
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 жовтня 2017 року м. Київ № 826/13619/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Київської обласної виборчої комісії, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність», про визнання незаконною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Київської обласної виборчої комісії, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність», про визнання незаконною та скасування постанови від 05.10.2017 №7.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Так, відповідно до пункту 5 частини першої, частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати, а у разі необхідності - клопотання про звільнення від його сплати.
Згідно з частиною другою статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Зокрема, ставки судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI, частиною другою статті 4 якого передбачено, що за подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру справляється судовий збір у 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У свою чергу прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2017 Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 №1801-VIII установлено у розмірі 1600 грн.
Тобто, сформована ОСОБА_1 у розглядуваному адміністративному позові вимога передбачає сплату 640 грн судового збору. Разом з тим, документу про сплату судового збору до позовної заяви не додано.
При цьому, суд зауважує, що на спірні правовідносини положення статті 172 КАС України не розповсюджуються, адже відносини, з приводу яких ОСОБА_1 заявлено позовні вимоги, виникли поза межами виборчого процесу.
Таким чином, згідно з частиною першою статті 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 107, 108, 160, 165 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Київської обласної виборчої комісії, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність», про визнання незаконною та скасування постанови, - залишити без руху.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних у ній недоліків шляхом надання до суду:
- оригіналу документу про сплату судового збору у належному розмірі, а саме у сумі 640 грн (за вимогу немайнового характеру) на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689".
Копію даної ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Роз'яснити ОСОБА_1, що відповідно до пункту 1 частини третьої, частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадку не усунення недоліків, позовна заява повертається позивачеві. Разом з цим, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Відповідно до частини третьої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до частин першої, третьої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя О.М. Чудак