
Справа № № 585/3823/17
Номер провадження 1-кс/585/837/17
У Х В А Л А
І М Е Н ЕМ У К Р АЇ Н И
23 жовтня 2017 року м.Ромни
Слідчий суддя Роменського міськрайонного суду Євлах О.О., секретар Безручко О.П., з участю прокурора Криштопа В.В.,
розглянувши клопотання прокурора Роменської місцевої прокуратури ОСОБА_1 про продовження проведення позапланової виїзної перевірки дотримання вимог фінансового законодавства та фінансово господарської діяльності у Роменській районній організації Українського товариства мисливців та рибалок , -
В С Т А Н О В И Л А:
12 жовтня 2017 року до суду надійшло вказане клопотання, яке було уточнене прокурором, з якого вбачається, що у провадженні СВ Роменського ВП ГУНП в Сумській області перебуває кримінальне провадження № 42017201240000010 від 06.02.2017 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України за фактом привласнення посадовими особами Роменської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок (далі - РРО УТМР) грошових коштів, які сплачували члени УТМР на розвиток та ведення мисливського господарства.
В ході досудового розслідування встановлено, що 06.02.2017 року до Роменської місцевої прокуратури надійшла колективна заява про злочин членів Роменської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок щодо привласнення та розтрати грошових коштів головою РРО УТМР ОСОБА_2 Слідством встановлено, що відповідно до статуту РРО УТМР є контролюючим органом і повинна перевіряти виконання вимог Статуту і фінансово-господарську діяльність організації, проте голова РРО УТМР ОСОБА_2 безпідставно відсторонив комісію від роботи, що призвело до безконтрольного використання ним коштів, що надходили на рахунки організації. Відповідно до п.6.10 Статуту організації, голова не мав права самовільно використовувати такі кошти. В порушення цього ж пункту, без затвердженого штатного розпису та фонду заробітної плати, голова РРО УТМР ОСОБА_2, без рішень президії, надавав необґрунтовану фінансову допомогу штатним працівникам, що призвело до значних втрат. Без рішень президії, на протязі кількох років, безпідставно переводились кошти на рахунки інших організацій, зокрема, на рахунок Сумської обласної ради УТМР. Також встановлено, що без складання договорів та без підписання актів приймання-передачі виконаних робіт сплачувались кошти за ремонт автотранспортних засобів, що перебувають на балансі РРО УТМР.
Дані відомості свідчать про те що головою РРО УТМР ОСОБА_2 були здійснені протиправні дії направлені на привласнення та розтрату коштів організації вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Ухвалою слідчого судді Роменського міськрайонного суду Сумської області від 12.09.2017 року надано дозвіл спеціалістам Управління Північно - Східного офісу Держаудитслужби в Сумській області на проведення у період з 25 вересня 2017 року по 13 жовтня 2017 року включно, позапланової виїзної перевірки (ревізії) дотримання вимог фінансового законодавства та фінансово-господарської діяльності у Роменській районній організації Українського товариства мисливців та рибалок (ідентифікаційний код юридичної особи 34254890), юридична адреса: м. Ромни, вул. Руденка, буд. 5 за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року.
Листом начальника управління Північно Східного офісу Держаудитслужби в Сумській області від 12.10.2017 року за № 20-18-25-17-12/3696 повідомлено про можливість проведення позапланової виїзної перевірки фінансово господарської діяльності РРО УТМР з 17.10.2017 року.
Згідно ч. 12 ст. 11 Закону продовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
В зв»язку з вищевикладеним просив продовжити термін позапланової перевірки на 5 робочих днів, тобто з 23 жовтня 2017 року по 27 жовтня 2017 року.
У судовому засіданні прокурораРоменської місцевої прокуратури ОСОБА_3 клопотання підтримав, застосовувати технічні засоби фіксування не просив.
В силу ч. 1 ст. 107 КПК України вказане клопотання розглядається без застосування технічних засобів фіксування.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку прокурора, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 93 КПК України сторона обвинувачення, серед іншого, здійснює збирання доказів, шляхом отримання від органів державної влади актів перевірок.
Згідно постанови КМУ №408 від 13.08.2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, здійснюється лише на підставі розпоряджень КМУ або коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК.
Згідно п. 5 ч. 5 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Відповідно ч.6 ст.11 цього Закону в редакції від 15.12.2005, та чинної на теперішній час, позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Згідно з п.6 ст. 11 Закону, позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
У пункті 8 цієї ж статті зазначено, що орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Згідно із ст. ст. 1, 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю. Одним з головних завдань органу державного фінансового контролю є здійснення державного фінансового контролю за ефективним витрачання коштів і майна на підприємствах, в установах та організаціях, які використовують комунальне майно. Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування. Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.1 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №43 від 03.02.2016, Державна аудиторська служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Відповідно до п.п. 6, 20, 23 п. 6 Положення Держаудитслужба для виконання покладених на неї завдань, має право перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, дані на електронних носіях, проводити перевірку фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених з порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства; у разі виявлення збитків, завданих державі чи підприємству, установі, організації, що контролюється, визначати їх розмір в установленому законодавством порядку.
Відповідно до п.п. 9 п.4 Держаудитслужба вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, передає правоохоронним органам матеріали за результатами державного фінансового контролю у разі встановлення порушень законодавства, за які передбачено кримінальну відповідальність або які містять ознаки корупційних діянь.
Згідно п.7 Положення Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №266 від 06.04.2016 «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби», Державну фінансову інспекцію в Сумській області приєднано до Північно - Східного офісу Держаудитслужби.
Відповідно п. 6 ч. 2ст. 36 КПК України, прокурор уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Частиною 6 статті 9 КПК України передбачено, що у випадках, коли положення КПК України не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 КПК України.
Згідно із Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
В судовому засіданні встановлено, що в ЄРДР № 42017201240000010 від 06.02.2017 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України ( а.с.4).
Ухвалою слідчого судді Роменського міськрайонного суду Сумської області від 12.09.2017 року надано дозвіл спеціалістам Управління Північно - Східного офісу Держаудитслужби в Сумській області на проведення у період з 25 вересня 2017 року по 13 жовтня 2017 року включно, позапланової виїзної перевірки (ревізії) дотримання вимог фінансового законодавства та фінансово-господарської діяльності у Роменській районній організації Українського товариства мисливців та рибалок (ідентифікаційний код юридичної особи 34254890), юридична адреса: м. Ромни, вул. Руденка, буд. 5, за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року.
Листом начальника управління Північно Східного офісу Держаудитслужби в Сумській області від 12.10.2017 року за № 20-18-25-17-12/3696 повідомлено про можливість проведення позапланової виїзної перевірки фінансово господарської діяльності РРО УТМР з 17.10.2017 року.
Згідно ч. 12 ст. 11 Закону продовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Тому для проведення повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин вищевказаного кримінального провадження, слідчий суддя вбачає підстави для продовження дозволу на проведення позапланової перевірки.
Керуючись ст.ст. 2, 36, 91-94, 110, 369-372 КПК України, Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 №408 "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами", Положенням про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №43 від 03.02.2016 р., слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Клопотання прокурора Роменської місцевої прокуратури ОСОБА_1 про продовження проведення позапланової виїзної перевірки дотримання вимог фінансового законодавства та фінансово господарської діяльності у Роменській районній організації Українського товариства мисливців та рибалок задовольнити.
Продовжити термін виїзної позапланової перевірки (ревізії) дотримання вимог фінансового законодавства та фінансово-господарської діяльності у Роменській районній організації Українського товариства мисливців та рибалок (ідентифікаційний код юридичної особи 34254890), юридична адреса: м. Ромни, вул. Руденка, буд. 5, за період з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, проведення якої доручено спеціалістам Управління Північно - Східного офісу Держаудитслужби в Сумській області, у період з 25 вересня 2017 року по 13 жовтня 2017 року включно, на 5 робочих днів, тобто з 23 жовтня 2017 року по 27 жовтня 2017 року.
Ухвала не оскаржується.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ: підпис ...
КОПІЯ ВІРНА:
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_4