Ухвала суду № 69860085, 25.10.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2017
Номер справи
804/6856/17
Номер документу
69860085
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

25 жовтня 2017 року Справа №804/6856/17

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про скасування наказу, поновлення на службі, стягнення середнього заробітку, -

ВСТАНОВИВ:

23 жовтня 2017 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про скасування наказу начальника Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 19.12.2016 № 357 о/с про звільнення зі служби в поліції старшого сержанта поліції ОСОБА_1 поліцейського центру обслуговування ГУНП в Дніпропетровській області; поновлення на службі в поліції старшого сержанта поліції ОСОБА_1 поліцейського центру обслуговування ГУНП в Дніпропетровській області; стягнення з Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу старшому сержанту поліції ОСОБА_1, поліцейського центру обслуговування ГУНП в Дніпропетовській області стосовно штатного розкладу.

Згідно положень пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

За загальним правилом, встановленим частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Отже, з аналізу вищенаведеної норми ч.2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України видно, що з урахуванням дати звільнення позивача з публічної служби 19.12.2016, строк звернення до суду з даним позовом сплинув 20.01.2017, отже суд приходить до висновку, що з урахуванням того, що даний позов складений позивачем 20.10.2017 та поданий до адміністративного суду 23.10.2017, позивачем пропущений строк звернення до суду, встановлений ч.2 ст.99 вказаного Кодексу.

Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Як убачається зі змісту доданих до позову документів, із рішенням атестаційної комісії № 15 Головного управління Національної поліції України від 27.09.2016 позивач ознайомився 30 вересня 2016 року, що підтверджується відміткою на атестаційному листі, який міститься в матеріалах справи. Доказів на підтвердження того, що позивач звертався до відповідача із вимогою про видачу копії наказу про звільнення позивач не надав, а тому зазначене не дає суду можливості визначитися з причинами поважності пропуску строку звернення до суду з даним позовом, виходячи зі строків звернення до суду з даним позовом, встановлених ч.2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: місячний строк звернення з моменту звільнення з публічної служби.

При цьому, з позовної заяви не встановлено та суд не може самостійно встановити причини пропущення позивачем місячного строку звернення до суду та безпосередньо позивачем таких обставин не зазначено.

Приймаючи до уваги викладене, дослідивши додані до позову документи, суд не находить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та поновлення вказаного строку, оскільки позивачем не наведено у позові жодних підстав причин поважності пропуску строку звернення до суду з даним позовом та жодних доказів на підтвердження вказаного до позову не додано.

За таких обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для залишення зазначеної позовної заяви без розгляду у відповідності до вимог ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому, позивач має право повторно звернутися до суду із наданням документів на підтвердження причин пропуску строку звернення до суду або заявити клопотання про визнання таких причин поважними.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про скасування наказу, поновлення на службі, стягнення середнього заробітку залишити без розгляду.

Копію ухвали направити позивачу разом із позовною заявою та доданими до неї документами.

Роз’яснити позивачу положення частини третьої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п’ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя ОСОБА_2