
номер провадження справи 16/18/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.10.2017 Справа 908/1254/14
Кредитори:
1. Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (69600, м.Запоріжжя, вул.Сєдова, буд.12)
2. Дочірня компанія Газ України Національної акціонерної компанії Нафтогаз України (04116, м.Київ, вул.Шолуденка, 1)
3. товариство з обмеженою відповідальністю Вогнетривна група Ен Ер Джі Холдінг (49000, м.Дніпропетровськ, вул.Осіння, 13-б)
4. Запорізька обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області (69001, м.Запоріжжя, вул.Перемоги, буд.14)
5. Бахмутська обєднана Державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області (84500, Донецька область, м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8)
6. Правобережне обєднане управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя (69076, м.Запоріжжя, вул.Запорізького козацтва, 25-а)
7. Артемівський міський центр зайнятості (84500, Донецька область, м.Артемівськ, вул.60 років утворення СРСР, буд.13)
8. Державне підприємство Донецька залізниця (83001, м.Донецьк, вул.Артема, 68) в особі Микитівської дистанції колії (84632, м.Горлівка, вул.Бубнова, 32, код ЄДРПОУ 01075193)
9. ТОВ Приват Капітал (49055, м.Дніпро, вул.Новокримська, 1, код ЄДРПОУ 38529491)
10. ПАТ ДТЕК Донецькобленерго(84302, Донецька область, м.Краматорськ, вул.Островського, 8; адреса для листування: 87518, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Бахчіванджи, 72)
Боржник приватне акціонерне товариство Белокаменські вогнетриви (69114, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 32131555)
Банки, здійснюючі розрахунково-касове обслуговування боржника:
1.ВАТ Астра Банк, м.Дніпро
2.ПАТ КБ ПриватБанк, м.Дніпро
3.ПАТ ПУМБ
4.Ф. АТ Індексбанк, м.Дніпро
5. ПАТ АП Банк
про банкрутство
ліквідатор арбітражний керуючий ОСОБА_1
Суддя Ніколаєнко Р.А.
- за заявою ПАТ ДТЕК Донецькобленерго (вих.283/17 від 22.08.2017) з грошовим вимогами до боржника
Представники:
від ПАТ ДТЕК Донецькобленерго ОСОБА_2 (довіреність №301016-1/9.2п від 13.10.2016)
від Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 (довіреність № 1777/10/08-29 від 01.09.2017)
від Управління ВД Фонду соціального страхування України у Запорізькій області ОСОБА_4 (довіреність № 372 від 01.08.2017)
від боржника - ліквідатор арбітражний керуючий ОСОБА_1 (ухвала господарського суду Запорізької області від 17.08.2017)
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Запорізької області від 05.08.2014 у справі № 908/1254/14, згідно зі ст.37 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом в редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ боржника приватне акціонерне товариство Белокаменські вогнетриви (69114, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 32131555) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_5 (свідоцтво Міністерства юстиції України № 820 від 28.02.2013, ідент.№ НОМЕР_1; адреса для листування: 69005, м.Запоріжжя, а/с1176).
06.08.2014 повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України за №7190, додаткове повідомлення оприлюднене 06.08.2014 за № 7220.
Наразі ліквідаційна процедура у справі триває.
Повноваження ліквідатора у справі виконує арбітражний керуючий ОСОБА_1 на підставі ухвали господарського суду Запорізької області від 17.08.2017.
Судове засідання для розгляду звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу, реєстру вимог кредиторів, документів, що підтверджують проведення ліквідаційної процедури ухвалою господарського суду Запорізької області від 17.08.2017 відкладено до 18.10.2017, 10-30.
За положеннями ч.1 ст.38 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом в редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ (далі Закон Про відновлення платоспроможності…) вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
05.09.2017 до суду надійшла заява (вих.№283/17 від 22.08.2017) публічного акціонерного товариства „ДТЕК Донецькобленерго (84302, Донецька область, м.Краматорськ, вул.Островського, 8; адреса для листування: 87518, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Бахчіванджи, 72) з грошовими вимогами до боржника в розмірі 1 232 579,66 грн. заборгованості, яку після усунення заявником у встановлені листами від 05.09.2017 та 19.09.2017 строки недоліків, ухвалою від 10.10.2017 суд прийняв до розгляду в судовому засіданні, яке призначив на 18.10.2017 о 10-30, оскільки в цьому судовому засіданні було призначено розгляд звіту ліквідатора про хід ліквідаційної процедури.
До судового засідання, 10.10.2017, від кредитора-5 надійшла інформація (вих.№ 9661/10 від 05.10.2017) про наявний за боржником станом на 21.09.2017 податковий борг в сумі 1 583 781,82 грн. та заявлено клопотання про розгляд справи без участі представника даного кредитора. Клопотання задоволено судом.
Від кредитора-6 до суду надійшла інформація (вих.№ 8887/09 від 17.10.2017) про те, що станом на 17.10.2017 заборгованість боржника перед кредитором становить загальну суму 781 977,91 грн., тобто , не змінилась.
Ліквідатором 18.10.2017 надано до суду поточний звіт (вих.№ 02-01/357 від 17.10.2017) про хід ліквідаційної процедури та документи на підтвердження, а також повідомлення (вих.№02-01/320 від 17.10.2017) про результати розгляду вимог ПАТ „ДТЕК Донецькобленерго (надалі - заявник), згідно якого ліквідатором визнаються заявлені заявником вимоги в сумі 1 224 994,91 грн., які, у звязку із пропуском встановленого Законом Про відновлення платоспроможності... строку для їх заявлення, підлягають задоволенню в шосту чергу в ліквідаційній процедурі. Заявлені заявником вимоги в частині пені в сумі 7584,75 грн. не визнаються ліквідатором, оскільки пеня нарахована починаючи грудня 2015, а боржник визнаний банкрутом постановою від 05.08.2014. Ліквідатор зазначає у повідомленні, що згідно ч.1 ст. 38 Закону Про відновлення платоспроможності... з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
18.10.2017 від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (надалі - Управління) надійшло клопотання про заміну кредитора у справі (вих.№ 09-1202 від 17.10.2017) та довідка про заборгованість боржника перед Управлінням (вих.№ 09-1203 від 18.10.2017) , яка становить суму 414 611,88 грн.
Суд визнав за можливе прийняти та розглянути у даному судовому засіданні 18.10.2017 клопотання Управління про заміну кредитора.
Присутні учасники судового процесу не заперечили проти прийняття та розгляду у даному судового засіданні клопотання Управління.
В судовому засіданні 18.10.2017 Запорізькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області надано клопотання (вих.№ б/н від 17.10.2017) про заміну кредитора у справі ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя ГУ Міндоходів на правонаступника Запорізьку ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області.
Суд визнав за можливе прийняти та розглянути у даному судовому засіданні 18.10.2017 клопотання Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області про заміну кредитора, проти чого не заперечили присутні учасники судового процесу.
Розглянувши матеріали справи, клопотання Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області та клопотання Управління про заміну кредиторів у справі, суд вважає їх обґрунтованими з огляду на наступне.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 було утворено як юридичні особи публічного права територіальні органі Державної фіскальної служби за переліком згідно додатку № 1, а також реорганізовано територіальні органі Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно додатку № 2. Зокрема, Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м.Запоріжжя Головного управління Міндоходів була реорганізована в Державну податкову інспекцію у Хортицькому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 № 892 Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби реорганізовані деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Зокрема, Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС реорганізована шляхом приєднання до Запорізької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області.
Відповідно до наказу ДФС України № 956 від 18.11.2016 затверджено нову редакцію Положення про Запорізьку ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, відповідно до п. 1 якого, Запорізька ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області є правонаступником усіх прав та обовязків, у тому числі, Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області.
Пунктом 4 розд.VІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у чинній редакції визначено утворити Фонд соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; припинити виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності шляхом приєднання до Фонду соціального страхування України; припинити управління та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та виконавчі дирекції відділень цього Фонду, що є юридичними особами, шляхом приєднання до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Пунктом 5 розд.VІІ Прикінцеві та перехідні положення того ж Закону встановлено, що Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.
05.05.2017 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено відомості про новоутворену юридичну особу - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області.
Постановою Правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 34 встановлено, що виконання Фондом функцій та завдань, визначених Законом України Про загальнообовязкове державне соціальне страхування, забезпечується з 01.08.2017.
Відповідно до ст. 21 Закону Про відновлення платоспроможності..., у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обовязкові для нього так само, як вони були обовязкові для особи, яку правонаступник замінив.
Враховуючи викладене, суд знаходить за необхідне, у т.ч. враховуючи клопотання Запорізької ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області, замінити кредитора у справі - Державну податкову інспекцію у Хортицькому районі м.Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області на Державну податкову інспекцію у Хортицькому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, яку замінити на правонаступника Запорізьку обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Запорізькій області (69001, м.Запоріжжя, вул.Перемоги, буд.14, код ЄДРПОУ 39488184).
Також, враховуючи клопотання Управління, слід здійснити процесуальне правонаступництво, замінивши кредитора відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Запоріжжі (69001, м.Запоріжжя, бул.Шевченка, буд. 23, код ЄДРПОУ 25919750) на його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (69000, м.Запоріжжя, вул.Сєдова, 12, ідент.номер 41320207).
Присутні учасники судового процесу проти задоволення клопотань про здійснення процесуального правонаступництва не заперечили.
Розглянувши в засіданні заяву ПАТ ДТЕК Донецькобленерго судом встановлено, що вимоги цього заявника в загальному розмірі 1 232 579,66 грн. складаються із сум 558 969,26 грн. заборгованості за активну електроенергію, 121 558,86 грн. заборгованості з перевищення договірних величин споживання, 5888,33 грн. боргу за перевищення договірних величин потужності, 66967,51 грн. заборгованості за реактивну електричну енергію, 47 595,52 грн. суми 3% річних, 7584,75 грн. пені, 424 015,43 грн. інфляції.
Зазначені вимоги є як конкурсними, як такі, що виникли до порушення провадження справи про банкрутство, так і поточними.
Вимоги виникли з укладеного з боржником договору про постачання електричної енергії № 12 від 01.11.2010, за умовами якого заявник (як постачальник за договором) продає електричну енергію боржнику (споживачу за договором) для забезпечення потреб електроустановок боржника з приєднаною потужністю відповідно до договору, а боржник має оплачувати заявнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснювати інші платежі згідно з умовами договору.
За період з листопада 2013 по вересень 2016 включно у боржника утворилась заборгованість з оплати спожитої активної електроенергії в сумі 558969,26 грн., реактивної електроенергії в сумі 66967,51 грн., плати за перевищення договірних величин споживання електроенергії в сумі 121558,86 грн., плати за перевищення договірних величин потужності в сумі 5888,33 грн., що підтверджується актами прийняття-передавання товарної продукції, рахунками за послуги з компенсації перетоків реактивної електроенергії, рахунками за активну електроенергію, повідомленнями про перевищення договірних величин споживання електричної енергії та рахунками за перевищення договірних величин за листопад та грудень 2013, квітень, червень-вересень 2015, повідомленням про перевищення договірних величин споживання електричної потужності та інш.
Докази направлення (вручення) вказаних документів боржнику наявні в матеріалах справи.
За недотримання термінів оплати вартості спожитої електричної енергії, перетікання реактивної електроенергії , заявником, у відповідності до п. 4.2.1 договору, були нараховані боржнику пеня в сумі 7584,75 грн., 3% річних в сумі 47 595,52 грн. та інфляція в сумі 424015,43 грн.
Наданий заявником розрахунок суми грошових вимог визнаний судом вірним та таким, що відповідає умовам договору.
Виставлені енергопостачальною організацією рахунки боржником не оплачені, суми заборгованості не заперечуються.
Ліквідатором вимоги заявника визнані у повному обсязі. Однак, до реєстру вимог кредиторів у справі ліквідатор не включає суму пені в розмірі 7584,75 грн., посилаючись на положення ст. 38 Закону Про відновлення платоспроможності..., оскільки з дня прийняття господарським судом постанови по визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), заявник нараховує пеню з грудня 2015, а боржник був визнаний банкрутом постановою від 05.08.2014.
Суд зауважує, що ч. 1 ст. 38 Закону Про відновлення платоспроможності... унормовано припинення нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Суд дійшов висновку, що вимоги заявника є обґрунтованими та правомірним в частині заборгованості з оплати спожитої активної електроенергії в сумі 558969,26 грн., реактивної електроенергії в сумі 66967,51 грн., плати за перевищення договірних величин споживання електроенергії в сумі 121558,86 грн., плати за перевищення договірних величин потужності в сумі 5888,33 грн., 3% річних в сумі 47 595,52 грн. та інфляція в сумі 424015,43 грн.
При цьому, згідно ч.1 ст. 38 Закону Про відновлення платоспроможності... вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Боржник був визнаний банкрутом постановою суду від 05.08.2014.
Також, вже зазначалось, що повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури №7190 було офіційно оприлюднено 06.08.2014, додаткове повідомлення оприлюднене 06.08.2014 за № 7220.
Заява ж заявником про визнання грошових вимог до боржника подана 05.09.2017, тобто за спливом встановленого двомісячного строку, який є граничним та не підлягає поновленню.
На такий випадок, ч. 1 ст. 38 Закону Про відновлення платоспроможності... передбачено, що кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Таким чином, судом визнаються вимог заявника в сумі 1 224 994,91 грн. як такі, що погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Вимоги в сумі 7584,75 грн. пені відхиляються судом.
Розглянувши поточний звіт ліквідатора та вислухавши його пояснення судом встановлено, що наразі ліквідаційна процедура не завершена, триває, ліквідатором вживаються заходи щодо виявлення майна боржника та формування ліквідаційної маси.
За таких обставин, розгляд справи слід відкласти.
Присутні учасники судового процесу не заперечили проти відкладення судового засідання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 21, 23, 38, 40, 45 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом в редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ, ст.ст.4-1, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Замінити кредиторів у справі:
- Державну податкову інспекцію у Хортицькму районі м.Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області на Державну податкову інспекцію у Хортицькому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, яку замінити на правонаступника Запорізьку обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Запорізькій області (69001, м.Запоріжжя, вул.Перемоги, буд.14, код ЄДРПОУ 39488184),
- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Запоріжжі (69001, м.Запоріжжя, бул.Шевченка, буд. 23, код ЄДРПОУ 25919750) на його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (69000, м.Запоріжжя, вул.Сєдова, 12, ідент.номер 41320207).
Визнати грошові вимоги ПАТ ДТЕК Донецькобленерго в розмірі 1 224 994,91 грн. як такі, що погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Грошові вимоги ПАТ ДТЕК Донецькобленерго в сумі 7584,75 грн. пені відхилити.
Судове засідання для розгляду звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу, реєстру вимог кредиторів, документів, що підтверджують проведення ліквідаційної процедури відкласти до 20.02.2018 о 11.00.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул.Гетьманська, 4, корпус 2, каб. 216.
Зобовязати:
ліквідатора привести реєстр вимог кредиторів у справі у відповідність до даної ухвали, завершити ліквідаційну процедуру у відповідності до законодавства про банкрутство, надати звіт, ліквідаційний баланс, реєстр вимог кредиторів, документи на підтвердження проведення ліквідаційної процедури станом на дату судового засідання, докази на підтвердження вжиття заходів до реалізації ліквідаційної маси, погашення вимог кредиторів; на засіданні комітету кредиторів розглянути звіт ліквідатора, відповідний протокол надати суду;
кредиторів інформацію про розмір кредиторських вимог на дату проведення судового засідання, відомості про погашення вимог під час проведення ліквідаційної процедури.
Явку в засідання суду сторін, ліквідатора визнати обовязковою.
Копії даної ухвали надіслати кредиторам, банкруту, ліквідатору, відділу з питань банкрутства ГТУЮ у Запорізькій області.
Суддя Р.Ніколаєнко