
20.10.2017
227/3155/17
ПО С Т А Н О В А
Іменем України
18 жовтня 2017 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Здоровиця О.В.,
за участю
особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1,
прокурора Костянтинівської місцевої прокуратури ОСОБА_2
розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, яка працює начальником КП «Добропільський відділ капітального будівництва, раніше до адміністративної відповідальності не притягалась, яка проживає та зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3
у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, відповідно до ст.42 ЗУ «Про місцеве самоврядування, згідно розпорядження Добропільського міського голови від 10.06.2014 року № 18к «Про призначення начальника комунального підприємства «Добропільський відділ капітального будівництва» з 11 червня 2014 року займає посаду начальника комунального підприємства «Добропільський відділ капітального будівництва» на умовах контракту, які були укладені з останньою на період з 14.12.2015 року по 14.12.2016 року (контракт № 54 від 14.12.2015 року) з 15.12.2016 року по 15.12.2017 року (контракт № 54 від 14.12.2015 року). ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права і відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі Закон №1700-VII) є суб»єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов»язаного з корупцією.
Відповідно до п.1 ст.45 Закону №1700-VII, особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п.2 розділу ХІІІ Закону №1700-VII, до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, субєкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру в порядку, встановленомуЗаконом України"Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Згідно п.п.1 п.1 Рішенння Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в МЮУ 15.07.2016 року за № 958/29088 НАЗК визначило, що система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи. За вказаним рішенням ОСОБА_1, починаючи з 00 годин 00 хвилин 01.01.2017 року мала можливість подати декларацію про доходи за 2016 рік.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, начальник комунального підприємства «Добропільський відділ капітального будівництва» - ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2016 рік лише 10.08.2017 року о 16.18 годин.
Частиною 1 ст.45 Закону №1700-VII передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов»язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, декларацію за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Верховною Радою України 3 березня 2017 року прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» (далі Закон № 1975-VІІІ), який набрав чинності 30 березня 2017 року та відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону №1700-VII подають таку декларацію вперше.
Відповідно до листа НАЗК № 93-05/48886/17 від 02.03.2017 року вбачається, що дата публікації документів вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб»єктами декларування документів до реєстру.
Таким чином вбачається, що ОСОБА_1 будучі посадовою особою, яка зобов»язана, відповідно дочастин першої та другої статті 45Закону України "Про запобігання корупції", подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, маючи фізичну можливість своєчасно, до 01.05.2017 року подати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов»язання фінансового характеру за період 2016 року, внаслідок особистої безвідповідальності, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєнні вказаного правопорушення визнала в повному обсязі і суду пояснила, що вказане правопорушення вчинила внаслідок того, що їй не було відомо про терміни подачі декларації в електронному вигляді.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1 є суб»єктом правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, її вина підтверджується матеріалами справи, тому просив притягнути її до відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в судовому засіданні є доведеною, а її дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст.172-6 КУпАП України, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім особистого визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 399 від 28.09.2017 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1; витягом з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 10.08.2017 року; рішенням виконавчого комітету Добропільської міськради № 101 від 19.03.2014 року; розпорядженням Добропільського міського голови № 18к від 10.06.2014 року; контрактами № 54 від 14.12.2015 року, № 59 від 14.12.2016 року; роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій, з якої видно, що декларацію було подано ОСОБА_1 10.08.2017 року о 16 годині 18 хвилин; копією декларації ОСОБА_1 за 2016 рік; інформацією начальника КП «Добропільського ВКБ»; наказом КП «Добропільский ВКБ» № 16 від 29.05.2017 року.
Отже, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП, відповідно до якої адміністративна відповідальність настає у разі несвоєчасного подання декларації шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним накласти на неї адміністративне стягнення у мінімальному розмірі у вигляді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно дост. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Частиною другоюстатті 4 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 320,00 грн.
Керуючись ст.ст..40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 268, 283, 284 КУпАП України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 820,00 грн. (вісімсот двадцять гривень 00 коп.).
Штраф повинен бути сплачений на р\рахунок 31114149700001, код платежу 21081300, МФО 834016, ЄДРПОУ 38033949, одержувач платежу ГУ ДКСУ в Донецькій області.
Стягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в розмірі 320,00 грн. (триста двадцять гривень 00 коп.)
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Вступна та резолютивна частини постанови оголошені 18 жовтня 2017 року. З повним текстом постанови можна буде ознайомитися 31 жовтня 2017 року.
Суддя
Добропільського міськрайонного суду ОСОБА_3