
Справа № 815/4829/17
УХВАЛА
25 жовтня 2017 року м.Одеса
Зала судових засідань №19
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Аракелян М.М.
За участю секретаря – Гуманенко В.О.
За участю сторін:
Від позивача: ОСОБА_2
Від відповідача: ОСОБА_3 – за довіреністю
Розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про передачу за предметною підсудністю адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 міської ради про поновлення на посаді та стягнення середньої заробітної плати,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_2, в якій позивач просить суд визнати Розпорядження №821К від 05.07.2017 року ОСОБА_1 міської ради нечинним та скасувати; стягнути на його користь середню заробітну плату з моменту звільнення.
05 жовтня 2017 року від представника відповідача через канцелярію суду (вх.№27457/17) надійшла письмова заява про передачу за предметною підсудністю адміністративної справи № 815/4829/17 до іншого суду. В обґрунтування клопотання представник відповідача зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам. Таким чином, на думку представника відповідача, справа за адміністративним позовом до ОСОБА_1 міської ради підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
У судовому засіданні 25.10.2017 року представник відповідача підтримав раніше заявлене клопотання та просив його задовольнити.
Позивач у судовому засіданні 25.10.2017 року не заперечував проти передачі даної адміністративної справи до іншого суду за підсудністю.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Як вбачається з позовних вимог, ОСОБА_2 просить суд визнати Розпорядження №821 від 05.07.2017 року ОСОБА_1 міської ради не чинним та скасувати; стягнути на його користь середню заробітну плату з моменту звільнення.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 03.04.2017 року він був прийнятий на роботу до Управління державної реєстрації юридичного департаменту ОМР на посаду провідного спеціаліста. Розпорядженням міського голови від 05.07.2017 року його було звільнено з посади провідного спеціаліста відділу документального та інформативного забезпечення управління державної реєстрації юридичного департаменту ОСОБА_1 міської ради у зв'язку із вступом на військову службу 29.06.2017 року відповідно до п.3 мт.36 Кодексу законів про працю України. Позивач вважає, що зазначене розпорядження є необґрунтованим та незаконним в силу приписів ст.119 Кодексу законів про працю України та враховуючи те, що ОСОБА_2 вступив на військову службу в особливий період за контрактом.
Частиною 2 ст.18 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ст.5 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення. У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
Відповідно до ч.1 ст.10 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідач - Одеська міська рада є органом місцевого самоврядування, предметом оскарження за вказаним адміністративним позовом є розпорядження від 05.07.2017 №821К про звільнення з посади провідного спеціаліста відділу документального та інформативного забезпечення Управління державної реєстрації юридичного департаменту ОСОБА_1 міської ради ОСОБА_2, отже дана справа не підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду, має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом за встановленою територіальною підсудністю згідно ч.2 ст.19 КАС України.
Згідно п.2 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване у встановленому законом порядку, місце проживання (перебування) якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його проживання (перебування).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу №815/4829/17 на розгляд Приморського районного суду м.Одеси як адміністративного суду згідно із територіальною підсудністю, визначеною відповідно до ч.2 ст.19 КАС України за місцем проживання позивача, вказаним у позовній заяві.
Керуючись п.1 ч. 1 ст. 18, п.2 ч.1 ст. 22, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про передачу за предметною підсудністю адміністративної справи задовольнити.
Передати на розгляд адміністративну справу №815/4829/17 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 міської ради про поновлення на посаді та стягнення середньої заробітної плати до Приморського районного суду м. Одеси (65029, м. Одеса, вул. Балківська, 33).
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали через суд першої інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст ухвали складено та підписано 30.10.2017 року.
Суддя М.М. Аракелян