
Справа № 419/3568/17
Провадження № 1-кс/419/726/2017
УХВАЛА
24 жовтня 2017 року Слідчий суддя Новоайдарського районного суду Луганської області Іванова О.М, при секретареві Логвиновій О. А., за участю прокурора Будніка Р.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Новоайдар клопотання прокурора Новоайдарського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури юриста 2 класу ОСОБА_1 в межах кримінального провадження № 12017130500000476 від 09 серпня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення виїзної позапланової документальної ревізії Новоайдарської районної ради Луганської області за період з 01.09.2016 р. по 30 вересня 2017 р.,-
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Новоайдарського районного суду Луганської області з зазначеним клопотанням звернувся прокурор Новоайдарського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури ОСОБА_1, посилаючись на те, що 05.04.2017 року між Новоайдарською районною радою Луганської області в особі голови ОСОБА_2 (код ЄДРПОУ 25373156) та МПП «Експрес» (код ЄРДПОУ 31326878) в особі директора ОСОБА_3 укладено договір про надання автотранспортних послуг №26 з перевезення делегації Новоайдарського району з смт. Новоайдар до м. Харків 26 березня 2017 року для участі в заходах з підписання меморандуму про співробітництво між Новоайдарською районною адміністрацією, Новоайдарською районною радою Луганської області та Ковельською районною державною адміністрацією, Ковельською районною радою Волинської області, а також для зустрічі делегації 31 березня 2017 року з м. Харків до смт. Новоайдар, автобусом ПАЗ 672М реєстраційний номер НОМЕР_1, який належить перевізнику, на загальну суму 29744,00 грн.
06.04.2017 року між Новоайдарською районною радою Луганської області в особі голови ОСОБА_2 та МПП «Експрес» в особі директора ОСОБА_3 складено акт № 1 надання автотранспортних послуг до вказаного договору на суму 29744,00 грн.
06.04.2017 року Новоайдарською районною радою Луганської області складено платіжне доручення № 5 від 07.04.2017 року про перерахування грошових коштів в сумі 29744,00 грн. на рахунок МПП «Експрес» №26009301010960, відкритий в Філії - Луганському обласному управлінні АТ «Ощадбанк» та 10.04.2017 року вказані грошові кошти було перераховано.
Допитані в ході досудового розслідування свідки показали, що послуги МПП «Експрес» з відправлення та зустрічі делегації з м. Харків до смт. Новоайдар, автобусом ПАЗ 672М реєстраційний номер НОМЕР_1 за вищевказаним договором фактично не надавались.
Таким чином, для з'ясування обставин, які підлягають доказування в межах даного кримінального провадження, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенніперевірки законності використання бюджетних коштів, у тому числі цільового використання бюджетних коштів Новоайдарською районною радою Луганською області в частині виконання договору №26 від 05.04.2017 р., шляхом проведення Управлінням Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області, розташованої за адресою: 93404, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби народів, 32а, Луганської області, позапланової документальної ревізії в Новоайдарській районній раді Луганської області (код ЄДРПОУ 25373156).
Прокурор просив задовольнити клопотання та надати дозвіл на проведення вказаної перевірки.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали, додані до клопотання, приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання зважаючи на те, що у ході його розгляду встановлено існування підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбаченеч.3 ст. 191 КК України, посадовими особами Новоайдарської районної ради Луганською області, яке було виявлено 09.08.2017 р.
Відповідно до ст. ст.91,92 КПК Україниу кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обов'язок доказування покладається на слідчого, прокурора.
Відповідно до пункту 4 «Положення про Державну аудиторську службу України», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 року № 43, Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль у міністерствах, інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообовязкового державного соціального страхування, бюджетних установах, субєктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообовязкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи).
Порядок та підстави проведення перевірок врегульовані Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Згідно норм даного закону Інспекція здійснює контрольні функції шляхом проведення планових та позапланових заходів.
Крім того, ч.ч.6, 11 ст.11 Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-XII, передбачено, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Зокрема, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо обмеження втручання у діяльність субєктів господарювання» від 22.07.2014 №1600-VII, що набрав чинності 17.08.2014 р., внесено зміни до частини 1 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», згідно з яким, однією з підстав для здійснення позапланових заходів є обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення субєктом господарювання її законних прав.
Згідно з частиною 2 статті 6 вказаного Закону, проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, якщо інше не передбачене законом або міжнародним договором, згода на обовязковість якого надана Верховною ОСОБА_1 України.
Також, змінами до пункту 3 розділу II Закону України від 28.12.2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», встановлено, що у 2015-2017 роках перевірки підприємств, установ та організацій, ФОП контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Крім того, Постановою КМУ від 13.08.2014 року №408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, якщо такі перевірки проходять за рішенням суду та на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінально процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначеніч. 1 ст. 7 КПК України.
Згідно ч. 2ст. 84 КПК України, одним із процесуальних джерел доказів є документи, до яких, згідно п. 4 ч. 2ст. 99 КПК України, віднесено висновки ревізій та акти перевірок.
Водночас, у відповідності до ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів у тому числі і шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
З урахуванням вищенаведеного, вбачається наявність підстав для надання дозволу на проведеннявиїзної позапланової документальної ревізії Управлінням Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області, розташованої за адресою: 93400, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби народів, 32а, Луганської області, з питань законності використання бюджетних коштів, у тому числі цільового використання бюджетних коштів Новоайдарською районною радою Луганською області в частині виконання договору №26 від 05.04.2017 р., а також з метою всебічного та повного дослідження обставин кримінального провадження, які підлягають доказуванню.
Керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 року
№ 43 «Про затвердження Положення про Державну аудиторську службу України», Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-XII, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо обмеження втручання у діяльність субєктів господарювання» від 22.07.2014 року №1600-VII, Законом України від 28.12.2014 року № 71, Постановою КМУ від 13.08.2014 року №408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», ст.ст. 9, 84, 91,92, 93, 99 110 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Новоайдарського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури юриста 2 класу ОСОБА_1 в межах кримінального провадження № 12017130500000476 від 09 серпня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення виїзної позапланової документальної ревізії Новоайдарської районної ради Луганської області за період з 01.09.2016 по теперішній час - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення виїзної позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Новоайдарської районної ради Луганської області за період з 01.09.2016 року по 30 вересня 2017 року (код ЄДРПОУ 25373156), розташованій за адресою: смт. Новоайдар, вул. Незалежності, 2, Луганської області, в рамках кримінального провадження №120171305000 00476 від 09.08.2017 р., проведення якої доручити Управлінню Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області, розташованому за адресою: 93400, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби народів, 32а, Луганської області, та встановити строк проведення ревізії п'ятнадцять робочих днів, з питань законності використання бюджетних коштів, у тому числі цільового використання бюджетних коштів Новоайдарською районною радою Луганською області в частині виконання договору №26 від 05.04.2017 р., дослідивши в ході проведення перевірки наступні питання:
-чи дотримано вимоги законодавства при укладенні та виконанні договору № 26 від 05.04.2017 р. про надання автотранспортних послуг, укладеного між Новоайдарською районною радою Луганської області та МПП «Експрес»?
-чи забезпечено ведення достовірного бухгалтерського обліку та фінансової звітності Новоайдарською районною радою Луганської області в частині фінансової операції за договором № 26 від 05.04.2017 р. про надання автотранспортних послуг, укладеного між Новоайдарською районною радою та МПП «Експрес»?
-чи спричинені збитки внаслідок допущених порушень законодавства при укладенні та виконанні договору № 26 від 05.04.2017 р. про надання автотранспортних послуг, укладеного між Новоайдарською районною радою та МПП «Експрес»? Якщо так, то які саме, на яку суму та кому їх завдано?
-з чиєї вини завдано збитки внаслідок допущених порушень законодавства при укладенні та виконанні договору № 26 від 05.04.2017 р. про надання автотранспортних послуг, укладеного між Новоайдарською районною радою та МПП «Експрес»?
Встановити строк проведення позапланової виїзної ревізійної перевірки тривалістю 15 робочих днів з дня отримання копії даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: О.М.Іванова