
гСправа № 358/1338/17 Провадження № 3/358/300/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2017 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, паспорт серії СТ № 394057 виданий 13.05.2014 року Богуславським РС УДМС України в Київській області,
за ст. 130 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
05 вересня 2017 року суддею Богуславського районного суду Київської області на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік, за вчинене ним 28 липня 2017 року адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 належним висновків не зробив та 23 вересня 2017 року о 20 годині 10 хвилин в м. Богуславі Київської області по вулиці І.Франка, повторно керував автомобілем марки "Rover" реєстраційний номерний знак SB6572L, перебуваючи в стані алкогольного спяніння, що було виявлено працівниками поліції після зупинки його транспортного засобу. Освідування на факт вживання алкогольних напоїв проводилося зі згоди водія за допомогою спеціального технічного засобу для визначення вмісту алкоголю «Drager. Alkotest 6810» № ARBL0643 в присутності двох свідків, результат тесту - 1,41 %, з яким ОСОБА_1 погодився, що підтверджено актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. Такими діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9а «Правил дорожнього руху». Вказані дії ОСОБА_1 працівником поліції кваліфіковано як правопорушення передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Під час судового розгляду справи ОСОБА_1 визнав факт вчинення даного правопорушення, не заперечував, що показник технічного приладу для визначення вмісту алкоголю був 1,41%.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 2 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 041345 від 23.09.2017 року, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, актом огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, результатами огляду від 23.09.2017 року, рапортом працівника поліції ОСОБА_4 та поясненнями самого правопорушника.
При складанні вищевказаного протоколу поліцейським дотримано вимоги Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі Порядок), а саме пункту другого Порядку, згідно якого огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Відповідно до п. 3 вказаного Порядку огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем в закладі охорони здоровя ( в сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.
Результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС. У разі встановлення стану спяніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.
Форма акту огляду на стан спяніння з використанням спеціальних технічних засобів затверджена як додаток №2 до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоровя України 09.11.2015 №1452/735.
Підтвердження стану сп'яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності.
Із акту огляду на стан алкогольного спяніння з використанням спеціальних технічних засобів складеного за участю свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3 вбачається, що ОСОБА_1 погодився з результатами огляду.
Своїми діями, які проявились у повторному протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою статті 130 КУпАП, а саме керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, відповідно до санкції ч. 2 ст. 130 КУпАП суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки останній не має права керування транспортними засобами та не отримував посвідчення водія.
У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 36 ч. 2, 130 ч. 1, 130, ч. 2, 252, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 2 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1200 (однієї тисячі двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, штраф у подвійному розмірі в сумі 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача - 820019, рахунок отримувача -31215256700001, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Київської області через Богуславський районний суд Київської області.
Строк предявлення постанови до виконання три місяці.
Головуючий: суддя ОСОБА_5