
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
25 жовтня 2017 року 813/2344/17
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кухар Наталія Андріївна, розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали за позовом ОСОБА_1 до ЛКП "Снопківське" Галицької РА Львівської міської ради про визнання нечинною і скасування вимоги ,-
в с т а н о в и в :
03.07.2017 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ЛКП Снопківське Галицької РА Львівської міської ради за участю третіх осіб: Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, Департаменту ДАБК України у Львівській області про визнання нечинною і скасування вимоги.
Ухвалою судді від 04.07.2017 року позовну заяву повернуто позивачу.
Позивач, не погодившись із ухвалою судді від 04.07.2017 року про повернення позовної заяви, оскаржив таку в апеляційному порядку.
Так, ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2017 року у справі №813/2344/17 було задоволено апеляційну скаргу ОСОБА_1, ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 04.07.2017 року про повернення позовної заяви скасовано, а матеріали справи направлено до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття адміністративного провадження.
12.10.2017 року матеріали адміністративної справи №813/2344/17 були надіслані Львівським апеляційним адміністративним судом до Львівського окружного адміністративного суду для продовження розгляду та надійшли до суду 23.10.2017 року, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За правилами п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Частиною 1 ст. 17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Позивач звертається з вимогами до ЛКП Снопківське Галицької РА Львівської міської ради, яке у відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, не є суб'єктом владних повноважень. Крім того, позовні вимоги позивача не містять жодних вимог про вирішення публічно - правового спору, що б підпадало під юрисдикцію адміністративного суду.
У зв'язку з наведеним, суддя дійшла висновку, що дані обставини унеможливлюють розгляд цього позову в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України до компетенції судів щодо розгляду цивільних справ відносить справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно з вимогами п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
При цьому, суд роз'яснює позивачу, що вказана позовна заява повинна розглядатись загальним судом в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст. 17, 109, 107, 109, 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-
У Х В А Л И В:
У відкритті провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до ЛКП Снопківське Галицької РА Львівської міської ради за участю третіх осіб: Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, Департаменту ДАБК України у Львівській області про визнання дій відповідача незаконними - відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
На ухвалу суду першої інстанції може бути подано апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Кухар Н.А.