
Справа №461/3614/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 жовтня 2017 року суддя Галицького районного суду м.Львова Городецька Л.М., з участю представника ЛМ ДФС ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від т.в.о. заступника начальника управління протидії митним правопорушенням митниці начальника ВІАР ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2., Львівська обл., 80735, НОМЕР_1, виданий 06.10.2008 р., орган, що видав Золочівським РВ ГУМВС України у Львівській обл., персональний номер НОМЕР_2.
за ч.1 ст.483 Митного кодексу України,
в с т а н о в и в :
Згідно з протоколом про порушення митних правил №1232/20900/17 від 21.04.2017 року 14.03.2017 року в адресу Львівської митниці ДФС надійшов лист Головного управлінням ДФС у Хмельницькій обл. від 20.03.2017 року № 1717/13-70-20/10/27 (вх. митниці № 8734/7/13-70), згідно якого 14.09.2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне провадження №42016240000000146, що кваліфікуються за ч.2 ст.364 КК України щодо службових осіб Теофіпольського комунального підприємства «Теофіпольлісвод» (код ЄДРПОУ 31278861, Хмельницька обл., смт. Теофіполь, вул. Леніна, 63), які в інтересах СГД-експортерів лісоматеріалів склали завідомо неправдиві товарно-транспортні накладні щодо начебто реалізації підприємством 7500 м3 власних лісоматеріалів, на які підприємствами-експортерами в подальшому отримано сертифікати про їх походження нібито від цього комунального підприємства.
Проведення слідчих (розшукових) дій по кримінальному провадженню №42016240000000146 доручено працівникам ОУ ГУ ДФС у Хмельницькій області.
В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТКП «Теофіпольлісвод», протягом 2015-2016 років, умисно, з метою одержання неправомірної вигоди, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах третіх осіб склали завідомо неправдиві товарно-транспортні накладні щодо реалізації власної лісопродукції в адресу ряду субєктів господарювання.
Фактично фінансово-господарські взаємовідносини між власниками СПД не проводились, лісопродукція по вказаним ТТН не відвантажувалась, кошти за її реалізацію на рахунки ТКП «Теофіпольлісвод» не вносились.
Службові особи при отримані сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, подали до Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства в якості документів підтверджуючих походження деревини, окрім інших документів, підроблені товаро-транспортні накладні видані Теофіпольським КП «Теофіпольлісвод» (код ЄДРПОУ 31278861, Хмельницька обл., смт. Теофіполь, вул. Леніна, 63) щодо реалізації вказаними лісокористувачами лісопродукції.
Зокрема, вказані товаро-транспортні накладні були використані у зазначений спосіб і ФОП ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_2, Львівська обл., Золочівський р-н., с. Словіта) при отримані сертифікату серії ЛВ №925018 від 29.05.2015 року на 22,558 м3 лісопродукції.
Управлінням ПМП Львівської митниці ДФС проведено перевірочні заходи на предмет замитнення ФОП ОСОБА_3 товарів у зоні діяльності Львівської митниці ДФС, та встановлено один випадок, а саме: - за митною декларацією від 29.05.2015 року типу ЕК 10 АА № 209050000/2015/001359 з Сертифікатом від 29.05.2015 року серія ЛВ № 925018, товаро-транспортною накладною № 157 від 29.10.2014 року на товар «Заготовка дубова обрізна 1 сорт, розміром: 28х85х520 мм, обємом 1,421 м?. Дошка дубова обрізна» -1-4 сорт, розміром: 28-107-350х1030-2850 мм, обємом 21,137 м?» вартістю 260 688,56 грн.
На підставі товарно-транспортних накладних і незаконно отриманих сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, ФОП ОСОБА_3 здійснив замитнення та експорт вказаних вище товарів.
Вартість предметів правопорушення лісоматеріалів обємом 22,558 м3 згідно митної декларації від 29.05.2015 року типу ЕК 10 АА № 209050000/2015/001359 становить 260 688,56 грн.
Відповідно до п.6 «Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій» затвердженого Постановою КМ України від 21.12.2005 року № 1260 експортери несуть відповідальність за достовірність інформації в поданих ними документах.
Відповідно до ст.526 МК України, вважаю можливим проводити розгляд справи у відсутності особи, який притягається до адміністративної відповідальності, що не зявився на виклик, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи.
Заслухавши думку представника ЛМ ДФС, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_3 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, оскільки він вчинив дії, спрямовані переміщення товарів через митний кордон України шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів, підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом.
Однак у відповідності до вимог ст.467 МК України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а в разі розгляду судами (суддями) справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачені статтями 469, 477-485 цього Кодексу, - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях правопорушника ознак порушення митних правил, адміністративні стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження, але не пізніше ніж через два роки з дня вчинення правопорушення.
У відповідності до вимог п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Таким чином, оскільки строк притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності минув, приходжу до висновку, що провадження по справі слід закрити.
Приймаючи рішення про закриття провадження у справі, суд звертає увагу на те, що матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_3 після проведення додаткової перевірки надійшли до Галицького районного суду м.Львова 20.09.2017 року, та після заявлення самовідводу передані судді Городецькій Л.М. на підставі розпорядження керівника апарату 13.10.2017 року.
Керуючись ст.ст. 467, 526 МК України, ст.ст.38, 247 КУпАП, суддя
п о с т а н о в и в :
Закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч.1 ст.483 МК України у звязку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Л.М. Городецька