
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" жовтня 2017 р.Справа № 922/2548/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Новікової Н.А.
при секретарі судового засідання Малихіній М.П.
розглянувши матеріали справи
за позовом Державної екологічної інспекції у Харківській області, 61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, 1 підїзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ 37999518;
до Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області, 62313, Харківська область, Дергачівський район, с. Гоптівка, вул. Шкільна, 7, код ЄДРПОУ 04398867;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 районна державна адміністрація Харківської області (62300, Харківська обл., Дергачівський район, м. Дергачі, майдан Перемоги, 5 А, код ЄДРПОУ 24129939);
про стягнення шкоди, заподіяної Державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства у розмірі 19050,00 грн.
за участю представників:
позивача ОСОБА_2 (довіреність №01/01-25/08-18 від 04.01.2016);
відповідача ОСОБА_3 (довіреність б/н від 17.08.2017).
За відсутності клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.
Суть спору:
Державна екологічна інспекція у Харківській області звернулась до Господарського суду Харківської області з позовом до Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 районна державна адміністрація Харківської області про стягнення з Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області на користь Держави шкоди, заподіяної державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства у розмірі 19050,00 грн.
Свої вимоги обгрунтовує тим, що Державною екологічною інспекцією у Харківській області було здійснено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства у діяльності Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області, під час якої встановлено, що у Токарівській сільській раді не розроблено реєстр зелених насаджень, паспорти обєктів благоустрою зеленого господарства та не проведена інвентаризація зелених насаджень. Згідно з довідкою Токарівської сільської ради від 13 квітня 2017 за № 232 зелені насадження на території ради не видалялися, проте під час натурального обстеження території виявлено знесення 17 дерев по вул. Центральній у с. Гоптівка. В результаті зазначених незаконних дій на території с. Токарівка державі заподіяно шкоду в розмірі 19050,00 грн. На направлену претензію відповідач не відреагував, шкоду, заподіяну державі, не відшкодував, у звязку із чим позивач звернувся до суду. Здійснюючи правове обґрунтування позовних вимог посилається на ст.ст. 20-2, 38, 40, 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 28 Закону України «Про благоустрій у населених пунктах», ст. 40 Закону України «Про рослинний світ», ст. 83 Земельного кодексу України, ст. 1166 Цивільного кодексу України, положення Постанови Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року №1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», Наказу міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 №105 «Про затвердження Правил утримання земельних насаджень у населених пунктах України».
Суд перейшов до розгяду справи по суті 21 серпня 2017 року.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та зазначив, що в період з 04.04.2017 по 14.04.2017 Державною екологічною інспекцією у Харківській області на підставі положень чинного законодавства України було здійснено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства у діяльності Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області. За результатами цієї перевірки Держекоінспекцією складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони, утримання зелених насаджень у населених пунктах України № 130/01-04/03-09 від 14.04.2017 року. Під час перевірки встановлено, що у Токарівській сільській раді не розроблено реєстр зелених насаджень, а також паспорти обєктів благоустрою зеленого господарства. Інвентаризація зелених насаджень не проведена. Згідно з довідкою Токарівської сільської ради від 13.04.2017 за № 232 зелені насадження на території ради не видалялися. Однак під час натурального обстеження території виявлено знесення 17 дерев по вул. Центральній у с. Гоптівка, проте не представлено жодних документів щодо видалення зелених насаджень за вищевказаною адресою. Зазначене є порушенням природоохоронного законодавства. З метою усунення порушень виявлених під час здійснення планового заходу, Держекоінспекцією на адресу голови Токарівської сільської ради Харківського району винесено припис від 18.04.2017 за № 18/04-09. В результаті зазначених незаконних дій на території с. Токарівка державі заподіяно шкоду в розмірі 19050,00 грн. На направлену претензію відповідач не відреагував, шкоду, заподіяну державі, не відшкодував.
Відповідач у письмових поясненнях (вх. №26686 від 17.08.2017), а його повноважний представник у судовому засіданні проти позову заперечував, зазначив, що дерева вздовж дороги до с. Гоптівка були засаджені у 1964-1966 роках тополями. На території сільської ради шість років тому сталося стихійне лихо, в результаті якого було завалено більше двадцяти дерев за вказаною адресою, що підтверджується відділом надзвичайних ситуацій, відділом житлово-комунального господарства при ОСОБА_1 райдержадміністрації. Також протягом останніх двох років вирують шквальні вітри, наслідком яких є падіння дерев на проїжджу частину. Тому 17 дерев, які вказані позивачем, є саме тими деревами, які були завалені внаслідок стихійного лиха та шквальних вітрів. При цьому сільським головою було надано розпорядження щодо розпилювання та прибирання з проїжджої частини повалених дерев. Зауважив, що Токарівська сільська рада Дергачівського району в Харківській області є бюджетною установою, фінансується з місцевого бюджету і обслуговується в управлінні Державної казначейської служби України в Дергачівському районі. На підставі наведеного просив у позові відмовити у повному обсязі.
Третя особа явку свого повноважного представника у судове засідання не забезпечила, , про причини неявки суд не повідомила, проте про дату, час та місце судового засідання була повідомлена своєчасно та належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення з відміткою про отримання 28.09.2017. На електронну пошту суду надіслала пояснення з додатком, в яких просить проводити засідання без участі представника, проти позовних вимог заперечує, посилаючись на надзвичайну ситуацію, яка сталася на території Токарівської сільської ради в червні 2012р.
Враховуючи те, що норми ст. 65 Господарського процесуального кодексу України щодо обов'язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, а п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що в межах наданих йому повноважень створені належні умови для надання сторонами доказів та здійснені всі необхідні дії щодо витребування додаткових доказів, а тому вважає за можливе розглядати справу за наявними в ній матеріалами і документами.
Розглянувши матеріали справи, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані учасниками судового процесу докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до наступного.
Державна екологічна інспекція у Харківській області відповідно до Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 04.11.2011р. № 429, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів щодо, зокрема: законності вирубки, ушкодження дерев і чагарників, знищення або ушкодження лісових культур, виконання комплексу необхідних заходів захисту для забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу, застосування пестицидів і агрохімікатів у лісовому господарстві й лісах.
Згідно з абз. 2 ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» під заходами державного нагляду (контролю) розуміють планові та позапланові заходи, які здійснюються органами держаного нагляду (контролю) шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Для проведення планової перевірки Державною екологічною інспекцією у Харківській області було видано наказ № 130/01-04 від 31 березня 2017 Про здійснення планового заходу (перевірки) Токарівської сільської ради Дергачівського району та направлено ОСОБА_4 здійснити проведення планового заходу перевірки у термін з 04.04.-07.04., 10.04.-14.04., 17.04.2017 року (арк. справи 11).
Відповідно до довідки Державної екологічної інспекції у Харківській області від 13 квітня 2017 року № 1558/01-25/04-09 останнім днем перевірки вважається 14 квітня 2017 року, оскільки 17 квітня 2017 року є вихідний день (арк. справи 17).
Також Державною екологічною інспекцією у Харківській області було видано направлення на проведення планової перевірки дотримання вимог природного законодавства Токарівською сільською радою Дергачівського району, підставою для здійснення перевірки є план заходів Державної екологічної інспекції України на 2017 рік (наказ від 15 лютого 2017 року № 428) (акр. справи 17).
За результатами проведеної планової перевірки Токарівської сільської ради Дергачівського району на дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони, утримання зелених насаджень у населених пунктах України Державною екологічною інспекцією було складено акт № 130/01-04/04-09 від 14 квітня 2017 року (а.с. 13-16).
Токарівській сільський голова ОСОБА_5 відмовилась від підписання акту перевірки, у звязку з чим, 14 квітня 2017 року акт перевірки було направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення для ознайомлення. Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення акт перевірки було отримано 20 квітня 2017 (а.с. 20-21).
Із вказаного акту вбачається, що перевірку було проведено у період з 04 квітня 2017 року по 14 квітня 2017 року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Харківської області ОСОБА_4 в присутності Токарівського сільського голови ОСОБА_5 В ході перевірки було виявлено порушення, а саме не розроблено реєстр зелених насаджень, а також паспорти обєктів благоустрою зеленого господарства. Інвентаризація зелених насаджень не проведена. Згідно з довідкою Токарівської сільської ради від 13.04.2017 за № 232 зелені насадження на території ради не видалялися. Однак під час натурального обстеження території виявлено знесення 17 дерев (9 сухостійних та 8 сироростучих) по вул. Центральній у с. Гоптівка, проте не представлено жодних документів щодо видалення зелених насаджень за вищевказаною адресою, що пітверджується також і доданою до акту відомістю переліку пнів зрубаних дерев.
Як вбачається із відомості переліку пнів зрубаних дерев додаток № 2 до акту перевірки, яка складена держінспектором з ОНПС Харківської області ОСОБА_4 в присутності секретаря Токарівської сільської ради ОСОБА_6, було виявлено 17 знесених дерев, а саме: 9 сухостійних та 8 сироростучих (а.с. 18).
Відповідно до довідки Токарівської сільської ради від 13 квітня 2017 року № 232 зелені насадження на території ради не видалялися (акр. справи 19).
За вказаним фактом, з метою усуненя порушень виявлених під час здійснення планового заходу, Державною екологічною інспекцією у Харківській області на адресу голови Токарівської сільської ради Харківського району винесено припис від 18 квітня 2017 року № 18/04-09, яким приписано: розробити паспорт обєкта благоустрою згідно вимог чинного законодавства; розробити інвентаризаційний план обєкта благоустрою згідно вимог чинного законодавства; розробити реєстр зелених насаджень; звернутись до Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА стосовно отримання охоронного зобовязання та Положення «Про ботанічний заказник місцевогог значення «Кудіївський»; визначити межі ботанічного заказника «Кудіївський» в натурі; отримати документи, що посвідчують право на земельну ділянку ботанічного заказника «Кудіївський»; встановити інформаційно-охоронні знаки (аншлаги) загальнодержавного зразку; провести первинний облік кадастрових відомостей території ботанічного заказника місцевого значення «Кудіївський» та розробити картку первинного обліку його території; отримати 3ДКПЗФ «Карти схеми розташування територій та обєктів природно-заповідного фонду України. 20 квітня 2017 року припис отримано Токарівською сільською радою Харківського району, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення з відміткою про отримання (арк. справи 22-24).
19 квітня 2017 Державною екологічною інспекцією у Харківській області було направлено Токарівській сільській раді Дергачівського району Харківської області претензію № 92 про відшкодування державі шкоди у розмірі 19 050,00 грн, заподіяної внаслідок незаконного знесення 17 дерев, а саме: 9 сухостійних та 8 сироростучих, що встановлено актом перевірки № 130/01-04/04-09 від 14 квітня 2017 року. До претензії додано розрахунок шкоди (арк. справи 25).
Позивач стверджує, що відповідач на надіслану претензію не відреагував, шкоду, заподіяну державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, а саме незаконного знесення 17 дерев (9 сухостійних та 8 сироростучих) не відшкодував, у звязку із чим звернувся до суду із вказаним позовом.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 38 ЗУ «Про охорону навколишнього середовища», далі Закон, використання природних ресурсів в Україні здійснюється в порядку загального і спеціального використання природних ресурсів. В порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах.
В ст. 40 Закону встановлено, що використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог: здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища.
Відповідно до ч. 3 ст. 28 ЗУ «Про благоустрій в населених пунктах» видалення дерев здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Процедура видалення дерев, кущів, газонів та квітників на території населеного пункту визначено в Постанові Кабміну від 01.06.2006р. №1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів та квітників у населених пунктах».
Згідно п. 5.5 наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27 липня 2006 року за № 880/12754, відповідальним за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є на обєктах благоустрою державної чи комунальної власності балансоутримувачі цих обєктів.
Відповідно до ст. 83 Земельного кодексу України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.
Актом № 130/01-04/04-09 від 14 квітня 2017 року перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони, утримання зелених насаджень у населених пунктах України встановлено факт знесення 17 дерев (9 сухостійних та 8 сироростучих) по вул. Центральній у с. Гоптівка, що підтверджується також відомістю переліку пнів зрубаних дерев додаток № 2 до акту перевірки (арк. справи 18).
При проведенні вказаної планової перевірки та при складанні акту перевірки були присутні представники відповідача, а саме Токарівський сільський голова ОСОБА_5. Зауважень до акту не додано. Токарівський сільський голова ОСОБА_5 від підпису в акті відмовилась, у звязку із чим акт було надіслано на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією.
Акт № 130/01-04/04-09 від 14 квітня 2017 року перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони, утримання зелених насаджень у населених пунктах України є чинним, на час вирішення спору, відповідачем відомості, зазначені в акті, не спростовані, відтак, суд дійшов висновку, що він є належним і допустимим доказом відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно до приписів статей 68, 69 Закону порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.
Стаття 1166 Цивільного кодексу України встановлює загальні правила та підстави відшкодування шкоди в рамках позадоговірних (деліктних) зобовязань. Зокрема, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. При цьому відсутність своєї вини доводить особа, яка завдала шкоди (ч.2 ст.1166 ЦК України).
Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, за своєю правовою природою є відшкодування позадоговірної шкоди, тобто деліктною відповідальністю.
Підставою деліктної відповідальності є протиправне шкідливе винне діяння особи, яка завдала шкоду. Для відшкодування завданої шкоди необхідно довести такі факти: неправомірність поведінки особи; вину заподіювача шкоди; наявність шкоди; причинний зв'язок між протиправною поведінкою та заподіяною шкодою.
Наявність всіх зазначених умов є обов'язковим для прийняття судом рішення про відшкодування шкоди. Відсутність хоча б одного з цих елементів виключає відповідальність за заподіяну шкоду.
Аналізуючи наявні в матеріалах справи докази на предмет протиправності поведінки відповідача суд визначає наступне.
В даному випадку позивачем повинна бути доведена неправомірність поведінки відповідача, яка виражається у діях чи бездіяльності особи, до якої заявляється позов про стягнення шкоди. При цьому, такі дії повинні мати конкретне вираження, тобто позивачем має бути доведено, що відповідач вчинив неправомірні дії по видаленню дерев з порушенням порядку, встановленого чинним законодавством.
Відповідач не заперечує проти того, що дерева бути видалені, але зазначає про те, що такі видалені не внаслідок вирубки, а в результаті стихійного лиха, що сталося 14.06.2012р. на територій Токарівської сільської ради.
Факт надзвичайної події - стихійного лиха на територій с. Токарівка Дергачівського району, яке сталося 14 червня 2012р. підтверджується Протоколом №7 від 14.06.2012р. та №8 від 15.06.2012р. позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОСОБА_1 райдержадміністрації, Розпорядженням № 501 від 13 липня 2012 року ОСОБА_1 районної державної адміністрації Харківської області, яким з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру в Дергачівському, відповідачу передано будівельні матеріали із регіонального резерву на підтверджено факт надзвичайної ситуації природного характеру, яке відбулось на території Токарівської сільської ради 14 червня 2012 року.
В Протоколі №7 від 14.06.2012р. позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОСОБА_1 райдержадміністрації зазначено, що в результаті проходження сильних дощових злив, граду та шквального вітру на територій Дергачівського району звалено близька 500 дерев, при цьому згідно дефектного акту від 15.06.2012р., складеного комісією за результатом обстеження будівлі Токарівського НВК встановлено злом 14 дерев (в тому числі 5 ялинок).
Водночас, як слідує із акту № 130/01-04/04-09 від 14 квітня 2017 року перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони, утримання зелених насаджень у населених пунктах України та відомістю переліку пнів зрубаних дерев, додатку № 2 до акту перевірки, по вул. Центральній у с. Гоптівка виявлено знесення 17 дерев, із них 9 сухостійних та 8 сироростучих.
Проаналізувавши подані сторонами докази в обґрунтування своїх позицій, суд зазначає, що позивачем не доведено, що 9 сухостійних дерев було видалено не в результаті стихійного лиха, а самим відповідачем в порушенням встановленого чинним законодавством порядку, навпаки згідно поданих відповідачем та третьою особою доказів є підстави вважати їх знесеними 14.06.2012р. під час надзвичайної події стихійного лиха на території Токарівської сільської ради, що виключає неправомірність поведінки та відповідно вину відповідача, а відтак позовні вимоги в частині стягнення шкоди в розмірі 6450,00грн. з Токарівської сільської ради Дергачівського району за знесення сухостійних дерев задоволенню не підлягають.
Натомість посилання відповідача на знесення стихійним лихом решти дерев є сумнівним, оскільки в акті перевірки встановлено, що 8 з 17 дерев були сиро ростучими, тобто живими, що виключає їх знесення в 2012 році, при цьому відповідачем не надано доказів дотримання законодавчо встановленого порядку видалення дерев в даному випадку, а тому суд вважає доведеним факт знесення відповідачем 8 сироростучіх дерева діаметром біля шийки кореня 22.1-26 см., 26.1-30 см., 30.1-34 см., 38.1-42 см., 60 см, без дотримання зазначених норм права щодо збереження зелених саджень на об'єкті благоустрію комунальної власності, у звязку з чим такі дії є незаконними.
Виходячи з вищенаведеного, суд дійшов висновку, що у даному випадку наявні всі складові елементи делікту.
Розмір заявленої до стягнення шкоди за видалення 8 сироростучих дерев становить 12600,00грн.
Перевіривши розрахунок шкоди (арк. справи 25), зумовленої незаконним вирубуванням сироростучіхдерев у розмірі 12 600,00 грн., що здійснений згідно із приміткою 3 додатку 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 1999 року № 559 «Такси для обчислення розміру шкоду, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2012 року № 111), суд вважає його обґрунтованим та правомірно нарахованим.
Таким чином, позовні вимоги в частині стягнення 12600,00 грн. з Токарівської сільської ради Дергачівського району за знесення дерев є обґрунтованими та такими, що підлягає задоволенню.
Згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України, у зв'язку з тим, що спір виник з вини відповідача, судовий збір в сумі 1600,00 грн. стягується з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 1, 4, 27,32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області (62313, Харківська область, Дергачівський район, с. Гоптівка, вул. Шкільна, 7, код ЄДРПОУ 04398867) на користь Держави на р/р 33110331700214, УК Дергачівського району (Токарівська сільська рада), код ЄДРПОУ 37981703, МФО 851011, символ звітності 331 для зарахування по коду бюджетної класифікації 24062100 «Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього середовища внаслідок господарської та іншої діяльності», в установі банку Головне управління державної казначейської служби України у Харківській області, шкоду заподіяну Державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства у розмірі 12600, 00 грн.
3. Стягнути з Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області (62313, Харківська область, Дергачівський район, с. Гоптівка, вул. Шкільна, 7, код ЄДРПОУ 04398867) на користь Державної екологічної інспекції у Харківській області (р/р 35214005081164, УК ДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 37999518, МФО 820172) витрати зі сплати судового збору в розмірі 1600, 00 грн.
4. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення через місцевий господарський суд.
Повне рішення складено 23.10.2017р.
Суддя ОСОБА_7