
11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 жовтня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1538/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали за адміністративним позовом Лисичанського міського центру зайнятості до Словяносербського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
24 жовтня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Лисичанського міського центру зайнятості до Словяносербського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, в якому позивач просить:
- визнати неправомірними дії державного виконавця Словяносербського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, які виявилися у поверненні виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання;
- зобовязати відповідного державного виконавця Словяносербського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області відкрити виконавче провадження на підставі виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 17 травня 2012 року у справі № 2а-9678/11/1270, про стягнення з ОСОБА_1 на користь Словяносербського центру зайнятості суми незаконно отриманої допомоги по безробіттю у сумі 2335,00 грн.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя прийшов до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), у звязку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.
Адміністративний позов може містити вимоги про зобовязання відповідача субєкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії (пункт 2 частини четвертої статті 105 КАС України).
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і пятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Положеннями статті 181 КАС України визначені особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Частиною третьою вказаної статті передбачено, що відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
В прохальній частині адміністративного позову позивач серед іншого просить визнати неправомірними дії державного виконавця Словяносербського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, які виявилися у поверненні виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання.
При цьому, позивач не зазначив у адміністративному позові, дії якого саме державного виконавця необхідно визнати неправомірними.
Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що згідно з пунктом 6 частини четвертої статті 4 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» якщо виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею, виконавчий документ повертається стягувачу без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його предявлення органом державної виконавчої служби, а не державним виконавцем.
Як і в цивільному судочинстві, поняття способів захисту прав, свобод та інтересів особи в адміністративному судочинстві охоплюється визначеним законом механізмом матеріально-правових засобів здійснення охорони цих прав, свобод та інтересів, що приводиться в дію за рішенням суду у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення. Положення статей 105 та 162 КАС України визначають зміст способів захисту порушеного права в адміністративному судочинстві.
Відповідно до пункту 3 частини четвертої статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобовязання відповідача субєкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.
За правилами частин першої, другої статті 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: 1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; 2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача коштів; 5) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 6) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 7) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України; 8) визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
В рамках адміністративного судочинства:
дії - певна форма поведінки субєкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні субєктом владних повноважень своїх обов'язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;
бездіяльність - певна форма поведінки субєкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов'язків згідно із законодавством України;
рішення - нормативно-правовий акт або акт індивідуальної дії.
При зазначенні в позовній заяві позовних вимог про зобовязання субєкта владних повноважень вчинити певні дії, позивач у позовній заяві має конкретизувати хто саме повинен вчинити ці дії.
В позовній заяві позивач просить зобовязати відповідного державного виконавця Словяносербського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області відкрити виконавче провадження на підставі виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 17 травня 2012 року у справі № 2а-9678/11/1270, про стягнення з ОСОБА_1 на користь Словяносербського центру зайнятості суми незаконно отриманої допомоги по безробіттю у сумі 2335,00 грн, не зазначаючи, кого саме суд повинен зобовязати вчинити певні дії.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Лисичанського міського центру зайнятості до Словяносербського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 7-ми (семи) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 105, 106 КАС України, та її копії для вручення відповідачу.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачеві та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_2