ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
24 жовтня 2017 року Чернігів Справа № 825/1467/17
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Д’якова В.І.,
за участю секретаря - Лазаренко В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, без фіксування його за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку ст. 41 КАС України, клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі № 825/1467/17 за адміністративним позовом Управління Держпраці у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лосинівський маслосирзавод" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лосинівський маслосирзавод" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Представник відповідача 24.10.2017 надав до суду клопотання про зупинення провадження у справі у зв’язку з необхідністю надання відповідачу часу для усунення порушень, що стали підставою для звернення позивача до суду з позовом про застосування заходів реагування та для надання додаткових доказів по справі. В клопотанні, також зазначив про проведення судового засідання 24.10.2017 без його участі.
Представник позивача в судове засідання також не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі. В заяві також зазначив, що проти зупинення провадження у справі не заперечує.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося в порядку статті 41 КАС України.
Розглянувши клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі, дослідивши матеріали справи та клопотання, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби розглядаються та вирішуються протягом розумного строку, але не більше двадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно з пунктом 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причини за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну встановленого судом.
Враховуючи обґрунтованість клопотання відповідача, зважаючи на те, що розгляд та вирішення адміністративної справи обмежений місячним терміном з дня відкриття провадження у справі, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі, зупинити провадження у справі № 825/1467/17 у зв’язку з необхідністю надання відповідачу додаткового часу для підготовки додаткових доказів по справі та усунення порушень, що стали підставою для звернення позивача до суду з позовом про застосування заходів реагування, наступний судовий розгляд призначити на 10:00 год. 28 листопада 2017 року.
Керуючись статтями 41, 69, 71, 122, 156, 157-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі задовольнити.
Провадження у справі № 825/1467/17 за адміністративним позовом Управління Держпраці у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лосинівський маслосирзавод" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - зупинити.
Наступний судовий розгляд призначити на 10:00 год. 28 листопада 2017 року в залі судового засідання Чернігівського окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернігів, вул. Київська, 23 під головуванням судді Д’якова В.І.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.І. Д’яков