Рішення № 69825946, 12.10.2017, Ірпінський міський суд Київської області

Дата ухвалення
12.10.2017
Номер справи
367/5203/17
Номер документу
69825946
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 367/5203/17

ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

з а о ч н е

12 жовтня 2017 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючої судді Саранюк Л.П.,

при секретарі Шмагун О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області справу за позовом Бучанської міської ради до ОСОБА_1 Здравкова про стягнення заборгованості по пайовому внеску, -

в с т а н о в и в :

До Ірпінського міського суду надійшов зазначений вище позов, який позивач мотивує тим, що 28 березня 2016 року між Бучанською міською радою в особі заступника Бучанського міського голови ОСОБА_2, з одного боку та ОСОБА_1 Здравков, паспорт тип Р, код ВGR, номер 382825817, персональний код НОМЕР_1, адреса: м. Буча, вул. Патріотів 17, було укладено договір пайової участі № 99 від 26 травня 2016 р.

Відповідно до п.1.1 Договору, Замовник зобов'язується прийняти пайову участь у сумі 172 255,00 грн. у розвиток інфраструктури м. Буча та перерахувати до спеціального фонду м. Буча на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства в Київській області, грошові кошти в розмірі, визначеному у Розрахунку величини пайової участі в розвитку інфраструктури м. Буча, у звязку з реконструкцією та розширенням житлового будинку № 17 по вул. Патріотів в м. Буча, Київської області.

Відповідно до п. 2.1 Договору, Замовник зобов'язується перерахувати кошти в сумі, зазначені у п. 1.1 розділу І цього договору, згідно з розрахунком пайової участі замовника, що є невід'ємною частиною цього Договору, до введення обєкта в експлуатацію.

20 вересня 2016 року Департаментом Державної архітектурно- будівельної інспекції у Київській області було зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації обєкта.

Згідно довідки Фінансового управління Бучанської міської ради № 266 від 12.07.2017 року кошти від ОСОБА_1, в рахунок оплати пайової участі у розвитку населеного пункту згідно договору № 99 - не надходили.

Таким чином, ОСОБА_1 кошти зі сплати пайового внеску не сплачені та умови договору не виконані.

Несплата ОСОБА_1 пайового внеску, призводить до недоотримання коштів місцевим бюджетом.

У звязку з вищевикладеним просив суд стягнути з ОСОБА_1 Здравкова на користь Бучанської міської ради кошти у сумі 172 255,00 грн., за наступними реквізитами ЄДРПОУ 37911135, р\р №31519921700008, банк одержувача ГУ ДКСУ у Київській області в Києві, МФО 821018, призначення платежу: 24170000; Надходження коштів пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту.

Судові витрати покласти на Відповідача.

В судове засідання позивач свого представника не направив, про час та місце судового розгляду повідомлялись належним чином. До суду від представника надійшла заява про збільшення позовних вимог, за змістом якої просять стягнути з ОСОБА_1 Здравкова на користь Бучанської міської ради кошти у сумі 219 420 грн. 87 коп. з них кошти пайової участі у сумі 172 255,00 грн. та нараховану пеню у сумі 47168,87 грн. за наступними реквізитами ЄДРПОУ 37911135, р\р №31519921700008, банк одержувача ГУ ДКСУ у Київській області в м. Києві, МФО 821018, призначення платежу: 24170000; Надходження коштів пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час, місце та дату розгляду справи повідомлявся належним чином, а тому, відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України, суд вважає за можливе справу розглянути у його відсутність та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Так, судом встановлено, що 28 березня 2016 року між Бучанською міською радою в особі заступника Бучанського міського голови ОСОБА_2, з одного боку та ОСОБА_1 Здравков, паспорт тип Р, код ВGR, номер 382825817, персональний код НОМЕР_1, адреса: м. Буча, вул. Патріотів 17, було укладено договір пайової участі № 99 від 26 травня 2016 р.

Відповідно до п.1.1 Договору, Замовник зобов'язується прийняти пайову участь у сумі 172 255,00 грн. у розвиток інфраструктури м. Буча та перерахувати до спеціального фонду м. Буча на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства в Київській області, грошові кошти в розмірі, визначеному у Розрахунку величини пайової участі в розвитку інфраструктури м. Буча, у звязку з реконструкцією та розширенням житлового будинку № 17 по вул. Патріотів в м. Буча, Київської області.

Відповідно до п. 2.1 Договору, Замовник зобов'язується перерахувати кошти в сумі, зазначені у п. 1.1 розділу І цього договору, згідно з розрахунком пайової участі замовника, що є невід'ємною частиною цього Договору, до введення обєкта в експлуатацію.

20 вересня 2016 року Департаментом Державної архітектурно- будівельної інспекції у Київській області було зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації обєкта.

Згідно довідки Фінансового управління Бучанської міської ради № 266 від 12.07.2017 року кошти від ОСОБА_1, в рахунок оплати пайової участі у розвитку населеного пункту згідно договору № 99 - не надходили.

Відповідно до ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері будівництва визначені ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до яких, відповідно до п.1 статті віднесено організацію за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва реконструкції і ремонту об'єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, а також шляхів місцевого значення.

Відповідно до ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається в договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахуванням не може перевищувати: 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд, 4 відсотка загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Відповідно до п. 8 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва обєкта, з техніко-економічними показниками.

Відповідно до ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Кошти, отримані як пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту.

Істотними умовами договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту є: розмір пайового внеску; терміни (графік) оплати пайового внеску; відповідальність сторін.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайового внеску (участі) замовника у створення інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до І-ІІІ категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Відповідно до п.2 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» від 13.04.11 р. №461, прийняття в експлуатацію об'єктів, що належать до І-ІІІ категорії складності, та об'єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта, проводиться шляхом реєстрації Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними органами поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

За умовами ч.1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Стаття 525 ЦК України передбачає, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч.1 ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно зі ст. ст. 610, 611 ЦК України, порушенням зобовязання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобовязання (неналежне виконання), а у разі порушення зобовязання, настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

У відповідності до вимог ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» кошти, отримані як пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту.

Таким чином, інтереси Бучанської міської ради порушуються у звязку з тим, що ненадходження коштів пайової участі до місцевого бюджету перешкоджає виконанню місцевих програм та забезпеченню інтересів територіальної громади м. Буча в частині створення і розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Відповідно до ч.2 ст.31 Цивільного процесуального кодексу України позивач має право протягом усього часу розгляду справи збільшити або зменшити розмір позовних вимог.

З врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та доведеним, а тому підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

На підставі викладеного, керуючись нормами Конституції України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст.ст. 39, 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. ст.15, 16, 392, 526, 527, 530, 525, 6.10-612, 546, 549, 625 Цивільного кодексу України, ст. ст.3,10,60,61, 213-218 ЦПК України суд,-

в и р і ш и в :

Позов Бучанської міської ради - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 Здравкова на користь Бучанської міської ради кошти у сумі 219 420 грн. 87 коп. (двісті девятнадцять тисяч чотириста двадцять грн. 87 коп.) з них кошти пайової участі у сумі 172 255,00 грн., (сто сімдесят дві тисячі двісті пятдесят пять гривень 00 коп.) та нараховану пеню у сумі 47 168,87 грн. (сорок сім тисяч сто шістдесят вісім грн. 87 коп.) за наступними реквізитами ЄДРПОУ 37911135, р\р №31519921700008, банк одержувача ГУ ДКСУ у Київській області в м. Києві, МФО 821018, призначення платежу: 24170000; Надходження коштів пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту.

Стягнути з ОСОБА_1 Здравкова на користь Бучанської міської ради судовий збір в сумі 2583,83 грн.

Копію заочного рішення направити сторонам для відома.

Розяснити, що заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: ОСОБА_3