Ухвала суду № 69861097, 30.10.2017, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.10.2017
Номер справи
824/796/17-а
Номер документу
69861097
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

30 жовтня 2017 р. м. Чернівці Cправа № 824/796/17-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши адміністративний позов керівника Кельменецької місцевої прокуратури Чернівецької області в інтересах держави до відділу з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних та фізичних осіб-підприємців Новодністровської міської ради Чернівецької області, державного реєстратора відділу з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних та фізичних осіб-підприємців Новодністровської міської ради Чернівецької області ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення,

В С Т А Н О В И В:

Керівник Кельменецької місцевої прокуратури Чернівецької області в інтересах держави звернувся до суду з позовом до відділу з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних та фізичних осіб-підприємців Новодністровської міської ради Чернівецької області, державного реєстратора відділу з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних та фізичних осіб-підприємців Новодністровської міської ради Чернівецької області ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення.

Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер:35127537 від 12 травня 2017 року про державну реєстрацію права приватної власності на обєкт нерухомого майна будинок відпочинку І поверх, будинок відпочинку ІІ поверх, підвал, металевий вагончик загальною площею 110,67 кв.м., розташованого за адресою: вул. Вишнева, 23, с. Ломачинці, Сокирянського району, Чернівецької області за ТОВ "Едельвейс".

Даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. Справа підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.

Станом на час вирішення питання про відкриття провадження у даній справі підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.

Відповідно до частини першої статті 110 Кодексу адміністративного судочинства України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.

Згідно частини другої статті 110 Кодексу адміністративного судочинства України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може:

1) прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів; навести необхідні довідки; провести огляд письмових та речових доказів на місці, якщо їх не можна доставити до суду; призначити експертизу, вирішити питання про необхідність залучення свідків, спеціаліста, перекладача;

2) прийняти рішення про обов'язковість особистої участі осіб, які беруть участь у справі, у судовому засіданні, про залучення третіх осіб до справи;

3) викликати на судовий розгляд адміністративної справи свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів;

4) прийняти рішення про проведення попереднього судового засідання.

Статтею 111 Кодексу адміністративного судочинства України визначено можливість проведення судом попереднього судового засідання, яке за змістом частини першої указаної статті проводиться з метою з'ясування можливості врегулювання спору до судового розгляду справи або забезпечення всебічного та об'єктивного вирішення справи протягом розумного строку.

Частиною четвертою статті 111 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що під час проведення попереднього судового засідання суд: 1) уточнює позовні вимоги та заперечення відповідача проти адміністративного позову; 2) з'ясовує питання про склад осіб, які братимуть участь у справі; 3) визначає факти, які необхідно встановити для вирішення спору і які з них визнаються сторонами, а які належить доказувати; 4) з'ясовує, якими доказами сторони можуть обґрунтовувати свої доводи чи заперечення, та встановлює строки для їх надання; 5) вчиняє інші дії, необхідні для підготовки справи до судового розгляду.

Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд вважає за необхідне в рамках підготовки справи до судового розгляду провести попереднє судове засідання даної справи.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 107, 110, 111, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

1.Відкрити провадження у адміністративній справі за позовом керівника Кельменецької місцевої прокуратури Чернівецької області в інтересах держави до відділу з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних та фізичних осіб-підприємців Новодністровської міської ради Чернівецької області, державного реєстратора відділу з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних та фізичних осіб-підприємців Новодністровської міської ради Чернівецької області ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення.

2.Призначити адміністративну справу до попереднього судового засідання на 15 листопада 2017 року об 11 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні ОСОБА_2 окружного адміністративного суду за адресою: м.Чернівці, вул. Садова, 1-І.

3. Попереднє судове засідання проводитиме суддя Лелюк О.П. одноособово.

4. Повідомити осіб, які беруть участь у справі, про попереднє судове засідання даної справи.

5.Запропонувати відповідачам подати в попереднє судове засідання письмові заперечення проти позовної заяви з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються.

6.Зобовязати сторін подати всі наявні документи та матеріали, які стосуються розгляду даного позову та можуть бути використані як докази в даній справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя О.П. Лелюк

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про процесуальні права і обовязки

осіб, які беруть участь в розгляді адміністративної справи

Статтями 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України (далі Кодексу) визначено права та обовязки осіб, які беруть участь у справі.

Особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обовязки. Особи, які беруть участь у справі, зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обовязки.

Особи, які беруть участь у справі, мають право:

1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;

2) знайомитися з матеріалами справи;

3) заявляти клопотання і відводи;

4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;

5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;

6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;

7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;

9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;

10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;

11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Крім прав та обовязків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Статтею 40 цього Кодексу визначено обовязок осіб, які беруть участь у справі, повідомити про зміну адреси та причини неприбуття в судове засідання.

Особи, які беруть участь у справі, зобовязані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобовязані завчасно повідомити про це суд.