
709/1794/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2017 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Чорнобаївського відділення поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працюючого в Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів сантехніком, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,-
за ч.1 ст. 130 КУпАП,-
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ГП № 639587 від 12 вересня 2017 року, ОСОБА_1 11 вересня 2017 року близько 23-30 год по вул. Жовтнева,104 в смт. Чорнобай Черкаської області, керував мопедом HONDA, реєстраційний номер СААВ 2016 з явними алкогольного сп"яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей). Від огляду на стан сп"яніння відмовився, чим порушив п. 2.5. ПДР та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засідання вину у вчиненні вказаного порушення не визнав. Пояснив, що 11 вересня 2017 року дійсно пив пиво, доїхав додому на велосипеді. А потім пізно ввечері необхідно було проїхати в магазин. Був зупинений працівниками поліції, які сказали, що в нього є ознаки сп"яніння. З цим не згідний, оскільки пив лише пиво, а пройшло багато часу. Пройти огляд за допомогою технічних засобів (драгер) не пропонували, в лікарню їхати не хотів, оскільки колись мав негативний досвід. При свідках пройти медичний огляд інспектор не пропонував.
Свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з"явилися, про дату,час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Разом з тим, свідок ОСОБА_3 в телефонному режимі повідомив суду, що з"явитися не може, оскільки перебуває в лікарні в м. Черкаси. Підтримує свої письмові пояснення, які знаходяться в матеріалах справи. Водій дійсно відмовився від проходження медичного огляду на стан сп"яніння. Щодо проходження огляду на стан сп"яніння за допомогою алкотестеру - не пам"ятає чи пропонували. Але водій мав ознаки алкогольного сп"яніння, запах алкоголю був сильний.
Інспектор Келеберда Ю.М. в судовому засіданні надав суду відеозапис з місця зупинки транспортного засобу. Пояснив, що 11.09.2017 року близько 23-30 год. їхав з колегами на чергування. В смт. Чорнобай Черкаської області по вул. Жовтнева,104 керував мопедом ОСОБА_1 та послідувавши за вказаним транспортним засобом зупинили водія. Останній мав ознаки алкогольного сп»яніння, було запропоновано пройти огляд на стан сп"яніння за допомогою приладу "Drager" та в медичному закладі, на що ОСОБА_1 відмовився. Інспектор надав відеозапис описаних подій, здійснений на його особистий мобільний телефон, оскільки державою сертифікованими приладами для фіксації порушень працівники Чорнобаївського відділення поліції не забезпечені.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, інспектора, свідка, вивчивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків
Диспозицією ч.1 ст.130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Порядок огляду на стан алкогольного спяніння передбачений Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоровя України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).
Пунктами 6, 7 розділу І Інструкції передбачено, що огляд на стан спяніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоровя (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоровя).
Відповідно до п.6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі - Порядок), водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду (п.8 Порядку).
Тобто поліцейський повинен запропонувати особі провести огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, а в разі відмови - запропонувати пройти огляд на стан сп'яніння в закладі охорони здоров'я. У випадку відмови від такого огляду поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Як вбачається з матеріалів справи, в присутності двох свідків ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан сп"яніння за допомогою спеціального технічного засобу чи в медичному закладі. Тобто зазначеного порядку інспектором Келеберда М.О. було дотримано.
Доказів протилежного суду не надано.
До пояснень ОСОБА_1 суд відноситься критично, оскільки вони спростовуються поясненнями свідка та відеозаписом, і вважає їх спрямованими на уникнення відповідальності за скоєне. Вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в порушенні п. 2.5 ПДР та вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується достатніми даними, що містяться в матеріалах справи, доведена повністю, кваліфікація скоєного вірна.
Вирішуючи питання про накладення стягнення, у відповідності до ст.ст 33-35 КУпАП, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини. Обставин, що пом"якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено. Суд застосовує до правопорушника стягнення в межах санкції статті у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.
У звязку з накладенням адміністративного стягнення, на підставі статті 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 320 гривень.
Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст 130, 283,284 КУпАП, суд,-
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 320 грн. судового збору в прибуток держави (стягувач Державна судова адміністрація України, реквізити: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Головне управління державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача - 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом 10 днів з дня її винесення (отримання копії).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі несплати правопорушником штрафу у п"ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
В порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Строк пред"явлення до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя І.М. Кваша