
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2017 рокуЛьвів№ 876/9974/17
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіПліша М.А.,
суддів Ільчишин Н.В., Шинкар Т.І.,
за участю секретаря судового засіданняФедак С.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Залізничного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2017 року з питань заміни сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом прокурора Франківського району м. Львова в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова до Публічного акціонерного товариства «Фірма «Нафтогазбуд», третя особа відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В :
Залізничне обєднане управління Пенсійного фонду України м.Львова звернулося в суд першої інстанції з заявою про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова до публічного акціонерного товариства «Фірма «Нафтогазбуд» про стягнення заборгованості у розмірі 20104,39 грн.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2017 року в задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження відмовлено.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції Залізничне обєднане управління Пенсійного фонду України м.Львова оскаржило його в апеляційному порядку, вважає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права.
В апеляційній скарзі зазначає, що функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування належить Державній фіскальній службі України та її територіальним органам як правонаступникам реорганізованого шляхом перетворення Міністерства доходів і зборів та його територіальних органів. Управління Пенсійного фонду не є розпорядником коштів єдиного внеску. З врахуванням викладеного, в спірних правовідносинах належним стягувачем повинна бути Залізнична обєднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Львівській області.
Виходячи з вищевикладеного, просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та постановити нову, якою замінити сторону виконавчого провадження у справі.
Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16.10.2012 р. задоволено адміністративний позов управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова до публічного акціонерного товариства «Фірма «Нафтогазбуд» про стягнення заборгованості у розмірі 20104,39 грн. 16.10.2012 р. Львівський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист №2а-8377/12/1370, в якому стягувачем вказано управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова. 03.11.2014 р. головний державний виконавець відділу ПВР управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області ОСОБА_1 відкрив виконавче провадження №44559979 з виконання виконавчого листа №2а-8377/12/1370, в якому стягувачем вказано управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова код ЄДРПОУ 20847402. Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 14.06.2017 р. замінено стягувача у виконавчому провадженні №44559979 з управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова код ЄДРПОУ 20847402 на Залізничне обєднане управління Пенсійного фонду України м.Львова код ЄДРПОУ 41250271.
Розглядаючи спір суд першої інстанції вірно зазначив, що відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається вказаним Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
У відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 №406-VII (чинного з 11.08.2013), яким внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», функції та повноваження щодо забезпечення збору та ведення обліку страхових коштів, контролю повноти та своєчасності їх сплати передані центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику - Міністерству доходів і зборів України та територіальним органам доходів і зборів.
Згідно з ч.3 Розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені вказаним Законом, поширюються на періоди до набрання ним чинності.
Заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи».
Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Відповідно до пп.14.1. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об'єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
Також суд вірно зазначив, що ч. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» встановлено, що суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Згідно з ч.1 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що заява про заміну сторони у виконавчому провадженні не підлягає задоволенню, оскільки вищенаведеними нормами передбачено продовження адміністрування єдиного внеску, який стягується у даному виконавчому провадженні, органами Пенсійного фонду України, а також визначено механізм перерахування сплачених сум внеску до органів доходів і зборів.
Суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а ухвала відповідає нормам матеріального та процесуального права.
Керуючись ч.3 ст. 160, ч. 4 ст. 196, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, ст.205, ст.206, ст. 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу Залізничного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова - залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2017 року з питань заміни сторони виконавчого провадження по справі № 2а-8377/12/1370 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя М.А. Пліш
Судді Н.В. Ільчишин
ОСОБА_2
Повний текст виготовлений 26.10.2017 року