Постанова № 69811280, 26.10.2017, Ічнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
26.10.2017
Номер справи
733/1248/17
Номер документу
69811280
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Справа №733/1248/17

№ 3/733/373/17

Постанова

Іменем України

"26" жовтня 2017 р. м. Ічня

Ічнянський районний суд Чернігівської області

в складі: судді Овчарика В.М.,

за участю прокурора Бабір С.І.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності-

ОСОБА_1 та

секретаря Панахно Л.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2 А, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, фізичної особи-підприємця, голови громадської організації «Федерація футболу в Ічнянському районі», голови політичної партії Народного руху України в Ічнянському районі, ІПН: НОМЕР_1,

за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1, будучи депутатом Ічнянської міської ради 7-го скликання, тобто у відповідності до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року, являючись субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у встановлений законом термін не подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав частково, пояснивши, що вживав заходи щодо подання електронної декларації стосовно себе до 01.05.2017 року, однак не зміг зробити цього вчасно, оскільки в основному перебував в зоні АТО, а коли приїздив додому до м. Ічні, намагався заповнити декларацію, однак неналежність роботи функцій інформаційно-телекомунікаційної системи не надавала йому можливості заповнити відповідну декларацію.

Прокурор у судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, оскільки скоєння ним корупційного діяння знайшло своє підтвердження в ході судового розгляду та просила накласти на нього стягнення у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», субєктами, на яких поширюється дія цьогоЗакону, є депутати місцевих рад.

Відповідно до п. 9ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»(далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цимЗакономвимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1ст. 3 цього Закону, за якезакономвстановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зіст. 68 Конституції Україникожен зобов'язаний неухильно додержуватисяКонституції Українита законів України.

Частиною 1статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1,статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Відповідно до прикінцевих положень Закону, продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цьогозаконуподають таку декларацію вперше.

Відповідно до додатку до рішення 1 сесії 7 скликання «Про підсумки чергових виборів депутатів до Ічнянської міської ради 25 жовтня 2015 року і визнання їх повноважень» від 17.11.2015 року, ОСОБА_1 був обраний депутатом Ічнянської міської ради від БПП «Солідарність» (а.с. 63).

Згідно ч. 2ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»та ч. 1ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбаченихзакономвипадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Відповідно до копії протоколу першої сесії Ічнянської міської ради сьомого скликання, першу сесію новообраної міської ради було скликано 17 листопада 2015 року в залі засідань міської ради (а.с. 59-61).

Згідно ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як вбачається із Витягу з стенограми засідання двадцятої (позачергової) сесії Ічнянської міської ради сьомого скликання від 23 лютого 2017 року, юрист Ічнянської міської ради ОСОБА_2 звернулася до депутатів міської ради з повідомленням щодо методики подання та оприлюднення декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування через систему електронного декларування (а.с. 84-85). Згідно списку присутніх депутатів Ічнянської міської ради 20 (позачергової) сесії сьомого скликання, депутат Ічнянської міської ради ОСОБА_1 був присутній на вказаній сесії (а.с. 86).

Відповідно до листа № 93-05/16382/1-8 від 23.05.2017 року Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що актом обстеження окремих функцій інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 25.01.2017 засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 по 19 год. 30 хв. 04.01.2017 року. Крім того,протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислюваних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС Реєстр в цілому. Вжиття таких заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб'єктами декларування обов'язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства (а.с. 10).

Як убачається з листа Національного агентства з питань запобігання корупції, при перевірці файлів легування дій користувачів ІТС Реєстр виявлено, що ОСОБА_1 зареєструвався в ІТС Реєстр 23.06.2017 року о 19-25 год (а.с. 106), при цьому декларацію за 2016 рік подав 23.06.2017 року о 21-30 год (а.с. 107-109).

Виходячи з системного аналізу вищезгаданих положень, ОСОБА_1,будучи депутатом Ічнянської міської ради 7-го скликання несвоєчасно подав без поважних причин декларацію. За таких обставин, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією та передбачене ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за яке повинен нести адміністративну відповідальність.

Посилання останнього на те, що не працювала система, що не дозволило йому вчасно подати електронну декларацію, спростовується матеріалами справи, а перебування ОСОБА_1 у зоні АТО як волонтера не звільняє його від покладених на нього обов»язків.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який одружений, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, працює, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, відсутність відомостей про попередні притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин і приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу, але в мінімальному розмірі, передбаченого санкцією статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, оскільки особі, що скоїла адміністративне правопорушення, необхідно призначити стягнення, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, ст.ст. 2, 3, 4, 12, 45, Закону України «Про запобігання корупції», суд

постановив:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (пятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5) судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 коп (отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001).

Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов'язана сплатити штраф не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.

У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягуєтьсяподвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2ст. 308 КУпАП, який становитиме 1 700 гривень.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В.М. Овчарик