ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 жовтня 2017 року м. Київ № 826/13541/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Товариства з обмеженою відповідальністю “ЮН-І-ТЕК”
до
Головного управління ДФС у місті Києві
про
визнання протиправним та скасування наказу, а також рішення,-
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Товариство з обмеженою відповідальністю “ЮН-І-ТЕК” з позовом до Головного управління ДФС у місті Києві Державної фіскальної служби, в якому просить: 1) визнати протиправним та скасувати наказ ГУ ДФС у м. Києві від 29 вересня 2017 року №9985 “Про проведення позапланової документальної перевірки ТОВ “ЮН-І-ТЕК”; 2) визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДФС у м. Києві від 05 жовтня 2017 року №31575 про застосування адміністративного арешту майна платника податків.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до положень частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У відповідності до частини 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” установлено, що в 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня 2017 року становить 1 600,00 гривень.
Частиною 3 статті 6 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Досліджуючи заявлені позивачем позовні вимоги, слід зазначити, що вимога про визнання протиправним та скасування наказу про проведення позапланової документальної перевірки та вимога про протиправним та скасування рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків хоча й зазначені позивачем у одному абзаці прохальної частини позову, проте фактично є двома окремими позовними вимогами немайнового характеру, оскільки наказ та рішення є самостійними окремими актами відповідача, а тому за кожну з цих вимог підлягає сплаті судовий збір у розмірі по 1 600,00 грн.
Разом з тим, із позовних матеріалів вбачається, що позивачем сплачено судовий збір лише у розмірі 1 600,00 грн., тобто лише за одну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачем не був сплачений судовий збір у встановленому Законом України “Про судовий збір” розмірі (відповідно до кількості позовних вимог немайнового характеру), що є недоліком позовної заяви.
Окрім того, відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
В даному випадку на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач не надає суду безпосередньо самого наказу ГУ ДФС у м. Києві від 29 вересня 2017 року №9985 “Про проведення позапланової документальної перевірки ТОВ “ЮН-І-ТЕК”, який оскаржується позивачем, а також не зазначає про наявність причин неможливості подання такого доказу.
Наведене вище свідчить про недотримання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліком позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корп. 1, блок А) до 10 листопада 2017 року включно: 1) докази сплати судового збору відповідно до вищенаведеного та у розмірі, встановленому Законом України “Про судовий збір” (відповідно до кількості позовних вимог немайнового характеру) (деталі сплати за посиланням http://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/gromadyanam/tax/).; 2) належним чином засвідчену копію наказу ГУ ДФС у м. Києві від 29 вересня 2017 року №9985 “Про проведення позапланової документальної перевірки ТОВ “ЮН-І-ТЕК”.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ЮН-І-ТЕК” залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 10 листопада 2017 року включно.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Роз’яснити позивачу, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А. Кармазін