
№ 317/3311/17
№/п 2-а/317/113/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2017 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасов О.М., розглянувши адміністративний позов Запорізької міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про визнання постанови державного виконавця про накладання штрафу протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Запорізька міська рада звернулася до суду з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про визнання постанови державного виконавця про накладання штрафу протиправною та скасування постанови.
Розглянувши подану позовну заяву, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.
Зокрема, згідно ст.106 ч.2КАС України у позовній заяві на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Позивачем у позові зазначено, що Запорізькою міською радою 14.07.2017 р. року подавався адміністративний позов про скасування постанови державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області ОСОБА_1 від 30.06.2017 року про накладання штрафу на позивача у розмірі 5100,00 грн., однак не зазначено до якого суду та на якій стадії знаходиться розгляд зазначеної справи.
Крім того, відповідно до Закону України «Про судовий збір», за подання адміністративного позову немайнового характеру суб»єктом владних повноважень повинно бути сплачено 1 розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, а саме 1600,00 грн.
Однак, позивачем судовий збір не сплачено, натомість подано до суду клопотання про відстрочку сплати судового збору, з посиланням на те, що позивач має кошти на оплату судового збору, однак процес зарахування зарахування коштів судового збору до Державного бюджету органами Державної казначейської служби України не залежить від позивача, що не може бути підставою для відстрочення сплати судового збору згідно чинного законодавства.
Отже, наведені недоліки заяви у сукупності унеможливлюють відкриття провадження у справі.
Згідно ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення наведених недоліків 3 дні. Якщо у цей строк позивач відповідно до ухвали судді виконає вимоги, визначені статтею 106 КАС України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше, відповідно до ст. 108 КАС України заява повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 106, 108,165 КАС України, суддя-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Запорізької міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про визнання постанови державного виконавця про накладання штрафу протиправною та скасування постанови, - залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків 3 дні.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів.
Суддя: О.М. Ачкасов