Рішення № 69764292, 23.10.2017, Березанський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
23.10.2017
Номер справи
469/653/17
Номер документу
69764292
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

23.10.2017 Справа № 469/653/17

2/469/455/17

Р і ш е н н я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 жовтня 2017 року Березанський районний суд Миколаївської області

в складі : головуючої - судді - Старчеус О.П.

при секретарі - Якубець С.В.

за участю прокурорів - Чобану Д.Г., Маковецького Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Березанка цивільну справу за позовом заступника керівника Миколаївської місцевої прокуратури №1 в інтересах держави в особі Березанської районної державної адміністрації до Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області та ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Державне підприємство Очаківське лісомисливське господарство, про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним і скасування свідоцтва про право власності, витребування земельної ділянки, -

в с т а н о в и в :

Заступник керівника Миколаївської місцевої прокуратури №1 15.05.2017 року звернувся до Березанського районного суду з зазначеним позовом, в якому просив :

- визнати незаконними та скасувати пункти 1,2 рішення Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області №16 від 17.10.2014 року в частині затвердження проекту землеустрою та надання у власність ОСОБА_1 земельної ділянкиплощею 0,1га для індивідуального дачного будівництва в межах населеного пункту с. Коблеве, Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області;

- визнати недійсним та скасувати свідоцтво про право власності №30486043, видане 04.12.2014р. реєстраційною службою Березанського РУЮ на імя ОСОБА_1 на земельну ділянку площею з кадастровим номером 4820982200:12:040:0066;

- на підставі ч.3 ст.388 ЦК України витребувати від ОСОБА_1 у власність держави в особі Березанської районної державної адміністрації вказану земельну ділянку площею 0,1га нормативною грошовою оцінкою 89025,49 грн..

Як зазначено у позовній заяві, п.1 рішення Коблівської с/ради від 19.09.2012р. №19, вилучено у ДП Очаківське лісомисливське господарство земельні ділянки загальною площею 17,2 га переведено їх до земель запасу Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області в межах населеного пункту с. Коблеве. З метою визнання незаконним та скасування вказаного рішення 28.04.2016р. керівником Миколаївської місцевої прокуратури №1 подано позов до Господарського суду Миколаївської області в інтересах держави в особі Березанської РДА до Коблівської сільської ради, третя особа ДП Очаківське ЛМГ. Рішенням Господарського суду Миколаївської області від 16.11.2016р., залишеним без змін постановою Одеського апеляційного господарського суду від 29.03.2017р., зазначений позов задоволено у повному обсязі, п.1 рішення Коблівської сільської ради від 19.09.2012р. №19 визнано визнано незаконним і скасовано.

У подальшому за рахунок зазначених земель пунктами 1,2 рішення Коблівської сільської ради №16 від 17.10.2014 року затверджено проект землеустрою та надано у приватну власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,1 га за кадастровим номером 4820982200:12:040:0066 у с. Коблеве, для індивідуального дачного будівництва. На підставі вказаного рішення реєстраційною службою Березанського районного управління юстиції 04.12.2014р. ОСОБА_1 видано свідоцтво №30486043 про право власності на вказану земельну ділянку з кадастровим номером 4820982200:12:040:0066.

Прокурор вважає, що вказані пункти рішення Коблівської сільської ради прийнято з порушенням вимог законодавства, у звязку з чим підлягають визнанню незаконними та скасуванню, оскільки:

- надана відповідачу ОСОБА_1 земельна ділянка належала до земель державного лісового фонду, перебувала у постійному користуванні ДП Очаківське ЛМГ та була вилучена на підставі скасованого Господарським судом Миколаївської області рішення с/ради від 19.12.2012р. №19, тобто, спірна земельна ділянка фактично належить до земель лісогосподарського призначення, відведення яких у приватну власність заборонено;

- всупереч вимогам ст.17 Закону України Про основи містобудування, ст.118 ЗК України надана відповідачу ОСОБА_1 земельна ділянка розташована в зоні рекреації, в межах якої, відповідно до Проекту планування та забудови Березанського району, затвердженого постановою Державного комітету Української РСР у справах будівництва від 23.10.1985р. №112, дозволяється розміщення баз відпочинку, пансіонатів та будинків відпочинку, кемпінгів, піонертаборів, таборів праці та відпочинку, пляжів, памяток археології, заказників памяток культури та забороняється індивідуальне будівництво в 3-х кілометровій зоні узбережжя Чорного моря. Аналогічна заборона міститься і п.п.2.4,5.14,5.21,10.17 ДБН 360-92 Планування і забудова міських і сільських поселень, які є обовязковими у сфері будівництва, містобудування та архітектури. Отже, будівництво індивідуального дачного будинку в 3-х кілометровій зоні узбережжя Чорного моря суперечить містобудівній документації Проекту планування та забудови Березанського району Миколаївської області та діючому містобудівному законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам;

- що при прийнятті оскаржуваного рішення сільською радою не прийнято до уваги й місце розташування спірної земельної ділянки, а саме, що за даними НКС надана у власність ОСОБА_1 земельна ділянка розташована у прибережній захисний смузі Чорного моря, відстань від південної межі земельної ділянки до урізу води Чорного моря складає 1-1,068км., від північної 1-1,080км., тобто спірна змельна ділянка знаходиться в межах прибережної захисної смуги Чорного моря, а тому, відповідно до ст.ст.85,88 Водного кодексу України, ст.ст.59,84 ЗК України, може перебувати виключно у державній та комунальній власності і надаватися лише в користування та для спеціально визначених цілей, до яких не відноситься індивідуальне дачне будівництво; згідно ст.88 ВК України та ст.60 ЗК України з метою охорони водних обєктів уздовж морів та навколо морських заток і лиманів виділяється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води та що відповідно до ст.ст.85,88 Водного кодексу України, ст.ст.59,84 ЗК України землі прибережних захисних смуг перебувають виключно у державній та комунальній власності і можуть надаватися лише в користування та для спеціально визначених цілей, а землі, на яких розташована прибережна смуга, не підлягають відчуженню. Фактичний розмір і межі прибережної захисної смуги визначені нормами закону, а проект землеустрою щодо встановлення прибережної захисної смуги є лише документом, який містить графічні матеріали та відомості про обраховану площу в розмірі й межах, встановлених законодавством. Відсутність такого проекту та не визначення відповідними органами державної влади на території межі прибережної захисної смуги в натурі не може трактуватися як відсутність самої прибережної захисної смуги та правомірність передачі у приватну власність ділянки, розташованої у нормативно-визначеній смузі від урізу води;

- що відповідно до ст.90 ВК та ст.62 ЗК України прибережна захисна смуга уздовж морів, морських заток і лиманів входить у зону санітарної охорони моря і може використовуватися лише для будівництва військових та інших оборонних обєктів, обєктів, що виробляють електроенергію за рахунок використання енергії вітру, сонця і хвиль, обєктів постачання, розподілу, передачі (транспортування) енергії, а також санаторіїв, дитячих оздоровчих таборів та інших лікувально-оздоровчих закладів, з обовязковим централізованим водопостачанням і каналізацією, гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд. Отже, надання спірної земельної ділянки у власність ОСОБА_1 суперечить вимогам земельного та водного законодавства;

- всупереч вимогам ч.8 ст.118, ч.3 ст.186-1 ЗК України Коблівською сільською радою прийнято спірне рішення за відсутності позитивних висновків управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації про погодження проекту землеустрою та надання земельної ділянки у власність відповідачу ОСОБА_1,

заступник керівника Миколаївської місцевої прокуратури №1 просить визнати незаконними та скасувати вищезазначені пункти рішення Коблівської сільської ради.

Враховуючи, що оспорюване рішення с/ради видано із численними порушеннями законодавства, без необхідних погоджень проекту землеустрою, з порушенням правового режиму земель прибережної захисної смуги, то видане відповідачу ОСОБА_1 свідоцтво про право власності на спірну земельну ділянку, яке є похідним документом і лише посвідчує виникнення права власності відповідно має бути визнано недійсним і скасовано разом зі скасуванням незаконного рішення про надання вказаної земельної ділянки у власність відповідача та на підставі ст.ст.16,1212 ЦК України прокурор просить витребувати від ОСОБА_1 у власність держави в особі Березанської районної державної адміністрації отриману ним земельну ділянку.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі

Представникпозивача - Березанської районної державної адміністрації в судове засідання не зявився та не повідомив причину своєї неявки, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.

Представник відповідача - Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області направив до суду заяву про розгляд справи в його відсутність, позовні вимоги визнав.

Відповідачка ОСОБА_1 та представник третьої особи - ДП Очаківське лісомисливське господарство тричі в судове засідання не зявилися та не повідомили про причину своєї неявки, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.

Пунктами 1, 2 рішення Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області №16 від 17.10.2014 року затверджено проект із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам України для індивідуального дачного будівництва із земель, не наданих у власність та постійне користування в межах території населеного пункту с.Коблеве Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області, та надано із земель не наданих у власність та постійне користування земельну ділянку в межах території населеного пункту с. Коблеве, Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області у власність громадянам України, в тому числі відповідачу ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,1000 га (забудовані землі, землі які використовуються для відпочинку та інші відкриті землі, із них землі кемпінгів, будинків відпочинку або проведення відпусток) з кадастровим номером 4820982200:12:040:0066, для індивідуального дачного будівництва в с. Коблеве (а.с.14).

Зазначені обставини підтверджені також поземельною книгою, з кадастровим планом земельної ділянки та експлікацією земельних угідь (а.с.15-17).

З інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вбачається, що на підставі свідоцтва про право власності серія та номер 30486043, виданого 04.12.2014р. Державним реєстратором прав на нерухоме майно реєстраційної служби Березанського РУЮ у Миколаївській області, реєстрація права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 4820982200:12:040:0066 за ОСОБА_1 внесена до Державного реєстру 25.11.2014р. за номером запису про право власності 7946658 (а.с.19-21).

Як вбачається з інформації відділу Держгеокадастру у Березанському районі, відповідно до даних Національної кадастрової системи, приблизна відстань від урізу води Чорного моря меж спірної земельної ділянки до південної межі складає 1-1,068 км., до північної 1-1,080км. (а.с.22 на звороті).

Повідомленням Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області підтверджено, що документів дозвільного та декларативного характеру, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів, відсутні записи про документи, в яких замовником є ОСОБА_1 (а.с.24).

Повідомленням управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА підтверджено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність відповідачу ОСОБА_1 з кадастровим номером 4820982200:12:040:0066 площею 0,1га на розгляд до управління не надходив, висновок про погодження (відмову) не надавався (а.с.25).

З повідомлення Управління містобудування та архітектури Миколаївської ОДА вбачається, що спірна земельна ділянка розташована в зоні рекреації, в якій згідно Проекту планування та забудови Березанського району передбачалось розміщення баз відпочинку, пансіонатів та будинків відпочинку, кемпінгів, піонертаборів, таборів праці та відпочинку, пляжів, памяток археології, заказників памяток культури (а.с.26).

З повідомлення Державного агентства лісових ресурсів України Українського Державного проектного лісовпорядного виробничого обєднання ВО Укрдержліспроект вбачається, що за даними базового лісовпорядкування 2013р. надана відповідачу ОСОБА_1 у власність земельна ділянка була вилучена із складу земель державного лісового фонду ДП Очаківське ЛМГ на підставі рішення Коблівської сільської ради №19 від 19.09.2012р. (а.с.27).

З повідомлення Коблівської сільської ради від 27.01.2017р. вбачається, що спірна земельна ділянка вільна від обєктів нерухомості, споруд, будівельних матеріалів (а.с.28).

Рішенням Господарського суду Миколаївської області від 16.11.2016 року, яке вступило в законну силу 29.03.2017 року, задоволено позов керівника Миколаївської місцевої прокуратури №1 в інтересах держави в особі Березанської РДА Миколаївської області, Державного агентства лісових ресурсів України, Миколаївського обласного лісового та мисливського господарства: визнано незаконним та скасовано п.1 рішення Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області від 19.09.2012р. №19 Про вилучення земельної ділянки та переведення до земель запасу (а.с.29-31). Постановою Одеського Апеляційного Господарського суду від 29.03.2017р. апеляційну скаргу Коблівської сільської ради на вказане рішення Господарського суду Миколаївської області залишено без задоволення, рішення Господарського суду Миколаївської області від 16.11.2016р. залишено без змін (а.с.32-37).

Відповідно до ст.116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Згідно з ч.6 ст.118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для веденняфермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.122 ЗК України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб; районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для ведення водного господарства, будівництва обєктів, повязаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), з урахуванням вимог частини сьомої цієї статті, індивідуального дачного будівництва.

Відповідно до норм ч.5 ст.116 ЗК України (в редакції, що була чинною на момент прийняття рішення), земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Всупереч зазначеним вимогам вилучення земельної ділянки з постійного користування ДП Очаківське ЛМГ не відбулося, заява про відмову від права користування чи згоду на вилучення земельної ділянки ДП Очаківське ЛМГ не надавалась.

На підставі ст.149 ЗК України земельні ділянки, надані у постійне користування із земель державної та комунальної власності, можуть вилучатися для суспільних та інших потреб за рішенням органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування на підставі та в порядку, передбачених цим Кодексом; вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень.

Відповідно до ч.5 ст.149 ЗК України районні державні адміністрації на їх території вилучають земельні ділянки державної власності (крім випадків, визначених частиною девятою цієї статті), які перебувають у постійному користуванні, в межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для: сільськогосподарського використання; ведення водного господарства; будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, лікарень, підприємств торгівлі, інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції тощо) з урахуванням вимог частини восьмої цієї статті.

Сільські, селищні, міські ради вилучають земельні ділянки комунальної власності відповідних територіальних громад, які перебувають у постійному користуванні, для всіх потреб, крім особливо цінних земель, які вилучаються (викупляються) ними з урахуванням вимогстатті 150цього Кодексу (ч.3 ст.149 ЗК України).

Таким чином, оскільки спірна земельна ділянка на момент прийняття рішення Коблівської сільської ради Березанського району №16 від 17.10.2014 року перебувала у державній власності та знаходилась у межах с.Коблеве, на підставі ч.5 ст.149 ЗК України повноваження щодо розпорядження вказаною земельною ділянкою належали Березанській районній державній адміністрації, а тому Коблівською сільською радою надано земельну ділянку у приватну власність відповідача ОСОБА_1 поза волею належного власника.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.04.2008 року №610-р Деякі питання розпорядження земельними лісовими ділянками з метою недопущенняфактівпорушенняінтересівдержавиі суспільствапід часвідчуженнятазміни цільового призначення земельних лісових ділянок (далі - ділянки) Міністерству екології та природнихресурсів,Міністерствуаграрноїполітикита продовольства,Міністерству оборони, Державному агентству лісових ресурсів таДержавномуагентствуземельнихресурсівдо законодавчого врегулюванняпитань запобігання зловживанням у цій сферізаборонено приймати рішення про наданнязгоди на вилучення ділянок, їхпередачу увласність та оренду із зміною цільового призначення, крімвипадків, коли,за умовиобґрунтування неможливості реалізації альтернативних варіантів вирішення питання, ділянки вилучаються і передаються у постійне користування та/або в оренду для будівництва, реконструкції та капітального ремонту залізничних ліній та автомобільних доріг загального користування; для розміщення кладовищ таза рішенням Кабінету Міністрів України - для: будівництва та обслуговування обєктів енергетичної інфраструктури (газо-, нафтопроводів, газових та нафтових терміналів, газових та нафтових свердловин, ліній електропередачі, електростанцій, електропідстанцій,розподільних пунктів, ядерних установок);видобування корисних копалин відповіднодоспеціальних дозволів на користування надрами; облаштування державного кордонутабудівництва пунктів пропускучерез нього; забезпечення відбудови та функціонування монастирів на місцях їх історичногозаснування;будівництва, реконструкції та капітального ремонту об'єктів, визначених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу; розміщення інфраструктуриоптовихринків сільськогосподарськоїпродукції; створення та забезпечення функціонуванняобєктів природно-заповідногофондуівиробничо-соціальнихоб'єктів, необхідних для ведення лісового господарства; розміщення інших обєктів, вилучення і надання ділянок для яких здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.

Таким чином, вилучення земель лісогосподарського призначення з передачею їх у власність громадян заборонено.

Згідно з ч.9 ст.118 ЗК України та ст.35 Закону України Про державну експертизу землевпорядної документації, лише позитивні висновки державної експертизи землевпорядної документації є підставою для прийняття органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування відповідного рішення. Реалізація заходів, передбачених документацією із землеустрою щодо обєктів обовязкової державної експертизи, без позитивних висновків державної експертизи забороняється.

Статтею 9 вказаного Закону встановлено обовязковість державної експертизи землевпорядчої документації для проектів землеустрою щодо відведення, зокрема, земель лісогосподарського призначення.

Разом з тим, як вбачається з повідомлення Управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 на розгляд не надходив.

Крім того, за положеннями ст.60ЗК Українитаст.88 ВК України(у редакціях, які були чинними на час виникнення правовідносин)вздовж річок,морів і навколо озер,водосховищ таінших водойм з метою охорони поверхневих водних обєктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності встановлюються прибережні захисні смуги.

Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захиснасмугашириною не менше двох кілометрів від урізу води.

Відповідно до ст.ст.85,88 Водного кодексу України, ст.ст.59,84 Земельного кодексу України, землі прибережних захисних смуг перебувають виключно у державній та комунальній власності і можуть надаватися лише в користування та для спеціально визначених цілей.

Отже, надання земель прибережної захисної смуги уздовж моря у приватну власність законодавством не передбачено.

Як вбачається з повідомлення відділу Держгеокадастру у Березанському районі Миколаївської області, згідно даних НКС приблизна відстань від Чорного моря до південної межі вказаної земельної ділянки складає близько 1-1,068км., до північної межі 1-1,080км., тобто, відповідно до зазначених норм законодавства, надана ОСОБА_1 у власність земельна ділянка знаходиться у межах прибережної захисної смуги Чорного моря та не може передаватися у приватну власність.

Відповідно до ч.8 ст.118 ЗК України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується у порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, зокрема, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки лісогосподарського призначення підлягає погодженню з органом лісового господарства, а земельної ділянки в межах прибережної захисної смуги з природоохоронним органом (ч.3 ст.186-1 ЗК України).

Як вбачається з матеріалів справи, проект землеустрою щодо вилучення, відведення або зміни цільового призначення земельної ділянки Миколаївським обласним управлінням лісового та мисливського господарства не погоджувався; до Управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА проект землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки ОСОБА_1 на погодження не надходив та управлінням не погоджувався.

Відповідно до частини другоїстатті 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Оскільки рішення Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області від 17.10.2014 року №16 в частині затвердження проекту землеустрою та надання у власність ОСОБА_1 земельної ділянки суперечить зазначеним нормам законодавства, воно підлягає визнанню недійсним та скасуванню на підставі ч.10 ст.59 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні.

Згідно зі ст.126 ЗК України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відповідно до п.8-1 ч.1 ст.18 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, видається фізичним та юридичним особам у разі безоплатної передачі їмземельної ділянки із земель державної чи комунальної власності зарішеннямиорганів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування.

Враховуючи, що рішення Коблівської сільської ради Березанського району №16 від 17.10.2014 року в частині затвердження проекту землеустрою та надання у власність ОСОБА_1 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва видане з порушенням норм чинного законодавства, свідоцтво про право власності, видане відповідачу ОСОБА_1 реєстраційною службою Березанського РУЮ на спірну земельну ділянку, необхідно визнати недійсним та скасувати.

Згідно з ч.3 ст.388 Цивільного кодексу України, якщо майно було набуте безвідплатно в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати його від добросовісного набувача у всіх випадках.

Про наявність правових підстав для витребування в добросовісного набувача в порядку ст.388 ЦК України спірної земельної ділянки, що належить до земель лісового фонду та яка на час прийняття незаконного рішення про її відчуження перебувала в державній власності і вибула з володіння власника держави поза його волею, зазначено в правовій позиції Верховного Суду України від 17.12.2014 року у справі №6-99цс14.

Враховуючи викладене, суд вважає, що вимоги прокурора щодо витребування у відповідача ОСОБА_1 спірної земельної ділянки, яка вибула з володіння держави незаконно, та повернення земельної ділянки на користь держави в особі Березанської районної державної адміністрації підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідачів на користь позивача сплачені ним судові витрати в рівних частках з кожного.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,60,212,214-215,218 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги заступника керівника Миколаївської місцевої прокуратури №1 в інтересах держави в особі Березанської районної державної адміністрації до Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області та ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Державне підприємство Очаківське лісомисливське господарство, про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним та скасування свідоцтва про право власності, витребування земельної ділянки задовольнити повністю.

Визнати незаконними та скасувати пункти 1,2 рішення Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області №16 від 17.10.2014 року в частині затвердження проекту землеустрою та надання у власність ОСОБА_1 земельної ділянкиплощею 0,1 га з кадастровим номером 4820982200:12:040:0066 для індивідуального дачного будівництва в межах населеного пункту с. Коблеве, Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області.

Визнати недійсним та скасувати свідоцтво про право власності №30486043, видане 04.12.2014 року реєстраційною службою Березанського районного управління юстиції у Миколаївській області на імя ОСОБА_1 на земельну ділянку з кадастровим номером 4820982200:12:040:0066.

Витребувати від ОСОБА_1 у власність держави в особі Березанської районної державної адміністрації Миколаївської області земельну ділянку площею 0,1 га з кадастровим номером 4820982200:12:040:0066 нормативною грошовою оцінкою 89025,49 грн., розташовану в с. Коблеве, Березанського району Миколаївської області.

Стягнути з Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області та ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) на користь прокуратури Миколаївської області (р/р 35215058000340, ЄДРПОУ 02910048, Банк ДКСУ м. Києва, МФО 820172) судовий збір в сумі по 2800,00 грн. з кожного.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в десятиденний строк з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подавати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: