
Справа № 565/1731/17
Провадження № 2/565/491/17
У Х В А Л А
24 жовтня 2017 року м.Вараш
Кузнецовський міський суд Рівненської області-
під головуванням судді Мануляка Ю.В.,
з участю:
секретаря судового засідання Нафєєвої Н.В.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідачів ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Кузнецовського міського суду Рівненської області цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 комітету Вараської міської ради Рівненської області, Вараської міської ради Рівненської області, міського голови ОСОБА_5 про визнання незаконним та скасування в частині рішення Вараської міської ради від 09.06.2017 року за № 759, в частині розпорядження міського голови від 15.06.2017 року за № 228-р, розпорядження міського голови від 29.08.2017 року за № 235-ос, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, -
ВСТАНОВИВ:
25.09.2017 року ОСОБА_3 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_4 комітету Вараської міської ради Рівненської області про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Ухвалою суду від 25.09.2017 року було відкрито провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду.
29.09.2017 року від ОСОБА_3 (надалі позивач) до суду надійшла позовна заява із залученням співвідповідачів Вараської міської ради Рівненської області та міського голови ОСОБА_5, а також із збільшеним розміром позовних вимог:
1) визнати незаконним та скасувати рішення Вараської міської ради від 09.06.2017 року за № 759«Про затвердження структури виконавчих органів Вараської міської ради, загальної чисельності працівників апарату управління», в частині виключення зі штату військово-облікового бюро виконавчого комітету Вараської міської ради посади завідувача військово-облікового бюро виконавчого комітету Вараської міської ради;
2) визнати незаконним та скасувати розпорядження міського голови від 15.06.2017 року за № 228-р «Про скорочення штату працівників виконавчого комітету Вараської міської ради», в частині виключення зі штату військово-облікового бюро виконавчого комітету Вараської міської ради посади завідувача військово-облікового бюро виконавчого комітету Вараської міської ради;
3) визнати незаконним та скасувати розпорядження міського голови від 29.08.2017 року за № 235-ос «Про звільнення ОСОБА_3В.».
Позивач , будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце проведення судового засідання, в судове засідання не зявилася. Однак, подала до суду заяву 29.09.2017 року в якій просить слухати справу без її участі, але за участі її представника.
У судовому засіданні, до початку розгляду справи по суті, представник позивача підтримав позовну заяву від 29.09.2017 року у повному обсязі.
Представник відповідачів ОСОБА_4 комітету Вараської міської ради Рівненської області та Вараської міської ради Рівненської області вказав, що збільшені позовні вимоги позивача не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідач міський голова ОСОБА_5 в судове засідання не зявився, незважаючи на те, що був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Однак, до суду надійшли додаткові заперечення на позов підписані міським головою в яких він зазначає, що збільшені позовні вимоги позивача не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства та надав суду копію розпорядження міського голови від 18.10.2017 року № 293-ок, згідно якого міський голова з 23 жовтня по 03 листопада 2017 року перебуває у щорічній відпустці. Суд, зважаючи на те, що відповідачем - міським головою у додаткових запереченнях висловлена думка щодо підсудності вимог позову та строки встановлені ч.1 ст. 157 ЦПК України для розгляду справ такої категорії, вважає за можливе вирішити процесуальне питання про юрисдикційну підсудність вимог позову без участі відповідача- міського голови.
Вивчивши матеріали цивільної справи та вислухавши пояснення сторін, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 16 ЦПК України, не допускається об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Згідно п. 1 ч.1ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності до п. 1 ч.2ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Особливістю цих відносин є те, що вони повязані із реалізацією прав, свобод та інтересів субєктів у сфері публічно-правових відносин і спрямовані на захист від порушень з боку публічної влади при здійсненні нею владних управлінських функцій.
Тобто, специфіку публічно-правового спору визначають: субєктивний склад, підстави виникнення цього спору і тісне повязане з цим питання визначення меж повноважень адміністративного суду.
Що стосується кола субєктів публічно-правового спору то обовязковим його учасником є субєкт публічного управління, який є виразником державних і суспільних інтересів, носієм публічної влади, має особливий правовий статус, тому що наділений владними управлінськими функціями щодо обєктів управління.
Специфіка публічно-правового спору обумовлена, також, його підставою: він виникає у випадку порушення субєктом публічного управління субєктивних публічних прав та інтересів громадянина або організацій.
Особливістю правовідносин, що розглядаються адміністративними судами, є їх публічно-правовий характер, повязаний із сферою реалізації публічної влади.
Тобто суттєвою ознакою публічно-правового спору є участь у справі субєкта владних повноважень, який виконує владні управлінські функції відносно інших субєктів і його рішення є обовязковими для виконання.
З позовної заяви вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання незаконними та скасування в частині рішень Вараської міської ради та розпорядження міського голови щодо затвердження структури, чисельності працівників та штату виконавчих органів, тобто відповідачі у спірних правовідносинах виконують владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, є виразником державних і суспільних інтересів, носієм публічної влади.
Аналізуючи вищевикладені норми права у їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність закрити провадження в справі в частині, що стосується вимог про визнання незаконними та скасування рішення Вараської міської ради від 09.06.2017 року за № 759 та розпорядження міського голови від 15.06.2017 року за № 228-р, оскільки зазначений спір має ознаки публічно-правового спору та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Що стосується позовної вимоги про визнання незаконним та скасування розпорядження міського голови від 29.08.2017 року за № 235-ос «Про звільнення ОСОБА_3В.», то в даному випадку спір носить цивільно-правовий характер, оскільки відповідач представляв інтереси роботодавця і дані правовідносини регулюються тільки трудовим законодавством, а посада позивача не відноситься до публічної служби.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись п. 1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, суд-
У Х В А Л И В :
Закрити провадження в справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 комітету Вараської міської ради Рівненської області, Вараської міської ради Рівненської області, міського голови ОСОБА_5 в частині щодо вимог про визнання незаконними та скасування рішення Вараської міської ради від 09.06.2017 року за № 759«Про затвердження структури виконавчих органів Вараської міської ради, загальної чисельності працівників апарату управління» та розпорядження міського голови від 15.06.2017 року за № 228-р «Про скорочення штату працівників виконавчого комітету Вараської міської ради», в частині виключення зі штату військово-облікового бюро виконавчого комітету Вараської міської ради посади завідувача військово-облікового бюро виконавчого комітету Вараської міської ради.
Ухвала суду може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається апеляційному суду Рівненської області через Кузнецовський міський суд Рівненської області.
Суддя Ю.В.Мануляк