
Справа № 569/11427/17
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2017 року
Рівненський міський суд Рівненської області в складі:
головуючого суддіКучиної Н.Г.
при секретаріДовбенко Г.В.
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої суми щомісячної адресної допомоги особам, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення надміру виплаченої суми щомісячної адресної допомоги особам, внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
В обгрунтування позову вказують, що 02 жовтня 2015 року відповідач звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до заяви 02 жовтня 2015 року щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг призначалась на 6 місяців. 12.08.2015 року відповідач звільнений у звязку із ліквідацією підприємства (запис в трудовій книжці № 24).
У звязку з тим, що відповідач у 3-денний термін зобовязаний був повідомити управління про зміни обставини, які впливають на призначення грошової допомоги, однак цього не зробив. Враховуючи те, що виявлений факт несвоєчасного повідомлення відповідачем інформації, що впливає на призначення та розмір допомоги призвів до надміру нарахованої суми щомісячної адресної допомоги за період з 26.01.2016 року по 21.03.2016 року в розмірі 990,93 грн. Листом №08-6932 від 26.08.2016 року відповідача було повідомлено про суму надміру виплаченої щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам та встановлено місячний термін з моменту одержання листа для повернення коштів на рахунок управління. Однак кошти на рахунок управління на даний час не повернуті. У зв»язку з цим позивач вимушений звернутись до суду.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просив суд їх задоволити.
Відповідач будучи належним чином повідомлена про місце, дату та час розгляду справи у судове засідання не з'явилась, клопотань про розгляд справи за її відсутності до суду не надіслала.
Відповідно до ч. 1ст. 224 ЦПК Україниуразі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
У зв»язку з наведеним, суд вважає за можливе слухати справу за відсутністю відповідача, а матеріали, що є у справі, достатніми для цього.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, оцінивши докази в їх сукупності суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 02 жовтня 2015 року відповідач звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Рішенням управління допомога, внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг була призначена на 6 місяців.
02 жовтня 2015 року разом із заявою про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідачем була надана розписка Управлінню праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому про зобовязання повідомити Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому про зміни обставин, які впливають на призначення грошової допомоги: зміни в сімейному стані, влаштуванні (виході) на роботу або звільненні, реєстрації в центрі зайнятості, виїзді на постійне місце проживання в інший регіон (країну) у 3-денний термін.
Відповідно до копії трудової книжки ОСОБА_2 12 серпня 2016 року відповідно до наказу 12.08.2015 року № 26 ОСОБА_2 звільнений у звязку із ліквідацією підприємства (запис в трудовій книжці № 24).
Оскільки позивачу було не вчасно повідомлено про зміни обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, то це призвело до надміру виплаченої суми допомоги за період з 26.01.2016 року по 21.03.2016 року в розмірі 990,93 грн., що підтверджується довідкою № 948 від 17.08.2016 року.
Листом №08-6932 від 26.08.2016 року відповідача було повідомлено про суму надміру виплаченої щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам та встановлено місячний термін з моменту одержання листа для повернення коштів на рахунок управління. Однак кошти на рахунок управління на даний час не повернуті.
Ч.1ст.1 Закону України « Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»вказує на те, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
П.2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505(далі - Порядок) грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
П.10 Порядку передбачено, що уповноважені органи мають право перевіряти і обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
Відповідно до п.7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату і житлово-комунальних послуг затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2014 року №505 якщо у складі сімї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами І чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної і операції, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сімї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний періодприпиняється.
П.12 Порядку визначає, що виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі: подання уповноваженим представником сімї заяви про припинення виплати грошової допомоги; надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сімї протягом двох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють;зняття з обліку особи, яка переміщується;виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.
Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності та те, що відповідач не повідомив позивача про зміни, а також те, що у добровільному порядку відповідач надміру отримані кошти не повернув, тому дана заборгованість підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору,він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Керуючись ст.ст.10,60,88,212,213,215,224-226,228,294 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Рівненської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої суми щомісячної адресної допомоги особам - задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 суму надміру виплаченої грошової допомоги у розмірі 990,93 гривень на користь Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради (рахунок №35212099046106 МФО820172 Код ЗКПО 03195441 в УДКС в Рівненській області).
Стягнути з ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 640,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд з поданням в десятиденний строк апеляційної скарги з дня проголошення рішення.
У випадку неподання заяви про перегляд заочного рішення чи апеляційної скарги, рішення набирає законної сили після закінчення строку на їх подання.
Суддя Рівненського міського суду Н.Г. Кучина