Ухвала суду № 69837450, 06.10.2017, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
06.10.2017
Номер справи
308/9770/17
Номер документу
69837450
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 308/9770/17

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

06 жовтня 2017 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Лемак О.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Коритнянської сільської ради Ужгородського району, третя особа: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Коритнянської сільської ради Ужгородського району VI скликання,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до Ужгородського міськрайонного суду із позовом до виконавчого комітету Коритнянської сільської ради Ужгородського району, третя особа: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Коритнянської сільської ради Ужгородського району VI скликання.

Відповідно до п. 3 ч. 1ст. 107 КАС Українисуддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленимстаттею 106 цього Кодексу.

Згідно з ч. 3ст. 106 КАС Українидо позовної заяви додається документ про сплату судового збору.

Згідно п.1 ч. 3 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент подачі складає 640,00 грн.

При цьому, зі змісту положень ч. 3ст. 6 Закону України «Про судовий збір»слідує, що у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається з позовних вимог позивачем у межах даного позову предявлено дві вимоги немайнового характеру: визнання протиправним та скасування рішення відповідача; визнання недійсним свідоцтва про право власності.

До позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору в сумі 640,00 грн.

Таким чином, оскільки позивачем заявлено дві самостійні вимоги немайнового характеру, то кожна з них має бути оплачена судовим збором за визначеною законом ставкою для вимог немайнового характеру.

З огляду на викладене позивачу необхідно доплатити судовий збір та надати оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору за іншу вимогу немайнового характеру в сумі 640,00 грн.

Крім того, відповідно до п.4 ч.1ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і пятоюстатті 105 цього Кодексуі виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Зокрема ч.4ст. 105 КАС Українипередбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення субєкта владних повноважень; зобовязання субєкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення; стягнення з субєкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) субєкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об»єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; інші у випадках, встановлених законом.

П.4 ч.1ст. 106 КАС Українивизначений обовязок позивача зазначити у позовній заяві зміст позовних вимог згідно з ч.ч.4,5ст. 105 цього Кодексуі виклад обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Наведені вище нормиКАС Українидають підстави фізичній або юридичній особам, права, свободи чи інтереси яких порушено субєктом владних повноважень у звязку з винесенням останнім рішення(нормативно-правового акта чи правового акта індивідуальної дії), вчиненням дій або не вчинення дій, які повинні бути вчинені в межах повноважень органудержавної влади, органу місцевого самоврядування, їхньої посадової чи службової особи, іншого субєкта при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Вимоги позивача повинні стосуватися захисту або відновлення його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку субєкта владних повноважень.

Питання щодо прийняття до розгляду в порядку адміністративного судочинствапозову судом вирішується після зясування наступних обставин: які саме права, свободи чи інтересипозивача порушені, в чому саме вони полягають і якими саме рішеннями, діями чи бездіяльністю субєкта владних повноваженьвони порушені; чи відносяться спірні правовідносини до публічно-правових; чи не підлягають порушені право, свобода чи інтересифізичної або юридичної особи захисту в порядку іншого провадження .

Згідно з вимогами ч.1ст. 11 КАС Українирозгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з вищевказаними нормами права особа має право звернутись до адміністративного суду з позовом лише у разі якщо вона вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача (субєкта владних повноважень) порушено її права, свободи чи інтересиу сфері публічно-правових відносин. При цьому обставину дійсного (фактичного порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів позивача має довести належними та допустимими доказами саме позивач.

Однак, позивачем не зазначено які саме його права, свободи чи законні інтереси порушено з боку відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Дослідивши матеріали справи приходжу до переконання, що без зазначення наведених вище обставин, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви з врахуванням вимог ст.ст. 105, 106 КАС України.

Розяснити позивачу, що якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду, інакше вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст. 105, 106, 108, 171, 160, 185 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В :

Адміністративний позовМартинової ОСОБА_1 до виконавчого комітету Коритнянської сільської ради Ужгородського району, третя особа: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Коритнянської сільської ради Ужгородського району VI скликання -залишити без руху.

Позивачеві надати строк для усунення недоліків до31 жовтня 2017року та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя : Лемак О.В.