
Справа № 344/12416/17
Провадження № 3/344/5420/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2017 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого продавцем «Медіа-Захід», за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Як вбачається з протоколу серії БР № 219364 від 21.09.2017 року, 21.09.2017 близько 21 год. 30 хв. в м.Івано-Франківську по вул. Хоткевича, 63, водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Seat Malaga», н.з 08807 ІВ, з ознаками наркотичного спяніння: зіниці очей не реагують на світло, порушення мови, координації рухів. Від проходження огляду на стан спяніння у встановленому законом порядку водій відмовився у присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.Як вбачається з протоколу серії БР № 219364 від 21.09.2017 року, 21.09.2017 близько 21 год. 30 хв. в м.Івано-Франківську по вул. Хоткевича, 63, водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Seat Malaga», н.з 08807 ІВ, з ознаками наркотичного спяніння: зіниці очей не реагують на світло, порушення мови, координації рухів. Від проходження огляду на стан спяніння водій відмовився у присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання зявився ОСОБА_1, пояснив, що 21.09.2017 року, близько 21 год. 30 хв. керував автомобілем в м.Івано-Франківську по вул. Хоткевича, але не знаходився з ознаками наркотичного спяніння. На вимогу працівників поліції пройти огляд на стан спяніння у встановленому законом порядку відмовився. Був згідний на місці зупинки пройти огляд на стан наркотичного спяніння. Однак, працівники поліції повідомили, що відповідно до встановленого порядку огляд на стан наркотичного сп'яніння проводиться в медичному закладі. Відмовився їхати в медичний заклад, оскільки не мав часу, поспішав до дружини. Визнає факт керування транспортним засобом та факт відмови від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у закладі охорони здоровя
Роз'яснивши ОСОБА_1 вимоги ст.268 КУпАП, заслухавши його пояснення, дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 дійсно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, тобто керування транспортним засобом особою в стані алкогольного спяніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Так, відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно з ч. 1 ст. 130 КУпАП відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного чи іншого сп'яніння є адміністративним правопорушенням і тягне за собою відповідальність аналогічно, як і за керування транспортним засобом у стані сп'яніння.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- та відеозапису.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 21.09.2017 року серії БР № 219364, 21.09.2017 близько 21 год. 30 хв. в м.Івано-Франківську по вул. Хоткевича, 63, водій ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_2 з ознаками наркотичного спяніння: зіниці очей не реагують на світло, порушення мови, координації рухів. Від проходження огляду на стан спяніння водій відмовився у присутності двох свідків.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою на те особою - інспектором роти №2 БУПП в м.Івано-Франківськ лейтенантом поліції ОСОБА_2, із заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст.256 КУпАП, протокол підписаний уповноваженою особою та містить підпис особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, в ньому містяться також відомості щодо свідків.
Матеріали провадження не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції під час зупинки автомобіля та складанні протоколу про адміністративне правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.
ОСОБА_1 стверджуючи про невинуватість у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, не заперечує факту керування транспортним засобом та факту відмови від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння, не наводить жодних доводів, які б свідчили, що він погодився на законну вимогу працівника поліції.
Відповідно до змісту ст. 266 КУпАП та «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану наркотичного сп'яніння у водія транспортного засобу (наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного спяніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість), у зв'язку з чим є законні підстави вважати, що останній перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан наркотичного сп'яніння.
При складенні протоколу ОСОБА_1 роз'яснювалися його права і обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП.
Як вбачається з протоколу, правопорушник з наявними ознаками наркотичного сп'яніння відмовився від проходження огляду у встановленому законом порядку.
Встановлено наступний порядок огляду водія на стан наркотичного сп'яніння.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Згідно з ч. 3 цієї статті у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Тобто, зі змісту протоколу слідує, що працівниками поліції були виконані зазначені вимоги закону.
Аналізуючи пояснення ОСОБА_1 враховую, що доказове значення мають фактичні дані щодо відмови від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння, та ОСОБА_1 визнається факт керування транспортним засобом та факт відмови від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у закладі охорони здоров'я .
Як того вимагає п. 6 розділу ІХ Інструкції з оформлення працівниками патрульної служби МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, що затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 листопада 2015 р. № 1395, відмова від проходження в установленому порядку огляду для визначення стану сп'яніння відбулася у присутності двох свідків, а саме ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Таким чином, перевіривши сукупність доказів по справі, вважаю, що викладеними матеріалами справи поза всяким розумним сумнівом доведено факт відмови ОСОБА_1 пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан наркотичного сп'яніння.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу серії БР № 219364 від 21.09.2017 про вчинення адміністративного правопорушення, з якого вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом з ознаками наркотичного спяніння та відмовився від проходження огляду на стан спяніння у присутності двох свідків, письмовими поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_4, з яких вбачається, шо ОСОБА_1 у їхній присутності відмовився від проходження огляду на стан наркотичного спяніння в ОНД, усними поясненнями ОСОБА_1, наданими в судовому засіданні.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 33, 130, 221, 268, 283-285 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого продавцем «Медіа-Захід», визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 200 ( десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік .
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого продавцем «Медіа-Захід», на користь стягувача Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795, з зарахуванням на рахунок 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача ГУДКС України в м.Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 320 грн. 00 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко