
Справа № 212/4741/17
3/212/1636/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 жовтня 2017 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в місті ОСОБА_2 Департаменту патрульної поліції відносно:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ПЧДЄ № 2, зварювальник, проживаючого: м ОСОБА_2 Ріг, АДРЕСА_1;
у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення БР № 080785 від 27.07.2017року, ОСОБА_3 27 липня 2017 року о 19:00 год. по вул. Мусорського в Покровському районі м. Кривого Рогу, керував транспортом "SKODA OCTAVIA TOUR", номерний знак "АЕ 3246 ІЕ" в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння, зі згоди водія, проводився в установленому законом порядку, із застосуванням приладу газоаналізатора "Drager" алкотест 6820, результат 1,43 %о, в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху і скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_3 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.
Адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні вказав на те, що незважаючи на визнання вини ОСОБА_3 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, справу відносно ОСОБА_3 слід закрити. В обгрунтування зазначеного пояснив, що інспекторами ПП був порушений порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, що предбачений Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376. А саме, акт огляду на стан алкогольного сп'яніння та протокол тестування на алкоголь було складено інспектором 2 роти 3 батальйону УПП в м. Кривому Розі ОСОБА_5, а протокол про адміністративне правопорушення складено іншим інспектором 2 роти 3 батальйону УПП в м. Кривому Розі ОСОБА_6, що є порушенням інструкції. Крім цього даний протокол складено 27.07.2017 року о 19.10 год а сам огляд на стан сп'яніння ОСОБА_3 проводився 27.07.2017 року о 20.05 год., тобто через годину після складення протоколу, що також свідчить про порушення процедури оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення.
Інспектор УПП у м. Кривому Розі ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснив, що протокол про адміністративне правопорушення складено в відповідності до вимог чинного законодавства, факт правопорушення зафіксовано на відеозапис. ОСОБА_3 порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху і скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП. З приводу розбіжностей в часі складання протоколу про адміністративне правопорцушення відносно ОСОБА_3 в 19:10 год. 27.07.2017 року та проходження огляду на стан сп'яніння в 20:05 год. цього ж дня - вважає такі дії допустимими, оскільки правопорушник пройшов такий огляд в межах двох годин, що передбачено Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоровя України 09.11.2015 № 1452/735.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, переглянувши відеозапис, що долучений до справи, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що своїми діями ОСОБА_3 вчинив порушення, передбачене ч. 1ст. 130 КпАП України.
Згідно дост. 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно дост. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно до ч. 1ст. 260 КУпАПу випадках, прямо передбачених законами України, з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення допускаються адміністративне затримання особи, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів, у тому числі посвідчення водія, тимчасове затримання транспортного засобу, відсторонення водіїв від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Об'єктивна сторона правопорушення передбаченогост. 130 КУпАП, є зокрема керування транспортними засобами особами в стані алкогольного/наркотичного сп'яніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.
Отже, при наявності у особи яка керувала транспортним засобом ознак алкогольного сп'яніння, як і відмова такої особи від проходження медичного огляду на стан сп'яніння є підставою для притягнення її до адміністративної відповідальності заст. 130 КУпАП.
Положеннями ч. 2 та 3ст. 266 КУпАПпередбачено, що огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Відповідно до п. 9 розділу ІІ Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоровя України 09.11.2015 № 1452/735: з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоровя, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоровя не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Також, відповідно до п. 2 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі від 07.11.2015 року № 1395 передбачено, що огляд на стан алкогольного спяніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання.
У п. 10 вказаної Інструкції зазначено, що результати огляду на стан спяніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного спяніння з використанням спеціальних технічних засобів.
Із аналізу пунктів 2 та 10 Інструкції вбачається, що огляд на стан алкогольного спяніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейським, який має спеціальне звання та саме цей працівник поліції, який проводив огляд, повинен скласти за його наслідками відповідний акт огляду на стан алкогольного спяніння з використанням спеціальних технічних засобів, що було зроблено в даному випадку.
Отже, крім визнання вини у вчиненні зазначеного правопорушення самим ОСОБА_3, його вина у вчиненні правопорушення за ч. 1ст.130 КУпАП,підтверджується матеріалами справи, які відповідно дост. 251 КУпАП є доказами у справі про адміністративне правопорушення, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 080785 від 27.07.2017 року; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8, які повністю підтверджені відеозаписом бодікамери працівників поліції серія АЕ 00202.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, суддя дійшов висновку, що порушника слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1ст. 130 КУпАПта застосувати стягнення в межах санкції цієї статті.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з винної особи підлягає стягненню судовий збір.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.24,27, ч.1 ст.130,284 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього штраф у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(десять тисяч двісті гривень) в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_3судовий збір у розмірі 320 гривень 00 коп. в дохід держави, стягувач Державна судова адміністрація України отримувач коштів ГУК у місті Києві /м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у місті Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Строк предявлення постанови до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу.
Суддя: І. Я. Чорний