
Справа № 444/2188/17
Провадження № 3/444/968/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й. з участю ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква матеріали адміністративної справи, які надійшли з Жовківського відділення поліції Камянка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, не працює, НОМЕР_1 від 20.10.2016 року
за ст. 124, ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 26.08.2017 року о 22 год. 25 хв. на 33 км+ 900 м на автодорозі М-09 Львів-Рава-Руська, керуючи транспортним засобом ВАЗ 21013, державний номерний знак НОМЕР_2, не врахував дорожньої обстановки, на слизькій ділянці дороги не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався із керуванням, виїхав на смугу зустрічного руху та скоїв зіткнення з автомобілем Lexus LX 470, державний номерний знак НОМЕР_3, яким керував ОСОБА_2. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 11. 3, 11.4, 12.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, ОСОБА_1 26.08.2017 року о 22 год. 25 хв. на 33 км+ 900 м на автодорозі М-09 Львів-Рава-Руська, керував транспортним засобом ВАЗ 21013, державний номерний знак НОМЕР_2 без посвідчення водія, не маючи права керування транспортним засобом чим порушив вимоги п. 2.1 а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчинених правопорушеннях визнав повністю, надав пояснення аналогічні тим, що знаходяться в матеріалах справи, щиро розкявся у вчиненому, просить не накладати суворого стягнення.
Потерпілий в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце проведення такого повідомлявся належним чином.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1, факт вчинення правопорушень передбачених статтями ст. 124, ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 підтверджується: 1) протоколами про адміністративні правопорушення серії БР № 159735 від 26.08.2017 року, серії БР № 159736 від 26.08.2017 року; 2) схемою місця ДТП від 26.08.2017 року; 3) поясненнями в судовому засіданні та письмовими поясненнями ОСОБА_1; 4) письмовими поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_2 від 26.08.2017 року, а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Згідно ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна і тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Відповідно до ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом і тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчинених ним правопорушеннях полягає в тому, що він порушив як учасник дорожнього руху правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів та керував транспортним засобом будучи особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 124, ч.2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Обставин, які б обтяжували відповідальність правопорушника судом не встановлено.
Обставиною, що помякшує відповідальність ОСОБА_1 суд враховує щире розкаяння останнього у вчиненому.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Більш серйозним правопорушенням з числа вчинених правопорушником ОСОБА_1 є правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Слід зазначити, що відповідно до ст. 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років. Так як ОСОБА_1 народився 08.09.2000 року, а тому дані справи підвідомчі судді.
Згідно ст. 13 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 174, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Вважаю, що ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності на загальних підставах, заходи впливу, передбачені ст. 24-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення будуть недостатні для його виховання в дусі поваги до закону.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику, суд враховує помякшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєних правопорушень, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, не працює, широ розкаявся у вчиненому, правопорушення вчинене неповнолітнім.
Приходжу до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 з врахуванням вище перелічених обставин слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якою ОСОБА_1 притягується до відповідальності.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до вимог ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в редакції від 01.01.2017 року), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320,00 грн.
Керуючись ст. ст. 36, 124, ч. 2 ст. 126, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених статтями 124 , ч. 1 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього стягнення у виді шрафу у розмірі 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (пятсот десять) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, не працює, НОМЕР_1 від 20.10.2016 року) судовий збір в розмірі 320,00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:-подвійний розмір штрафу, визначений постановою; -витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.