
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 Ухвала
про повернення позовної заяви
в частині позовних вимог
25 жовтня 2017 рокуСправа № 813/3802/17
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. одержав позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Золота Баня» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправними та скасування постанов,-
в с т а н о в и в:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Золота Баня» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправною та скасування Постанови № 2/64пз/1013-6/5636-17 від 28.09.2017 року щодо ТзОВ «Золота Баня»; визнання протиправною та скасування постанови № 2/185-фізп від 28.09.2017 року стосовно Директора ТзОВ «Золота баня» ОСОБА_1
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС УКраїни, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Пунктами 4, 6 ст. 107 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи:
-належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
-немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Верховний Суд України у постанові від 10 березня 2009 року (справа №21-1813во08) вказав, що згідно з п. 3 ч. 3 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.
Адміністративний суд - суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ (п. 2 ч. 1 ст. 3 КАС України).
Статтею 18 КАС України визначено предметну підсудність адміністративних справ, відповідно до п. 2 ч. 1 якої усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Зі змісту вказаної позовної заяви зясовано, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Золота Баня», в тому числі, просить визнати протиправною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення № 2/185-фізп від 28.09.2017 року стосовно Директора ТзОВ «Золота Баня» ОСОБА_1 про визнання його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 96 КУпАП, та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 18700,00 грн.
Таким чином, спір про визнання протиправною та скасування постанови № 2/185-фізп по справі про адміністративне правопорушення від 28.09.2017 року предметно не підсудний окружному адміністративному суду, а підсудний місцевому загальному суду як адміністративному.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Оскільки суддею при вирішенні питання про відкриття провадження у адміністративній справі встановлено порушення позивачем правил предметної підсудності, позовну заяву в частині вимог про визнання протиправною та скасування постанови № 2/185-фізп по справі про адміністративне правопорушення від 28.09.2017 року слід повернути позивачеві.
Відповідно до ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в :
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Золота Баня» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправними та скасування постанов, в частині позовних вимог про визнання протиправною та скасування постанови № 2/185-фізп по справі про адміністративне правопорушення від 28.09.2017 року - повернути позивачеві.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви в частині позовних вимог надіслати позивачеві невідкладно.
3. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвалу може бути оскаржено протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Качур Р.П.