
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2017 року Житомир справа № 806/2495/17
категорія 5.1.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Черноліхова С.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Пласпорк" про скасування державної реєстрації змін до установчих документів,
встановив:
Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області звернулася до суду з позовом, у якому просить скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів. Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач вказав, що відповідачем було подано недостовірні відомості при державній реєстрації змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Пласпорк", оскільки код особи, яка значиться керівником підприємства, закритий у зв'язку зі смертю.
Представник позивача подала до суду заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження (а.с.39).
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.28-29).
Зважаючи на відсутність перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні та приймаючи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити з наступних підстав.
Встановлено, що 30.09.2014 виконавчим комітетом Луцької міської ради Товариство з обмеженою відповідальністю "Пласпорк" (далі - ТОВ "Пласпорк") зареєстровано як юридична особа (реєстраційний номер 11981020000008651) та 01.10.2014 взято на облік у Луцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Волинській області за номером 031814123405.
07.08.2017 Департаментом "Центру надання адміністративних послуг у місті Луцьку" Луцької міської ради внесено зміни до установчих документів юридичної особи (номер державної реєстрації 11981050003008651) у зв'язку із зміною місцезнаходження та інформації (складу) про засновників.
Згідно витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ТОВ "Пласпорк" зареєстроване за новою адресою: вул. Кафедральна, 5а, м. Житомир, 10014 та з 02.08.2017 керівником зазначено - ОСОБА_1 (а.с.8-12). Слід зазначити, що ідентифікаційний код (НОМЕР_1) ОСОБА_1 закритий у зв'язку зі смертю (а.с.7) .
Як вбачається з довідки про ідентифікаційні дані, підприємство на даний час знаходиться у стані переходу з Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області (а.с.13).
Згідно з п. 67.2 ст. 67 Податкового кодексу України, контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
На виконання вимог Податкового кодексу України Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області просить скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ "Пласпорк" щодо внесеної інформації про керівника юридичної особи.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців регулює Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 № 755-IV ( в редакції Закону України від 26 листопада 2015р. N835-VIII).
У відповідності до пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 № 755-IV (далі – Закон № 755-IV), державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об’єднання, професійної спілки, її організації або об’єднання, політичної партії, організації роботодавців, об’єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.
Систему органів у сфері державної реєстрації становлять Міністерство юстиції України та інші суб'єкти державної реєстрації, що передбачено ч.1 ст.5 Закону №755-IV.
За змістом ч. 1 ст. 25 зазначеного Закону, державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться, зокрема, на підставі: 1) документів, що подаються заявником для державної реєстрації; 2) судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" у тому числі про скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі.
Згідно з ч.2 ст.6 №755-IV Закону Державний реєстратор приймає документи; перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; веде Єдиний державний реєстр; веде реєстраційні справи; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
З аналізу викладеного, передбачено, що скасування в Єдиному державному реєстрі змін до установчих документів юридичної особи належить до повноважень суб'єктів державної реєстрації.
Суд зазначає, що заявлена позивачем до суду вимога про скасування державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ "Пласпорк" пред'явлена до самого ТОВ "Пласпорк" не може бути задоволена в такому вигляді, оскільки відповідачем у даній справі має бути суб'єкт державної реєстрації, який вчинив реєстраційні дії, щодо внесення змін до установчих документів.
Крім того, суд також зазначає, що згідно ч.1 ст.52 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що звернення з адміністративним позовом не тієї особи, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, суд може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Аналізуючи вказані правові норми та досліджуючи надані письмові докази, суд дійшов висновку, що позивачем визначений неналежний відповідач по даній справі, проте, на ряду з викладеним зазначає, що заміна неналежної сторони у справі є для суду правом, а не обов'язком, а тому відповідно позовні вимоги до визначеного Житомирською об'єднаною державною податковою інспекцією відповідача (ТОВ "Пласпорк") задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного у задоволенні позову Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області необхідно відмовити.
Керуючись ст. 86, 94, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
У задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя С.В. Черноліхов