
Справа № 219/7467/17
Провадження № 2/219/3612/2017
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.2017 Артеміський міськрайонний суд Донецької облсті
у складі судді Хомченко Л.І.,
секретар Халаджи А.В.,
за участю:
прокурора Кудірна Є.А.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бахмут цивільну справу за позовною заявою виконувача обов'язків керівника Артемівської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі Артемівської районної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області до ОСОБА_1, про звільнення та повернення земельної ділянки площею 79,6460 га,
В С Т А Н О В И В
07.07.2017 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом до відповідачів, посилаючись на те, що 27.01.2012 року Артемівська районна державна адміністрація розпорядженням №36 «Про затвердження технічної документації із землеустрою і передачу відповідачу - ОСОБА_1 земельних ділянок в оренду для сінокосіння та випасання худоби за межами населених пунктів Яковлівської сільської ради» передала відповідачу - ОСОБА_1 в оренду терміном на 5 років для сінокосіння та випасання худоби земельні ділянки загальною площею 79,6460га із земель сільськогосподарського призначення (запас) за межами населених пунктів Яковлівської сільської ради, в тому числі: ділянка площею 46,8483га сіножатей (кадастровий номер НОМЕР_2), ділянка площею 32,7977га пасовищ (кадастровий номер НОМЕР_3).
На підставі вищевказаного розпорядження, 30.01.2012 між Артемівською районною державною адміністрацією Донецької області як орендодавцем та ОСОБА_1 як орендарем укладено відповідний договір оренди землі, який зареєстрований у Відділі Держкомзему в Артемівському районі від 02.02.2012 за №142090004003197.
Відповідно до п.1 договору орендодавець (Артемівська РДА) надає, а орендар (відповідач) приймає в строкове платне користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення із земель сільськогосподарського призначення (запас), які знаходяться за межами населених пунктів Яковлівської сільської ради Артемівського (на даний час Бахмутського) району Донецької області.
Земельні ділянки, що передаються в оренду, виділені в натурі (на місцевості) у встановленому законом порядку та мають площу 46,8483га сіножатей та 32,7977га пасовищ.
За Планом (схемою) меж земельної ділянки, який є невід'ємною частиною договору, вказаним земельним ділянкам надано кадастрові номери НОМЕР_2 та НОМЕР_3.
Згідно з п.2.2 договору договір укладено на 5 років, починаючи з дати його реєстрації. Після закінчення строку дії договору, орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі, орендар повинен не пізніше ніж за тридцять днів до закінчення строку дії договору, повідомити письмово орендодавця про намір подовжити його дію. У разі поновлення договору оренди земельних ділянок на новий строк, його умови можуть бути змінені.
Відповідно до п. 2.1 договору земельні ділянки передаються в оренду для сінокосіння та випасання худоби.
Згідно з актом прийому та передачі земельної ділянки в натурі, укладеним 06.02.2012 відповідно до п. 1 договору, Артемівською РДА в особі начальника відділу Держкомзему у Артемівському районі Донецької області ОСОБА_2 передано, а ОСОБА_1 прийнято земельну ділянку загальною площею 79,6460га, в тому числі 46,8483га сіножатей та 32,7977га пасовищ для сінокосіння та випасання худоби.
Пунктом 5.2 Договору передбачено, що підставами для припинення договору є закінчення його строку.
Відповідно до п. 2.4 земельна ділянка повертається орендодавцю за актом прийому - передачі не пізніше семи днів з моменту втрати чинності цього договору.
На сьогоднішній день строк дії договору оренди земельної ділянки від 30.01.2012 року, припинив свою дію 02.02.2017 року, через сплив строку дії.
До теперішнього часу орендар жодних дій щодо продовження строку оренди вищевказаних земельних ділянок не вжив, за актом прийому-передачі ним не повернуто земельні ділянки державі, а тому вона не може розпорядитись цими земельними ділянками.
Вказане підтверджується інформацією Артемівської райдержадміністрації від 16.05.2017 року, згідно з якої ОСОБА_1 з заявою про подовження терміну дії договору не звертався, інформація щодо укладення додаткової угоди щодо подовження строку дії договору відсутня. Акт передачі земельних ділянок після закінчення строку дії договору оренди земельних ділянок від 30.01.2012 не складався.
Інформацію щодо не укладання додаткових угод з ОСОБА_1, ненадходження від нього звернень з цього приводу, неприйняття наказів щодо продовження строків договору оренди також надано Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області за вих. №10-5-0.61-4315/2-17 від 22.05.2017.
Таким чином, орендар ОСОБА_1 продовжує використовувати дані земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_2 (площею 46,8483га) та НОМЕР_3 (площею 32,7977га) без правовстановлюючих на це документів.
Факт продовження використання цієї земельної ділянки після спливу строку дії договору оренди підтверджується інформацією з Соледарської міської ради від 02.05.2017, відповідно до якої земельні ділянки оброблені та мають сліди посіви технічних культур (рапс).
Згідно з інформацією Бахмутської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС у Донецькій області від 29.05.2017, у ОСОБА_1 по договору оренди земельної ділянки від 30.01.2012 заборгованість відсутня. За 2017 рік нараховано орендної плати у сумі 2177,63грн., так як термін дії договору закінчився 02.02.2017, термін сплати - 28.08.2017. Інформація щодо подовження дії договору оренди земельної ділянки відсутня.
На підставі викладеного, просить суд:
-Зобов'язати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), АДРЕСА_1) звільнити та повернути за актом приймання-передачі державі в особі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області (ідентифікаційний код юридичної особи 39767332, юридична адреса: вул. Європейська, 13, м. Костянтинівка, Донецька область, 85102) земельні ділянки сільськогосподарського призначення запас загальною площею 79,6460га, в тому числі 46,8483га сіножатей, кадастровий номер НОМЕР_2, 32,7977га пасовищ, кадастровий номер НОМЕР_3, які знаходяться за межами населених пунктів Яковлівської сільської ради Артемівського (на даний час Бахмутського) району Донецької області;
-Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь прокуратури Донецької області (ідентифікаційний код юридичної особи 25707002, юридична адреса: вул. Університетська, 6, м. Маріуполь, Донецька область, 87500, розрахунковий рахунок № 35216066016251, Держказначейська служба України, МФО - 820172, отримувач - прокуратура Донецької області) кошти, витрачені на сплату судового збору при здійсненні представництва інтересів держави, у розмірі 1600 грн.
Позивач (прокурор) у судовому засіданні підтримав заявлені вимоги по підставах викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник позивача ОСОБА_3 у судовому засіданна підтримала заявлені вимоги ,надала пояслнення аналогічно викладеним у позові ,просила позов задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні не з'явився, про час, місце та дату розгляду справи його було повідомлено належним чином.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступні обставини та відповідні правовідносини.
Статтею 31 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що договір оренди припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено.
Відповідно до статті 34 Закону України «Про оренду землі» у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов'язані з орендою землі регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України та іншими нормативно - правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Положеннями ч. 1 ст. 93 Земельного кодексу України, ст. 1 Закону України «Про оренду землі» визначено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
У свою чергу, відповідно до положень ст.ст.13,14 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір землі, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї сторони може бути посвідчений нотаріально.
За приписами ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
В силу вимог ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).
Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі.
До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди.
Аналогічна позиція, висловлена у постанові Вищого Господарського Суду України від 02.11.2016 по справі №908/3368/15.
Так, судом визначено, що приписи статей 319, 626 Цивільного Кодексу України свідчать про те, що реалізація переважного права на поновлення договору оренди, яка передбачена ч. 1 ст. 33 Закону України «Про оренду землі», можлива лише за умови дотримання встановленої цією нормою процедури та наявності волевиявлення сторін.
Для застосування ч. 1 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» та визнання за орендарем переважного права на поновлення договору оренди необхідно встановити такі юридичні факти: орендар належно виконує свої обов'язки за договором, орендар до закінчення строку дії договору повідомив орендодавця в установлені строки про свій намір скористатися переважним правом укладення договору на новий строк; до листа-повідомлення орендар додав проект додаткової угоди, орендодавець протягом місяця не повідомив орендаря про наявність заперечень та своє рішення.
Відповідно до ч. 5 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі.
Окрім зазначеного, статтею 33 Закону України «Про оренду землі» (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що у разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із: власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності); уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності).
Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку.
Встановлено, що після 02.02.2017 року ОСОБА_1 з заявою про продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки від 30.01.2012 року до Артемівської райдержадміністрації та ГУ Держгеокадастру в Донецькій області не звертався.
У постанові Вищого Господарського Суду України від 02.11.2016 по справі 908/3368/15 зазначено, що частиною 6 статті 33 Закону України «Про оренду землі» передбачена інша підстава поновлення договору оренди: у разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
Частинами 8, 9 статті 33 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку; відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.
Таким чином, для поновлення договору оренди землі з підстав, які передбачені ч. 6 ст. 33 Закону України «Про оренду землі», необхідна наявність таких юридичних фактів: орендар продовжує користування виділеною земельною ділянкою; орендар належно виконує свої обов'язки за договором, відсутнє письмове повідомлення орендодавця про відмову в поновленні договору оренди, сторони укладають додаткову угоду про поновлення договорів оренди.
У розділі 2.2.3 абзаці 5 пункту «г» Узагальнення судової практики розгляду господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із земельними правовідносинами від 01.01.2010 зазначено, що чинним законодавством не передбачено автоматичного поновлення договору оренди землі, а реалізація визначеного законом переважного права орендаря на поновлення договору оренди земельної ділянки в разі відсутності заперечень з боку сторін можлива лише за наявності відповідного рішення органу місцевого самоврядування та потребує додержання порядку, передбаченого законодавством для укладення договорів оренди землі.
Таким чином, за умови продовження використання орендарем земельної ділянки державної або комунальної власності, законодавство передбачає можливість автоматичної пролонгації договору оренди земель державної та комунальної власності, проте за умови обов'язкового укладення між сторонами відповідної додаткової угоди та без прийняття відповідним компетентним органом рішення про поновлення строку відповідного договору.
За умови відсутності відповідної додаткової угоди такий договір не може вважатись поновленим.
В свою чергу, як вказано вище, орендарем ОСОБА_1 до теперішнього часу жодних дій щодо продовження строку оренди цих земельних ділянок не вжито, не використано переважне право на продовження дії договору, додаткову угоду не укладено. Тим самим договір оренди цієї земельної ділянки припинив свою дію 02.02.2017, на теперішній час є не чинним, однак орендарем в порушення умов договору та вимог законодавства земельну ділянку державі не повернуто.
Відповідно до інформації з Міськрайонного управління у Бахмутському районі та м. Бахмуті від 30.05.2017 середня грошова оцінка по колишньому КСП «Птахофабрика «Артемівська» Яковлівської сільської ради станом на 2017 рік становить 5520,18 грн. за 1 га сіножатей, 6014,68грн. за 1га пасовищ.
Таким чином, середня грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_2 площею 46,8483га сіножатей становить 258611,04грн., а також земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_3 площею 32,7977га становить 197267,67 грн.
На час укладення договору 04.10.2011 - чинною на той час редакцією ч. 4 ст.4 Закону України «Про оренду землі» було передбачено, що орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України в межах повноважень, визначених законом.
Повноваження вказаних органів виконавчої влади щодо розпорядження землями державної власності визначається ст. 122 Земельного кодексу України. Так, в чинній на той час редакції Кодексу було визначено, що районні державні адміністрації на їх території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для сільськогосподарського використання.
Відповідно до ч. 4 ст. 4 ст. Закону України «Про оренду землі» (в діючій редакції Закону чинної з 01.01.2013), орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є органи виконавчої влади, які відповідно до закону передають земельні ділянки у власність або користування.
Аналогічно у ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України (чинній на теперішній час) визначено, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 294-р «Питання Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру передано функції і повноваження Державного агентства земельних ресурсів, що припиняється.
Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 03.03.2015 № 29 затверджено Положення про Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області, відповідно до п. п. 13 п. 4 якого Головне управління здійснює розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, на території Донецької області.
Таким чином, на теперішній час повноваження щодо розпорядження землями державної форми власності сільськогосподарського призначення по території Донецької області наявні у Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, який на теперішній час є територіальним уповноваженим органом виконавчої влади у вказаній сфері.
Згідно зі ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Таким чином, відповідач повинен був своєчасно виконати зобов'язання щодо повернення орендодавцеві земельних ділянок у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав їх в оренду, після припинення дії договору.
Разом з тим, орендарем до теперішнього часу за актом прийому-передачі не повернуто земельні ділянки державі (на даний час, в особі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області), тому держава не може розпорядитись цими земельними ділянками.
Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним.
Однак, орендар ОСОБА_1 продовжує використовувати земельну ділянку без правовстановлюючих документів та не сплачує орендну плату за землю.
Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, поміж іншого, примусове виконання обов'язку в натурі.
Відповідно до ст. 654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Статтею 785 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Відповідно до ст. 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Крім того, згідно зі ст. 1214 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, зобов'язана відшкодувати всі доходи, які вона одержала або могла одержати від цього майна з часу, коли ця особа дізналася або могла дізнатися про володіння цим майном без достатньої правової підстави.
Однак, як вказано вище, відповідач ОСОБА_1 у порушення вищезазначених вимог законодавства та умов договору оренди землі не повернув Артемівській районній державній адміністрації земельну ділянку та продовжує її використовувати без правовстановлюючих документів.
Враховуючи викладене, суд вважає на необхідне заявлені вимоги задовольнити, так як вони знайшли своє підтвердження доказами у судовому засіданні і обґрунтовані вимогами діючого законодавства .
Керуючись ст.ст. 3,4, 5, 6, 10, 61, 88, 107, 179, 208, 209, 212-215, 218, 224-225 ЦПК України, ст.ст.16, 525, 526, 530, 629, 651, 654, 785, 1212, 1214 Цивільного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Зобов'язати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), АДРЕСА_1) звільнити та повернути за актом приймання-передачі державі в особі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області (ідентифікаційний код юридичної особи 39767332, юридична адреса: вул. Європейська, 13, м. Костянтинівка, Донецька область, 85102) земельні ділянки сільськогосподарського призначення запас загальною площею 79,6460га, в тому числі 46,8483га сіножатей, кадастровий номер НОМЕР_2, 32,7977га пасовищ, кадастровий номер НОМЕР_3, які знаходяться за межами населених пунктів Яковлівської сільської ради Артемівського (на даний час Бахмутського) району Донецької області.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь прокуратури Донецької області (ідентифікаційний код юридичної особи 25707002, юридична адреса: вул. Університетська, 6, м. Маріуполь, Донецька область, 87500, розрахунковий рахунок № 35216066016251, Держказначейська служба України, МФО - 820172, отримувач - прокуратура Донецької області) кошти, витрачені на сплату судового збору при здійсненні представництва інтересів держави, у розмірі 1600 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана відповідачем протягом десяті днів з дня отримання їм копії рішення
Суддя Л.І.Хомченко
Справа № 219/7467/17
Провадження № 2/219/3612/2017
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.2017 Артеміський міськрайонний суд Донецької облсті
у складі судді Хомченко Л.І.,
секретар Халаджи А.В.,
за участю:
прокурора Кудірна Є.А.,
представника позивача ОСОБА_4
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бахмут цивільну справу за позовною заявою виконувача обов'язків керівника Артемівської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі Артемівської районної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області до ОСОБА_1, про звільнення та повернення земельної ділянки площею 79,6460 га,
ВСТАНОВИВ :
Зважаючи на складність у викладенні поного рішення суду повязаного з потребою в обгрунтуванні доводів сторін на що може бути витрачено значний час суд вважає на необхідне постановити його вступну та резолютивну частину.
Керуючись ст.ст. 3,4, 5, 6, 10, 61, 88, 107, 179, 208, 209, 212-215, 218, 224-225 ЦПК України, ст.ст.16, 525, 526, 530, 629, 651, 654, 785, 1212, 1214 Цивільного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Зобов'язати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), АДРЕСА_1) звільнити та повернути за актом приймання-передачі державі в особі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області (ідентифікаційний код юридичної особи 39767332, юридична адреса: вул. Європейська, 13, м. Костянтинівка, Донецька область, 85102) земельні ділянки сільськогосподарського призначення запас загальною площею 79,6460га, в тому числі 46,8483га сіножатей, кадастровий номер НОМЕР_2, 32,7977га пасовищ, кадастровий номер НОМЕР_3, які знаходяться за межами населених пунктів Яковлівської сільської ради Артемівського (на даний час Бахмутського) району Донецької області.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь прокуратури Донецької області (ідентифікаційний код юридичної особи 25707002, юридична адреса: вул. Університетська, 6, м. Маріуполь, Донецька область, 87500, розрахунковий рахунок № 35216066016251, Держказначейська служба України, МФО - 820172, отримувач - прокуратура Донецької області) кошти, витрачені на сплату судового збору при здійсненні представництва інтересів держави, у розмірі 1600 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана відповідачем протягом десяті днів з дня отримання їм копії рішення
Суддя Л. І. Хомченко