
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
26 жовтня 2017 р.м.ОдесаСправа № 661/2333/16-а
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Романішин В.Л., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Новокаховської міської ради Херсонської області на постанову Новокаховського міського суду Херсонської області від 02 жовтня 2017 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Таврія Він Тур» до Новокаховської міської ради Херсонської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Новокаховського міського суду Херсонської області від 02.10.2017р. задоволено частково позов ТОВ «Таврія Він Тур» до Новокаховської міської ради Херсонської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Визнано незаконною бездіяльність Новокаховської міської ради Херсонської області в особі її структурного підрозділу - управління містобудування та архітектури, яка полягає у не розгляді у встановлені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» порядку та строки заяви ТОВ «Таврія Він Тур» про надання містобудівних умов та обмежень.
На зазначену постанову суду Новокаховська міська рада Херсонської області подала апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам ч.6 ст.187 КАС України, а саме: до скарги не додано документу про сплату судового збору.
В апеляційній скарзі апелянт заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі, обґрунтоване відсутністю бюджетного фінансування на відповідні видатки.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Ця норма кореспондується з ч.1 ст. 88 КАС України.
Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.
Переконливі докази, які б дали підстави для відстрочення апелянту сплати судових витрат, в матеріалах справи відсутні.
Зазначені апелянтом в клопотанні про відстрочення сплати судового збору обставини свідчать про тимчасову відсутність коштів на сплату судового збору, а тому встановлення міській раді терміну для усунення недоліків надасть апелянту можливість виконати вимоги ст.187 КАС України.
Апелянт не являється особою, яка звільнена від сплати судового збору відповідно до ст.5 Закону, а оскаржувана постанова є об'єктом справляння судового збору згідно ст.3 Закону, тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України, має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду юридичною особою позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 статті 6 Закону передбачено, що у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Враховуючи, що у даній справі юридичною особою заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, тому ставка судового збору при поданні апеляційної скарги, відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», становить 3520 грн.
Оскільки особою, яка оскаржує судове рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку, судовий збір не сплачено, подана апеляційна скарга, на підставі ч.3 ст.189 КАС України, підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст.108, 187, 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
Клопотання Новокаховської міської ради Херсонської області про відстрочення сплати судового збору залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Новокаховської міської ради Херсонської області залишити без руху, надавши апелянту десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: надання доказів сплати судового збору.
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду має бути внесено на рахунок №31212206781008, одержувач коштів: УК в Одесі/Приморський р-н/22030101, код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 38016923, Банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, Код банку отримувача (МФО) 828011, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, в сумі 3520 грн., інакше апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя