
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
25 жовтня 2017 рокуЛьвів№ 876/10628/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Сапіга В. П., перевіривши апеляційну скаргу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2017 року про забезпечення позову у справі № 809/1222/17 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Влад-Плюс" до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області третя особа: Відділ містобудування та архітектури Долинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 20.07.2017 року,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2017 року задоволено клопотання про забезпечення позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Влад-Плюс" до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області третя особа: Відділ містобудування та архітектури Долинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 20.07.2017 року.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області подало апеляційну скаргу.
Одночасно зі скаргою заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Вирішуючи питання про відстрочення від сплати судового збору при поданні апеляційної скарги, суд враховує наступне.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. Ця норма кореспондується з нормою частини першої статті 88 КАС України.
Аналіз наведених норм показує, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу. Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
На підтвердження обставин щодо відстрочення сплати судового збору апелянтом не надано жодних доказів, які б засвідчували його майновий стан та підтверджували неспроможність сплатити судовий збір у визначеному законом розмірі.
Враховуючи вищенаведене, клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Таким чином, вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.
Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становить 1600 грн.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 1600 грн 00 коп.
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 1600 грн 00 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - 101; судовий збір, код суду 34668371».
За таких обставин, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.
Також, слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про відстрочення сплати судового збору при поданні апеляційної скарги відмовити.
Апеляційну скаргу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2017 року про забезпечення позову у справі № 809/1222/17 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Влад-Плюс" до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області третя особа: Відділ містобудування та архітектури Долинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 20.07.2017 року - залишити без руху.
Встановити особі, яка подала апеляційну скаргу, строк тривалістю 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
СуддяВ. П. Сапіга