
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
24 жовтня 2017 року №826/9139/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Літвінової А.В., суддів Аблова Є.В., Мазур А.С., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1доМіністерства юстиції України провизнання протиправною та скасування повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 06.07.2017, ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства юстиції України , у якому просить суд визнати протиправним та скасувати повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 06.07.2017.
Позовні вимоги мотивовано тим, що виконавчий лист Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.06.2017 №826/2101/16 відповідає вимогам статті 4 Закону України "Про виконавче провадження", а тому у відповідача були відсутні підстави для його повернення стягувачу без прийняття до виконання.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, через канцелярію суду надав документи автоматизованої системи виконавчого провадження №54236934.
Адміністративну справу розглянуто в письмовому провадженні на підставі частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,
ВСТАНОВИВ:
Окружним адміністративним судом міста Києва 07.06.2017 видано виконавчий лист №826/2101/16 на виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.07.2016 у справі №826/2101/16.
ОСОБА_1 15.06.2017 звернувся до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України із заявою про примусове виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.07.2016 у справі №826/2101/16, до якої було додано виконавчий лист Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.06.2017 №826/2101/16.
Однак, відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України надіслав позивачеві повідомлення від 06.07.2017 №ДВ-2 про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання.
Позивач не погоджуючись із вказаним повідомленням від 06.07.2017 №ДВ-2, звернуся до суду з даним позовом.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Пунктом 1 частини першої статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Частиною четвертою статті 4 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред'явлення, якщо: 1) рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної сили (крім випадків, коли рішення у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання); 2) пропущено встановлений законом строк пред'явлення виконавчого документа до виконання; 3) боржника визнано банкрутом; 4) Національним банком України прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку-боржника; 5) юридичну особу - боржника припинено; 6) виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею, або якщо стягувач не подав заяву про примусове виконання рішення відповідно до статті 26 цього Закону; 7) виконання рішення не передбачає застосування заходів примусового виконання рішень; 8) стягувач не надав підтвердження сплати авансового внеску, якщо авансування є обов'язковим; 9) виконавчий документ не підлягає виконанню органами державної виконавчої служби, приватним виконавцем; 10) виконавчий документ пред'явлено не за місцем виконання або не за підвідомчістю.
У разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим цією статтею, стягувач має право звернутися до суду чи іншого органу (посадової особи), що видав виконавчий документ, щодо приведення його у відповідність із зазначеними вимогами.
При поверненні стягувачу виконавчого документа без прийняття до виконання стягувачу повертається сплачений ним авансовий внесок.
З повідомлення відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 06.07.2017 №ДВ-2 вбачається, що виконавчий лист Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.06.2017 №826/2101/16 повернутий стягувачу без прийняття до виконання оскільки, у виконавчому документі не зазначено прізвище, ім'я, по батькові та посаду посадової особи, яка його видала.
Згідно частини третьої статті 4 Закону України "Про виконавче провадження" виконавчий документ підписується уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплюється печаткою. Скріплення виконавчого документа печаткою із зображенням Державного Герба України є обов'язковим, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, згідно із законом зобов'язаний мати таку печатку.
Суд ознайомившись із виконавчим листом Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.06.2017 №826/2101/16 встановив, що він підписаний суддею Келебердою Володимиром Івановичем та помічником судді Лозою К.А. та скріплений печаткою із зображенням Державного Герба України.
Отже, виконавчий лист відповідає вимогам статті 4 Закону України "Про виконавче провадження", а відтак у відповідача були відсутні підстави для його повернення стягувачу без прийняття до виконання.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 94 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати повідомлення відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 06.07.2017 №ДВ-2 про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання.
Присудити здійснені ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок грн.) за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства юстиції України.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Літвінова А.В.
Суддя Аблов Є.В.
Суддя Мазур А.С.