
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Денисюк І.І.
Суддя-доповідач:Франовська К.С.
УХВАЛА
іменем України
"30" жовтня 2017 р. Справа № 281/3327/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Франовської К.С.
суддів: Моніча Б.С.
Охрімчук І.Г.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира на ухвалу Лугинського районного суду Житомирської області від "25" липня 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області, Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату коштів ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 05.01.2015 у адміністративній справі № 281/3327/14-а задоволено позов ОСОБА_3
Визнано дії відповідачів - управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира , територіального управління в Житомирській області Державної судової адміністрації України, управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, щодо невиплати ОСОБА_3, у повному розмірі коштів, передбачених ст.ст. 37,39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" протиправними.
Зобов'язано територіальне управління в Житомирській області Державної судової адміністрації України зробити перерахунок ОСОБА_4 доплати до заробітної плати, передбаченої ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, із застосуванням відповідної мінімальної заробітної плати згідно ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року з урахуванням фактично виплачених коштів та передати його до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира.
Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира виплатити ОСОБА_4 доплату до заробітної плати, передбаченої ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, із застосуванням відповідної мінімальної заробітної плати згідно ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" за період з 01.06.2014 року по 31.07.2014 року з урахуванням фактично виплачених коштів та відповідно до розрахунку, поданого територіальним управлінням в Житомирській області Державної судової адміністрації України.
Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області зробити перерахунок та виплатити ОСОБА_4 (позивачу та двом дітям) недоплачену щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбачену ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 40% мінімальної заробітної плати щомісячно, із застосуванням відповідної мінімальної заробітної плати згідно ст. 8 Закону України "Про державний бюджет на 2014 рік", з урахуванням фактично виплачених коштів по доплаті за період з 20.05.2014 року по 31.07.2014 року.
Вказану постанову залишено без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 20.04.20165 року.
У червні 2017 року Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира звернулося до суду з заявою про зміну способу і порядку виконання постанови Лугинського районного суду Житомирської області від 05.01.2015 року.
Ухвалою Лугинського районного суду Житомирської області від 25.07.2017 року у задоволені заяви відмовлено.
Вирішуючи заяву суд першої інстанції дійшов висновків, що задоволення заяви про зміну способу та порядку виконання постанови Лугинського районного суду Житомирської області від 05.01.2015 у справі № 281/3327/14-а. призведе до зміни судового рішення по суті, а тому відмовив у задоволені позову.
Колегія суддів погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції, з таких підстав.
Згідно матеріалів справи, постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 05.01.2015, Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира зобов'язано виплатити ОСОБА_3 доплату до заробітної плати, передбачену ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, із застосуванням відповідної мінімальної заробітної плати згідно ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік" за період з 01.06.2014 по 31.07.2014 з урахуванням фактично виплачених коштів та відповідно до розрахунку, поданого Територіальним управлінням в Житомирській області Державної судової адміністрації України.
На підставі виконавчого листа № 281/3327/14-а державною виконавчою службою Головного територіального управління юстиції Житомирській області відкрито виконавче провадження за № 50097213.
Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира здійснило нарахування коштів ОСОБА_3, але виплату не здійснило за відсутності фінансування з Державного бюджету України.
Таким чином, судове рішення виконано лише в частині проведення перерахунку коштів .
Відповідно до ч. 5ст.124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Аналогічна норма міститься у ст. 14 КАС України, якою визначено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно ст. 2 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, зокрема, державний орган.
Статтею 263 КАС України визначено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере учась у справі та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції, (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.
Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у встановленими раніше порядку і способом. Змінюючи спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті.
Разом з тим, заявник просить змінити не спосіб виконання постанови суду, а судове рішення по суті позовних вимог і вирішити додаткову позовну вимогу про стягнення коштів, яка не була предметом розгляду та дослідження адміністративного суду під час прийняття цієї постанови.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що задоволення заяви про зміну способу і порядку виконання судового рішення зобов'язального характеру на стягнення, призведе до зміни судового рішення по суті.
Вказані висновки суду першої інстанції відповідають правовій позиції Верховного Суду України, висловленій в постановах Верховного Суду України від 11.11.2014 (справа № 21-394а14) та від 01.09.2015 (справа № 345/3953-13-а).
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира залишити без задоволення, ухвалу Лугинського районного суду Житомирської області від "25" липня 2017 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя К.С. Франовська
судді: Б.С. Моніч
І.Г. Охрімчук
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу/відповідачам: Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області м-н. Соборний, 1,м.Житомир,10014
4- Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира вул.Перемоги,55,м.Житомир,10003
5- Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області вул.Червона Гірка,21,смт.Лугини,Житомирська область,11301
- ,