
Справа № 459/971/17
Провадження № 1-кс/459/1155/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2017 року слідчий суддя Червоноградського міського суду Львівської області Кріль М.Д.
за участю: прокурора Даниліва А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Червонограді клопотання старшого слідчого Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся в суд з даним клопотанням в якому послався на те, що Досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу із початку серпня 2016 року по березень 2017 року включно КП «Комунальник» було здійснено перерахунок коштів на рахунок ТОВ «Юридична фірма «ВІП Галичина» та рахунок ОСОБА_2 за оренду транспортного засобу марки «FAW», якого повинні були використовувати для збору та перевезення пет пляшки, хоча вказаний автомобіль фактично не використовувався у цілях КП «Комунальник», а згідно договору від 25.07.2016 року КП «Комунальник» закупляє пет пляшку у КП «ЧЖКС», хоча контейнери для збору пет пляшки, перебувають на балансі КП «Комунальник».
Відомості про вказаному факту були внесені до ЄРДР №12017140150000376 від 07.03.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України.
В ході вивчення вилученої документації стало відомо, що КП «Комунальник» закупляє у КП «Червонограджитлокомунсервіс» пет пляшку, що підтверджується договором від 25.07.2016 року. Згідно договору оренди від 22.08.2016 року КП «Комунальник» орендувало автомобіль марки «FAW», модель «NA CA1031», д.н.з. НОМЕР_1 у ТОВ «Юридична фірма «ВІП Галичина», директором якої був ОСОБА_3, за оренду даного автомобіля КП «Комунальник» сплачував кошти орендодавцю включаючи суму передбачену на заробітну плату водія. Згідно шляхових листів за період із серпня по жовтень 2016 року включно, автомобіль марки «FAW», модель «NA CA1031», д.н.з. НОМЕР_1, використовувався для збирання пет пляшки по м. Червонограду. Також у шляхових листах вказано, що у зазначений вище період часу, водієм даного автомобіля був директор ТОВ «Юридична фірма «ВІП Галичина» ОСОБА_3
Допитаний ОСОБА_3 повідомив, що в період із серпня по листопад 2016 року їздив на зазначеному автомобілі із невідомими йому особами та збирав пет пляшку по місту Червонограду, яку в подальшому завозив на підприємство промислової переробки побутових відходів, що знаходиться за адресою: м. Червоноград вул. Львівська, 81. Також останній повідомив, що був водієм на зазначеному автомобілі на громадських засадах, тобто працював безоплатно.
У звязку із цим, на думку слідчого виникла необхідність у проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Комунальник», а саме:
- правильність та достовірність здійснення видатків на оренду транспортних засобів та оплату праці;
-законність здійснення витрат на оплату послуг та виконання робіт сторонніх організацій (субєктів господарювання);
-правильність здійснення видатків на придбання та списання паливно-мастильних матеріалів та запчастин;
-проведення зустрічних звірок у субєктів господарювання надавачів послуг та виконавців робіт.
17.10.2017 року на запит СВ Червоноградського ВП, поступила відповідь із Західного офісу Держаудитслужби, згідно якого ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Комунальник» за період із 01.08.2017 року по 30.09.2017 року, спеціалісти можуть провести з 20.11.2017 року терміном у 15 робочих днів.
На підставі вищевказаного просить клопотання задоволити, та надати дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Комунальник», що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Червоноград вул. Св. Володимира, 112 (ЄДРПОУ 03348643), за період із 01.08.2016 року до 30.09.2017 року, в частині правильності та достовірності здійснення видатків на оренду транспортних засобів та оплату праці, законності здійснення витрат на оплату послуг та виконання робіт сторонніх організацій (субєктів господарювання), правильності здійснення видатків на придбання та списання паливно-мастильних матеріалів та запчастин, а також проведення зустрічних звірок у субєктів господарювання надавачів послуг та виконавців робіт, проведення якої просить доручити працівникам Західного офісу Держаудитслужби, що за адресою: м. Львів вул. Костюшка, 8, з «20» листопада 2017 р. терміном на 15 робочих днів.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, з підстав вказаних у ньому.
При розгляді клопотання сторони клопотання про фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не заявляли.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державній влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Також, у п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України вказано, що до документів, які є доказами, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Згідно ст.25 КПК України вбачається, що прокурор, слідчий зобов'язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
На даний час з КПК виключено положення, якими прокурору та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки, що обумовлює необхідність звернення до слідчого судді із даним клопотанням.
Як визначено у п.5 ч.5Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Згідно частин 6-8ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості. Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Враховуючи вищенаведене, беручи до уваги те, що з матеріалів клопотання вбачається, що існують обґрунтовані підстави вважати, що має місце вчинення кримінального правопорушення, однак на підтвердження чи спростування цієї версії є обєктивна необхідність провести позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Комунальник», отримана інформація за результатами позапланової документальної перевірки може сприяти розслідуванню кримінального провадження, встановленню важливих обставин та подальшого прийняття процесуального рішення, то вважаю, що заявлене клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 36, 91-3, 369-372 КПК України, Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області задоволити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Комунальник», що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Червоноград вул. Св. Володимира, 112 (ЄДРПОУ 03348643), за період із 01.08.2016 року до 30.09.2017 року, в частині правильності та достовірності здійснення видатків на оренду транспортних засобів та оплату праці, законності здійснення витрат на оплату послуг та виконання робіт сторонніх організацій (субєктів господарювання), правильності здійснення видатків на придбання та списання паливно-мастильних матеріалів та запчастин, а також проведення зустрічних звірок у субєктів господарювання надавачів послуг та виконавців робіт.
Проведення позапланової виїзної документальної ревізії доручитипрацівникам Західного офісу Державної аудиторської служби України, що за адресою: м. Львів, вул. Костюшка, 8, в еріод часу з 20 листопада 2017 року терміном на 15 робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: М. Д. Кріль