтями 3 та 4 Закону України «Про судовий збір» визначено обєкти справляння судового збору та розміри ставок судового збору.
Відповідно ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір встановлюються у розмірі 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно п.1 ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень або юридичною особою, ставки судового збору складають 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 2 ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Станом на 1 січня 2017 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 1600 грн.
Таким чином, при поданні апеляційної скарги на постанову, по цій справі, враховуючи дві немайнові вимоги заявлені субєктом владних повноважень, оскарження судового рішення в повному обсязі, судовий збір має бути сплачений в розмірі 3520,00 грн.
Апелянт не надав доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Судовий збір за подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок отримувача - № 31212206781008, отримувач - УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923, банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області, код банку отримувача (МФО) - 828011, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених, ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 КАС України.
Таким чином, апеляційна скарга, відповідно до ст. 108 КАС України, має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків до 24 листопада 2017 року.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Міністерства оборони України залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 24.11.2017 р.
Розяснити Міністерству оборони України , що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя:Потапчук В.О.