Ухвала суду № 69761272, 25.10.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.10.2017
Номер справи
826/13455/17
Номер документу
69761272
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

25 жовтня 2017 року м. Київ № 826/13455/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Дегтярьова О.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1до Виконавчого органу Київської міської ради про визнання незаконним, нечинним з дати прийняття розпорядження № 667 від 02.06.2017 року, - В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 (далі також - позивач, ОСОБА_1) з позовом до виконавчого органу Київської міської ради (далі також - відповідач), в якому просить визнати незаконним, нечинним з дати прийняття розпорядження ВО Київської міської ради № 667 від 02.06.2017 року.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Частиною першою ст. 106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Одночасно ч. 2 ст. 106 КАС України визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Дослідивши текст позовної заяви ОСОБА_1 суд встановив, що позивачем у цій позовній заяві не зазначено, які саме права та охоронювані законом інтереси позивача порушені рішеннями виконавчого органу Київської міської ради. Позивачем також не було надано жодних доказів на підтвердження порушень відповідачем законних прав та інтересів позивача, доказів на підтвердження фактів відсутності у відповідача статусу юридичної особи, що зареєстрована у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та відсутності у нього повноважень на прийняття оспорюваного Розпорядження «Про рекомендації щодо нарахування плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в місті Києві».

Крім того, суд звертає увагу на те, що згідно з ч. 1 ст. 2, ч. 1 ст. 6 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 12 КАС України, звернення особи, яка бере участь у справі, не підлягає розгляду та не потребує відповіді, якщо у ньому не зазначено місце проживання чи місцезнаходження (для юридичних осіб) або не підписано автором (авторами), а також якщо неможливо встановити його авторство, або таке, що містить вислови, що свідчать про неповагу до суду.

Тобто, кожна особа має право звернутися до адміністративного суду якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси, водночас у випадку, якщо таке звернення містить вислови, що свідчать про неповагу до суду, воно не підлягає розгляду (аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 28.09.2012 року у справі №К/9991/39217/12).

Також в зазначеній вище ухвалі вказано про те, що листи, звернення, позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги, тощо, з якими звертаються громадяни до суду, повинні відповідати загальнолюдським правилам викладення фактів та обставин виниклих правовідносин.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України, адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.

Отже, адміністративний позов є різновидом звернення та відповідно до положень ч. 1 ст. 12 КАС України не підлягає розгляду судом у випадку, якщо він містить вислови, що свідчать про неповагу до суду.

Так, в абз. 1 розділу «Зміст позовних вимог» позовної заяви позивачем зазначено наступне: «1. Визнати незаконним, та скасувати незакону херню відповідача», в абз. 1 розд. «Підстави оскарження акту» - «1. ХЕРНЯ видана ВО КМР (виконувачем обов'язків без достатніх правових підстав). ВО КМР невідомо - фізична чи юридична особа.», та в абз. 3 цього ж розділу зазначено: «А може це взагалі якесь банд формування. Яке має чітку кримінальну структуру та форму управління (голова банд формування, половий орган банд формування, дупа банд формування).».

Таким чином, із поданого позивачем тексту позовної заяви вбачається, що її складено із застосуванням ненормативної лексики, що свідчать про неповагу до суду.

З урахуванням наведених норм Кодексу позивачу з метою усунення визначених вище недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати до суду уточнену позовну заяву з додатками (доказами, які є підтвердженням наведених у позовній заяві обставин) (у тому числі примірники уточненої позовної заяви для відповідача), повністю приведену у відповідність до вимог ст.ст. 105 - 106 КАС України, з урахуванням положень ч. 1 ст. 12 КАС України.

Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків в межах п'яти днів з дня отримання цієї ухвали суду.

Керуючись ч. 1 ст. 12, ст. 106, п. 3 ч. 1 ст. 107, ч. 1 ст.ст. 108, 160, 165 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків в межах п'яти днів з дня отримання ним цієї ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у порядку, встановленому в ст. 254 та ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя О.В. Дегтярьова