Постанова № 69693832, 17.10.2017, Стрийський міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
17.10.2017
Номер справи
456/2665/17
Номер документу
69693832
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 456/2665/17

Провадження № 2-а/456/155/2017

ПОСТАНОВА

іменем України

"17" жовтня 2017 р. Стрийський міськрайонний суд Львівської області у складі:

головуючого-судді Яніва Н. М.

при секретарі Сунак Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Стрий справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради про право на виплату допомоги на дітей одиноким матерям та визнання не чинним повідомлення,

ВСТАНОВИВ:

позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом, та уточнивши позовні вимоги, просить скасувати повідомлення від 14.08.2017р. в частині, якою зазначено з «01.08.2017 р. до 31.01.2018 р.» та «Вам необхідно звернутися до управління для продовження виплати допомоги з заявою та комплектом документів в лютому 2018 р.»; визнати що у разі призначення на кожну дитину ОСОБА_1 допомоги на дітей одиноким матерям, вона має право на її виплату включно по місяць досягнення кожною дитиною 18-річного віку, а саме: у разі призначення допомоги для дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, - по листопад 2020 р.; у разі призначення допомоги для дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, - по ІНФОРМАЦІЯ_2; у разі призначення допомоги для дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, - по ІНФОРМАЦІЯ_3

В обґрунтування заявлених вимог позивач покликається на те, що в серпні 2017 року вона звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради (далі - Управління) за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, а саме на дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується наявними в відповідача заявою і декларацією про доходи, які нею подані. За наданим Управлінням повідомленням від 14.08.2017 р. вказану допомогу призначено з «01.08.2017 р. до 31.01.2018 р.» та зазначено що «Вам необхідно звернутись до Управління для продовження виплати допомоги з заявою та комплектом документів в лютому 2018 р.». За цим повідомлення строк призначення та виплата допомоги становить 6-ть місяців, що суперечить нормам ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» №2811-ХІІ, порядку виплати допомоги, практиці та правилам Управління, у зв'язку з чим вимушена звернутись з даним позовом до суду.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце судового засідання. Однак в поданій заяві, просила розгляд справи проводити у її відсутності.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради в судовому засіданні заперечила проти даного позову. В наданих письмових запереченнях зазначила, що виплата допомоги на дітей одиноким матерям, здійснюється з урахуванням ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» №2811-ХІІ та «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» затвердженого постановою КМУ №1751 від 27.12.2001 р.Документів, які б підтверджували право позивачки одержувати державну допомогу як одинока матір на ОСОБА_3 та ОСОБА_4,

остання не надавала. Проте з 01.03.2003р. перебуває в них на обліку як одержувач зазначеної допомоги виключно на дочку ОСОБА_2.

Заслухавши пояснення представника відповідача, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, дослідивши та перевіривши усі обставини справи, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог та заперечень, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до положень ч.1 ст. 2 КАСУ завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в т.ч. на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси (ст. 6 ч.1КАСУ).

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно з статтею 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Так, з долучених відповідачем документів судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у Управлінні з 01.03.2003р., як одержувач допомоги одинокій матері на дочку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 Зокрема, їй було призначено допомогу в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідної вікової категорії (мінімальний гарантований розмір без врахування доходу) на період з 01.01.2003р. по 20.11.2018 р., що підтверджується протоколом №403814 від 04.02.2003 р. Позивачка отримувала дану допомогу (з урахуванням перерахунку проведеного 01.10.2006 р.) до 01.01.2016р. У зв'язку з набранням законної сили ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 р. №911-VІІІ з 01.01.2016 р. допомогу в гарантованому розмірі скасовано про що свідчить відповідне Розпорядження, копія якого долучена до матеріалів справи.

В судовому засіданні встановлено, що 14.08.2017 р. позивачка звернулась до управління за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям на дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, про що свідчить долучена заява від 14.08.2017 р.

Відповідно до статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» ( 2811-12 ), право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька(матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Так, дослідивши долучені документи суд прийшов до висновку, що відсутні

правові підстави призначення зазначеної допомоги на дітей ОСОБА_3, ОСОБА_4, оскільки позивачка при подані заяви не надала документів, які підтверджували її право на отримання цієї допомоги на цих дітей, зокрема визначених ст.18-2 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Окрім того, суд вважає за необхідне звернути увагу, що ОСОБА_3, ОСОБА_4 - діти народжені в шлюбі позивачки та ОСОБА_5. Останні зазначені батьками дітей, про що свідчать відповідні записи в свідоцтвах про їх народження, копії яких долучені. Відповідно допомога на них не призначалась та не виплачувалась.

Повідомлення НОМЕР_1 від 14.08.2017 р. свідчить про продовження здійснення виплати допомоги одинокій матері виключно на ОСОБА_2

Згідно з ст. 18-2 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» ( 2811-12) допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та

середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу

за попередні шість місяців. Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків призначається на кожну дитину.

Згідно з п.34 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» затвердженого постановою КМУ №1751 від 27.12.2001 р. середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги (затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики №486 від 15.11.2001 р.) (далі - Методика) на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Види доходів, які враховуються до сукупного доходу сімей (одержувачів) соціальної допомоги передбачено п. 5 Методики

Відповідно до п.5 Методики загальна сума сукупного доходу одержувачів допомоги включає в себе суму всіх доходів кожної особи, яка враховується при наданні допомоги, визначених на підставі наданих документів за останні шість календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги, якщо інше не передбачене законодавством.

Відповідно до абз. 2 п. 36 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» виплата допомоги, в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців.

Таким чином, враховуючи прив'язку допомоги одиноким матерям до сукупного доходу сімї за попередні шість місяців, строку виплати даної допомоги, суд приходить до висновку, що допомогу ОСОБА_1 на дитину ОСОБА_2 з врахуванням доходів та за її зверненням від 14.08.2017 р.. призначено вірно до 31.01.2018 р.

Враховуючи наведене, всебічно та повно оцінивши надані на заперечення позову відповідачем докази, врахувавши, що позивачем на підтвердження своїх вимог не подано жодного доказу, суд приходить до висновку що в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст. 9, 70, 71, 86, 159, 160-163,167 КАС України

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради про право на виплату допомоги на дітей одиноким матерям та визнання не чинним повідомлення - відмовити.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, а у разі якщо постанову було проголошено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 10-ти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Н. М. Янів