
Справа № 577/1753/17
Провадження № 2-а/577/52/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" жовтня 2017 р.
Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого-судді Гетьмана В.В.,
при секретарі Лиховоз Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Конотопа адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до заступника голови Конотопської міської ради ОСОБА_2 про скасування розпорядження про оголошення догани,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із даним позовом та просить визнати протиправним та скасувати розпорядження заступника міського голови м.Конотоп Сумської області №121-ОД від 13.04.2017 р. “Про оголошення догани ОСОБА_1О.”
Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні заявив клопотання про закриття провадження у справі, оскільки вона не підсудна адміністративному суду.
Відповідач ОСОБА_2 підтримав клопотання, просить його задовольнити.
Позивач ОСОБА_1, його представник ОСОБА_4 заперечують задоволенню клопотання.
Суд, вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає, що провадження по справі підлягає закриттю за наступних підстав.
Згідно п.34 Постанови Пленуму вищого адміністративного суду №8 від 20.05.2013 р. “Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів” пунктом 30 частини першої статті 26 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.
Відповідно до пункту 10 частини четвертої статті 42 цього Закону сільський, селищний, міський голова призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.
Відповідно до частини 3 статті 8 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV господарська компетенція органів державної влади та органів місцевого самоврядування реалізується від імені відповідної державної чи комунальної установи. Безпосередня участь держави, органів державної влади та органів місцевого самоврядування у господарській діяльності може здійснюватися лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктом 3.1.6 пункту 3.1 розділу 3 Державного класифікатора України "Класифікація організаційно-правових форм господарювання" комунальне підприємство - підприємство, що діє на основі комунальної власності територіальної громади.
Комунальна організація (установа, заклад) утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління (підпункт 3.4.5 пункту 3.4 розділу 3 цього Класифікатора).
З огляду на викладене комунальні підприємства, установи чи організації не є суб'єктом владних повноважень у розумінні положень КАС України, а діяльність директора комунального підприємства, установи чи організації не належить до публічної служби, визначеної цим Кодексом.
Відносини з приводу призначення чи звільнення директора комунального підприємства, установи чи організації є трудовими.
Видання відповідного акта органом місцевого самоврядування не змінює правової природи цих відносин.
Суди повинні враховувати, що спори, які виникають з приводу призначення чи звільнення директора комунального підприємства, установи чи організації, не належать до юрисдикції адміністративних судів.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1, відповідно до ст.15 ЦПК України, повинні розглядатися в порядку цивільного судочинства, тому згідно ч.1 ст.157 КАС України, слід закрити провадження по даній справі.
Керуючись ч.1 ст. 157 КАС України,-
У Х В А Л И В :
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до заступника голови Конотопської міської ради ОСОБА_2 про скасування розпорядження про оголошення догани закрити.
Роз”яснити позивачеві право на звернення з позовними вимогами до Конотопського міськрайонного суду Сумської області як до суду загальної юрисдикції, в порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Конотопський міськрайонний суд протягом 5 днів з дня її отримання.
Суддя ОСОБА_5Судове рішення № 69833912, Конотопський міськрайонний суд Сумської області було прийнято 27.10.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти корисні дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити корисні дані.
Це рішення відноситься до справи № 577/1753/17. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: