Постанова № 69722582, 19.10.2017, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.10.2017
Номер справи
813/2846/17
Номер документу
69722582
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 жовтня 2017 року справа № 813/2846/17

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гулкевич І.З.

секретар судового засідання Іванес Х.О.

за участю: представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача Міклюша Т.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень та податкової вимоги,-

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (далі - позивач, ФОП ОСОБА_3) звернулась з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Львівській області (далі - відповідач, ГУ ДФС у Львівській області), в якому просить скасувати: податкові повідомлення-рішення від 26.06.2017 №008081307 в сумі 55843,50 грн.; від 26.06.2017 №0008101307 в сумі 37830,04 грн.; від 26.06.2017 №0008111307 в сумі 2214,24 грн.; від 26.06.2017 №0008211307 в сумі 510,00 грн.; вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 26.06.2017 №Ф-0008141307 в сумі 49188,55 грн.; рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 26.06.2017 №0008161307 в сумі 7084,69 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувані рішення ГУ ДФС у Львівській області прийняті щодо позивача на підставі акта перевірки від 25.11.2016 №158/03-06-17-АЮ162775. Зокрема, на переконання позивача, контролюючий орган зробив безпідставний висновок про завищення витрат на годівлю кількості курей, оскільки позивачем не надано документів щодо реалізації курей. При цьому позивач зазначає, що до перевірки надано всі документально підтверджені документи, щодо реалізації курей, відтак понесені витрати є реальними, пов'язані з господарською діяльністю та отриманням доходів, відтак податкові повідомлення-рішення, податкова вимога та рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску є протиправними, підлягають скасуванню.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з підстав наведених у позовній заяві, просив позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в письмових запереченнях на адміністративний позов та в судовому засіданні вимог підприємця не визнав, посилаючись на правомірність висновків контролюючого органу, зроблених при проведенні перевірки. Вважає, що оскаржувані рішення винесені відповідно до вимог чинного законодавства, просить у задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на таке.

Судом встановлено, що відповідно до наказу від 05.05.2017 №1703, повідомлень №№3264, 3265 від 18.05.2017 ГУ ДФС у Львівській області з 18.05.2017 по 31.05.2017 проведено документальну планову виїзну перевірку ФОП ОСОБА_3 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2014 р по 31.12.2016 р ., дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, за період з 01.01.2014 р по 31.12.2016 р., правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 р по 31.12.2016 р., виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 р по 31.12.2016 р.

За результатами вказаної перевірки складено акт від 08.06.2017 №678/13-0-13-07/НОМЕР_1, яким встановлено порушення, зокрема:

- п.138.2 ст.138, пп.139.1.9 п.139.1 ст.139, п.177.1, п.177.2, п.177.3, пп.177.4.1, пп.177.4.2, пп.177.4.3, пп.177.4.4 п.177.4 ст.177 Податкового кодексу України, встановлено неналежне ведення обліку доходів і витрат, перекручення даних обліку доходів і витрат;

- п.198.1, п.198.4, п.198.5 ст.198, п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України донараховано ПДВ в розмірі на загальну суму 37229,00 грн;

-п.1 ч.4 ст.1, абз.1 п.2 ч.1 ст.7, п.11 ст.8, п.2 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", донараховано єдиний внесок на загальну суму 49188,55 грн, в тому числі за 2014 рік 20715,33 грн, 2015 рік 11300,71 грн, 2016 рік 17172,51 грн;

- пп.168.2.1 п.168.2 ст.168, п.177.2 ст.177, пп.1.2 п.16№ підрозділу 10 ХХ, пп.1.4 п.16№ підрозділу 10 ХХ Податкового кодексу України, та донараховано військового збору на загальну суму 1771,39 грн, в тому числі за 2015 рік 600,54 грн, 2016 рік 1170,85 грн;

- п.44.1, п.44.3 ст.44, п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями, не надано в повному обсягу документи до перевірки.

На вказаний акт підприємець надала заперечення від 15.06.2017. Висновком від 22.06.2017 №7538/10-13-01-13-07-10 ГУ ДФС у Львівській області повідомила про розгляд заперечення та вказала, що висновки щодо порушень, викладених в акті перевірки, вірні та відповідають чинному законодавству.

26.06.2017 ГУ ДФС у Львівській області прийняті податкові повідомлення-рішення: №0008081307 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість (основний платіж - 37229,00 грн, штрафна(фінансова) санкція 18614,50 грн); податку на доходи фізичних осіб, на загальну суму 37830,04 грн. (основний платіж - 30264,03 грн.,штрафна (фінансова) санкція 7566,01 грн.); №0008111307 про збільшення суми грошового зобов'язання з війського збору на загальну суму 2214,24 грн ((за податковими зобов'язаннями 1771,39 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 442,85 грн); №0008211307 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій на суму 510 грн; винесено податкову вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 26.06.2017 №Ф-0008141307 зі сплати єдиного внеску в сумі 49188,85 грн.; рішення від 26.06.2017 №0008161307 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в сумі 7084,69 грн.

Не погоджуючись із вище вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, рішенням та вимогою ФОП ОСОБА_3 звернулась до суду за захистом свої прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до таких висновків.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Згідно зі статтею 92 Конституції України виключно законами України встановлюються система оподаткування, податки і збори.

Спірні правовідносини врегульовані Податковим кодексом України (далі - ПК України), Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV (далі - Закон №966-XIV), Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VІ (далі - Закон №2464-VІ) в редакціях, які діяли на дату їх виникнення.

Згідно з пунктом 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Статтею 177 ПК України унормовано особливості оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування.

Так, відповідно до п. 177.1 ст. 177 ПК України, доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця ( п. 177.2 ст. 177 ПК України).

Відповідно до п. 177.4 ст. 177 ПК України , до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать: витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (пп.177.4.1); витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу); обов'язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працівників у випадках, передбачених законодавством (пп.177.4.2); суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом (пп.177.4.3); інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в підпунктах 177.4.1-177.4.3 цього пункту, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг ( пп.177.4.4.).

Фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Форма Книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п. 177.10 ст. ПК України).

Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи- підприємці, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність, затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 року № 1025 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 року за № 1425/18720 (далі - Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат).

Відповідно до п. 1 Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат, фізичні особи- підприємці, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність, зобов'язані вести Книги обліку доходів і витрат, в якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися в звітному (податковому) періоді. Дані Книги обліку доходів і витрат є підставою для формування податкової звітності, а відповідно і для нарахування та сплати податків та зборів.

За ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинний документ визначається як документ, що містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, господарська операція - це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо безпосередньо після її закінчення.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Відповідно ведення Позивачем обліку реалізації курей кінцевому споживачу в одиницях виміру не штуки, а кілограми не є порушенням порядку ведення первинного обліку. А формальний розрахунок кількості реалізованих курей Відповідачем відповідно до Протоколів виходу продукції складених по кожній реалізації ФГ «Варіо курчата» не має під собою жодної підстави, як законом встановленої, так і економічної. Відповідач не вникав в суть господарських операцій позивача та не навів жодних обгрунтувань, як саме було використано або кому реалізовано курей, на які «відсутні документи щодо реалізації».

Судом встановлено, згідно поданими до перевірки документами та наданих позивачем до матеріалів справи, а саме - банківські виписки, видаткові накладні, протоколи виходу продукції, позивач здійснював реалізацію курей.

Згідно посадки №02/14 від 30.05.2014 р придбано курчат 19126 голів, 03.07.2014 реалізовано населенню 4922 кг курей, що відповідає 7031 головам курей, що підтверджується видатковими накладними №№11,12,13,14 від 03.07.2014 р; 07.07.2014 реалізовано населеню 6114 кг. курей, що відповідає 8045 головам курей, що підтверджується видатковими накладними №№15,16,17,18,19 від 07.07.2014 р; 06.08.2014 р реалізовано ТзОВ "Іва-Плюс" 6195 кг. Курей, що відповідає 4050 головам курей, що підтверджується видатковою накладною №21 від 06.08.2014 р, ФГ "Варіо курчата", видатковою накладною №РН-1 та актом виконаних робіт (надання послуг) від 06.08.2014 р. Всього по посадці №02/14 реалізовано 19126 голів курей.

Згідно до посадки №01/14 від 19.08.2014 р придбано курчат 19 400 голів, 22.08.2014 реалізовано населенню 11650 курчат, що підтверджується видатковими накладними №№22,23,24,25,26 від 22.08.2014 р; 11.09.2014 реалізовано населенню 2660 курей, що відповідає 3800 головам курей, що підтверджується видатковими накладними №№27,28,29 від 11.09.2014 р; 14-15.10.2014 реалізовано ТзОВ "Іва-Плюс" 6468 кг. Курей, що відповідає 3950 головам курей, та підтверджується видатковою накладною №31 від 15.10.2014, ФГ "Варіо курчата", видатковою накладною №РН-3 та актом виконаних робіт (надання послуг) від 15.10.2014. Всього по посадці реалізовано 19400 голів курчат/курей.

Згідно до посадки №01/15 від 13.02.2015 р придбано курчат 20000 голів, 16.02.2015. реалізовано населенню 14000 курчат, що підтверджено видатковими накладними №№2,3,4,5,6 від 16.02.2015; 09.04.2015. реалізовано ТзОВ "Іва-Плюс" 10155 кг. курей, що відповідає 5600 головам курей, що підтверджено видатковою накладною №8 від 09.04.2015, ФГ "Варіо курчата" видатковою накладною №РН-4 та актом виконаних робіт (надання послуг) від 09.04.2015; 27.04.2015 р. утилізація падежу курчат/курей-бройлерів в кількості 192 кг., що відповідає 400 головам курчат/курей, що підтверджено Жовківською філією ДП "Укрветсанзавод" актом здачі-приймання робіт (надання послуг) №215 від 27.04.2015. Всього по посадці №01/15 реалізовано 20000 голів курчат/курей.

Згідно посадки №04/15 від 15.09.2015 р придбано курчат 20000 голів, 17.09.2015. реалізовано населенню 9840 курчат, що підтверджується видатковими накладними №№36,37,38,39,40 від 17.09.2015; 13.11.2015 р. реалізовано населенню 8208 кг. курей, що відповідає 5160 головам курей, що підтверджено видатковими накладними №№41,42,43 від 13.11.2015 р; 14.11.2015. реалізовано ТзОВ "Іва-Плюс" 7089 кг. курей, що відповідає 5000 головам курей, що підтверджується видатковою накладною №44 від 14.11.2015, ФГ "Варіо курчата" видатковою накладною №РН-3 та актом виконаних робіт (надання послуг) від 14.11.2015 р. Всього по посадці №04/15 реалізовано 20000 голів курчат/курей.

Згідно посадки №01/16 від 11.02.2016 р придбано курчат 18000 голів, 12.02.2016. реалізовано населенню 8938 курчат, що підтверджується видатковими накладними №№7,8,9,10 від 12.02.2016 р; 14.04.2016 р. реалізовано населенню 1015 курей, що підтверджується видатковими накладними №№11,12 від 14.04.2016 р; 15.04.2016 р. реалізовано населенню 3750 курей, що підтверджується видатковими накладними №№13,14 від 15.04.2016 р; 20.04.2016 р. реалізовано населенню 2200 курей, що підтверджується видатковою накладною №15 від 20.04.2016 р; 26.04.2016 р. реалізовано населенню 300 курей, що підтверджується видатковою накладною №16 від 26.04.2016 р; 28.04.2016 р. реалізовано населенню 1000 курей, що підтверджується видатковою накладною №17 від 28.04.2016 р; 797 голів курчат/курей утилізовано 28.10.2016 р, що підтверджено Жовківською філією ДП "Укрветсанзавод" актом здачі-приймання робіт (надання послуг) №725 від 28.10.2016. Всього по посадки №01/16 реалізовано 18000 голів курчат/курей.

Згідно посадки №02/16 від 29.04.2016 р придбано курчат 26000 голів, 10.05.2016 р. реалізовано населенню 1600 курчат, що підтверджується видатковими накладними №№18,19 від 10.05.2016 р., 17.05.2016 р. реалізовано населенню 1350 курчат, що підтверджено видатковою накладною №20 від 17.05.2016 р; 22.06.2016 р. реалізовано населенню 11765 кг. курей, що відповідає 10504 головам курей, що підтверджено видатковими накладними №№21,22,23 від 22.06.2016 р; 23.06.2016 р. реалізовано ТзОВ "Іва-Плюс" 8960 кг. курей, що відповідає 8000 головам курей, що підтверджено видатковою накладною №24 від 23.06.2016, ФГ "Варіо курчата" видатковою накладною №РН-6 та актом виконаних робіт (надання послуг) від 30.06.2016 р; 4546 голів курчат/курей утилізовано 28.10.2016 р, що підтверджено Жовківською філією ДП "Укрветсанзавод" актом здачі-приймання робіт (надання послуг) №725 від 28.10.2016 р. Всього по посадки №02/16 реалізовано 26000 голів курчат/курей.

У видаткових накладних при реалізації населенню одиницями виміру позивачем обрано голови, штуки або кілограм живої ваги у зв'язку з тим, що кожна курка зокрема має різну вагу і щоб ціна продажу була справедливою, розрахунки проводились не поштучно, а у живій вазі. Облік поголів'я проводився окремим зведеним розрахунком, який надано під час документальної перевірки.

Тобто по кожній посадці реалізовано курей в кількості закуплених курчат, а відповідно і понесено витрати на їх закупівлю та вирощування.

Відтак твердження відповідача щодо відсутності документів на реалізацію курей є протиправними, оскільки в матеріалах наявні підтверджуючі документи щодо реалізації позивачем курей, а саме видаткові накладні.

Наведені в поданих податкових деклараціях результати господарської діяльності, а саме оподаткований дохід (чистий дохід) за період 2014-2016 роки розраховані позивачем відповідно до належно заповненої Книги обліку доходів і витрат, яка заповнена відповідно до належно оформлених первинних документів на реалізацію готової продукції та на понесені господарські витрати.

За таких підстав, суд вважає, що позивач правомірно сформувала витрати за перевірений період по вказаних взаємовідносинах.

Відтак податкове повідомлення-рішення від 26.06.2017 р №000810130 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб підлягає скасуванню.

Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_3 зареєстрована як платник ПДВ 18 квітня 2013 року. За перевіряємий період позивачем задекларовано податкових зобов'язань з податку на додану вартість в сумі 900528 грн.

В акті перевірки відповідач встановив порушення п.198.1, п.198.4, п.198.5 ст.198, п.200.1 ст.200 ПК України та донараховано ПДВ на загальну суму 37229,00 грн, а саме : за рахунок заниження податкового зобов'язання з ПДВ за листопад 2015 року, квітень та червень 2016 року на суму 22091 грн у зв'язку із відсутністю документів на реалізацію курей, завищення витрат (як зазначалось вище) і порушенням п.198.5 ст.198 ПК України.

Відповідно до п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися: а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України.

Позивачем подано первинні документи на реалізацію курей та витрати на їх вирощування під час документальної перевірки, як було вище наведено, в повному обсязі. Нарахування податкових зобов'язань з ПДВ проведено відповідно до зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних документів на проведені господарські операції. Всі операції щодо реалізації курей підтверджені первинними документими та були об'єктами оподаткування. Жодних операцій, проведених Позивачем за перевіряємий період, які не були б об'єктом оподаткування з ПДВ Відповідачем в Акті перевірки від 08.06.2017 року № 678/13-01-13-07/НОМЕР_1 не наведено.

За рахунок завищення податкового кредиту з ПДВ за травень і серпень 2014 року та лютий місяць 2015 року на суму 15138,00 грн у зв'язку з «відсутністю документів на реалізацію курей», «відповідно завищенням витрат» і порушенням п. 198.1, п. 198.4 ст. 198 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.198.1. ст.198 Податкового кодексу України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу; ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Згідно до п.198.3. ст.198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п.200.1. ст.200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Позивачем подано первинні документи на реалізацію курей та витрати на їх вирощування під час документальної перевірки, як було вище наведено, в повному обсязі. Розрахунок податкового кредиту з ПДВ проведено відповідно до зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних документів на проведені господарські операції. Всі операції щодо реалізації курей підтверджені первинними документими та були об'єктами оподаткування.

Отже, податкове повідомлення-рішення від 26.06.2017 року № 0008081307 про збільшення сум грошового зобов'язання з податку на додану вартість підлягає скасуванню в повному обсязі.

Щодо податкового повідомлення-рішення від 26.06.2017 №0008111307, суд приходить до таких висновків.

З 1 січня 2015 року набрали чинності зміни, внесені Законом України від 28.12.2014 №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» до ПК України, в частині оподаткування військовим збором доходів фізичних осіб-підприємців.

Згідно з абзацом першим пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

Підпунктами 1.1-1.6 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України визначено, що платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу. Об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього Кодексу. Платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу.

Так, з врахуванням вищевказаних норм законодавства військовий збір нараховується, утримується та перераховується із сум чистого доходу, який визначається виходячи із документально підтверджених витрат, пов'язаних з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця.

Перевіркою правильності нарахування військового збору з доходу ФОП ОСОБА_3 встановлено порушення норм податкового законодавства у зв'язку з неналежним ніби-то веденням обліку доходів і витрат декларацій про майновий стан та доходи за 2015-2016 року і відповідно донарахуванням військового збору на загальну суму 1771,39 грн, в тому числі за 2015 рік - 600,54 грн, 2016 рік - 1170,85 грн. Порушення випливають з тих обставин, що й при розрахунку податку з доходу фізичних осіб, а саме «відсутністю документів на реалізацію курей», «завищенням витрат».

Оскільки судом визнано протиправним податкове повідомлення-рішення від 26.06.2017 р №000810130 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, відповідно є неправомірним також донарахування позивачу суми військового збору, що тягне за собою відповідно визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.06.2017 №0008111307 в частині збільшення суми грошового зобов'язання в розмірі 2214,24 грн., в тому числі: 1771,39 грн. за податковими зобов'язаннями та 442,85 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Також підлягає скасуванню податкове повідомлення рішення №0008211307 від 26.06.2017 року про застосування штрафних санкцій в сумі 510 грн.

Щодо вимоги про сплату боргу (недоїмки) та рішення про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне нарахування єдиного внеску, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VІ (далі - Закон №2464-VІ) платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Пунктом 2 частини першої статті 7 Закону №2464-VI встановлено, що для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Частиною другою статті 9 Закону №2464-VI визначено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Згідно з частиною третьою статті 9 Закону №2464-VI обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Відповідно до частин сьомої, восьмої, одинадцятої статті 9 Закону №2464-VI єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відтак, в силу приписів пункту 2 частини першої статті 7 Закону №2464-VІ для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування (в даному випадку ФОП ОСОБА_3 здійснює свою господарську діяльність, перебуваючи на загальній системі оподаткування), єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

Отже, єдиний внесок повинен сплачуватись із тієї суми доходу, з якої сплачується податок на доходи фізичних осіб.

Таким чином, з врахуванням встановлених судом обставин справи щодо відсутності порушень в частині заниження доходів вимога про сплату боргу (недоїмки) від 26.06.2017 №Ф-0008141307 на суму 49188,85 грн. та рішення про застосування штрафних санкцій від 26.06.2017 №0008161307 на суму штрафу в розмірі 7084,69 грн. є теж протиправними та підлягають скасуванню.

Відповідно до частини першої, другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Аналізуючи досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх та допустимих доказів в підтвердження обґрунтованості та правомірності винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, вимоги про сплату боргу (недоїмки) та рішення про застосування штрафних санкцій, а тому позов слід задовольнити повністю.

Згідно із частиною першою статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДФС у Львівській області на користь ФОП ОСОБА_3 слід присудити судовий збір в сумі 1526,72 грн., сплачений відповідно до квитанції №0.0.830368630.1 від 18.08.2017 року.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області №0008081307, №0008101307, №0008111307, №0008211307 від 26 червня 2017 року.

Визнати протиправною та скасувати податкову вимогу Головного управління ДФС у Львівській області №Ф-0008141307 від 26 червня 2017 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС у Львівській області про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску №0008161307 від 26 червня 2017 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Львівській області на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 1526,72 (одна тисяча п'ятсот двадцять шість гривень 72 копійки) сплаченого судового збору.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Гулкевич І.З.