Ухвала суду № 69796266, 24.10.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2017
Номер справи
813/1965/17
Номер документу
69796266
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2017 рокуЛьвів№ 876/8999/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Гудима Л.Я.,

суддів: Довгополова О.М., Святецького В.В.,

за участю секретаря судового засідання: Дідик Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Рітейл менеджмент трейд» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 17 липня 2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Рітейл менеджмент трейд» до Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И В:

В травні 2017 року позивач ТзОВ «Рітейл менеджмент трейд» звернулося в суд з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області, в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області від 03.02.2017 року №0000214004 та №0000224004.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилалося на те, що за результатами фактичної перевірки, контролюючим органом встановлено факт порушення позивачем вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без ліцензії. Позивач вважав, що оскаржені податкові повідомлення-рішення є протиправними, оскільки ним вчасно оплачено вартість ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та подані відповідні документи до ГУ ДВС у Львівській області для продовження дії ліцензії, відтак він не порушував Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 17 липня 2017 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеною постановою суду першої інстанції, ТзОВ «Рітейл менеджмент трейд» оскаржило її в апеляційному порядку, яке, покликаючись на неповне з»ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким адміністративний позов задовольнити, з підстав, викладених у своїй апеляційній скарзі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла переконання, що подана апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції та матеріалами справи підтверджується, що ТзОВ «Рітейл менеджмент трейд» зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської ради 29.12.2014 року, код ЄДРПОУ 39571104, місцезнаходження: 79044, м. Львів, вул. Горбачевського, 15.

Фактично ТзОВ «Рітейл менеджмент трейд» знаходиться за адресою: 79044, м. Львів, вул. Горбачевського, 15.

Позивач взятий на податковий облік в органах державної податкової служби 29.12.2014 року, станом на 30.12.2014 року перебуває на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

На підставі п.п. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 та п.п. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України (далі ПК України), Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», наказу ГУ ДФС у Львівській області від 24.01.2017 року №26 «Про проведення фактичної перевірки» та направлення на проведення перевірки №26 від 24.01.2017 року, відповідач провів фактичну перевірку господарської одиниці ТзОВ «Рітейл менеджмент трейд» (код ЄДРПОУ 39571104), за результатами якої складено акт від 27.01.2017 року №13/16/4000/39571104.

В ході перевірки встановлено порушення позивачем:

- ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» чим встановлено здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, а саме: горілки «Львівська особлива» 0,5 л, 40% об. за ціною 55,00 грн. за пляшку, пива «Львівське 1715» 2,4 л, за ціною 35,90 грн. за пляшку (фіскальний чек від 10.04.2016 року №000050604) та сигарети марки LM LOFT SEA BLUE за ціною 13,65 грн. за пачку (фіскальний чек від 10.04.2016 року № 000050587) ;

На підставі акта перевірки відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення від 03.02.2017 року №0000214004, яким застосовані до позивача фінансові санкції в розмірі 17 000,00 грн. та від 03.02.2017 року №0000224004, яким застосовано до позивача фінансові санкції в розмірі 17 000,00 грн.

Відмовляючи в задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що надані позивачем докази спростовуються доводами відповідача про те, роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснювалась без відповідних ліцензій.

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає їх вірними, такими що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров»я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв тютюнових виробів» (далі - Закон).

Відповідно до ч. 14 ст. 15 Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб»єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно із ч. 20 ст. 15 Закону ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб»єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов»язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб»єкта господарювання. Ліцензія видається за заявою суб»єкта господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Абзацом 3 ч. 2 ст. 17 Закону передбачено, що до суб»єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17 000 гривень.

Отже, обов»язковою умовою для застосування контролюючим органом штрафних санкцій, передбачених абз. 3 ч. 2 ст. 17 Закону є продаж, зокрема, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії.

Порядок оформленням та видача ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами регулюється Тимчасовим порядком видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.1996 року №493.

Відповідно до цього Порядку роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може провадитися суб»єктами підприємницької діяльності незалежно від форм власності, в тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. У ліцензії повинно бути зазначено термін дії, а на її зворотному боці відмітки про поточне (щоквартальне) внесення плати за ліцензію.

Згідно із пунктом 35 вказаного Порядку плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі

алкогольними напоями та тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевого бюджету за місцем торгівлі суб»єкта підприємницької діяльності, а в сільській місцевості - 50 відсотків до районного бюджету за місцем реєстрації суб»єкта підприємницької діяльності та 50 відсотків - до відповідного місцевого бюджету за місцем торгівлі суб»єкта підприємницької діяльності.

З наближенням терміну поточної щоквартальної плати за ліцензію суб»єкт підприємницької діяльності зобов»язаний зробити наступний внесок до відповідного бюджету в розмірі 1/4 річної суми та подати документи, перелічені в пункті 34 цього Порядку, органу яким зареєстровано ліцензію, для внесення чергової відмітки до ліцензії та журналу обліку видачі ліцензій про дату початку і закінчення наступного граничного терміну дії ліцензії.

Як підтверджується матеріалами справи, термін дії ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновим виробами та алкогольними напоями у позивача закінчився 09.04.2016 року, строк дії наступних ліцензій на провадження зазначених видів діяльності лише з 11.04.2016 року, однак 10.04.2016 року позивачем здійснено роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, що підтверджується фіскальними чеками від 10.04.2016 року №000050604 та №000050587, тобто без наявності таких ліцензій, чим порушив абз. 3 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв тютюнових виробів».

Аналізуючи вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами позивачем здійснювалась без відповідних ліцензій, через що позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, а відтак задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовує висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не знаходить і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.

Керуючись статтями 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Рітейл менеджмент трейд» залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 17 липня 2017 року у справі №813/1965/17 без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя : Л.Я. Гудим

Судді: О.М. Довгополов

ОСОБА_1

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 26.10.2017 року.