Постанова № 69672526, 13.10.2017, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
13.10.2017
Номер справи
234/14651/17
Номер документу
69672526
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 234/14651/17

Провадження № 3/234/2445/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2017 року м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Фоміна Ю.В., за участю прокурора Глієвого А.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, народився в м.Краматорськ, Донецької області, ІНП НОМЕР_1, депутат Шабельківської селищної Ради, праціює: ПрАТ «НКМЗ», верстатник, зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкає: м.Краматорськ, вул.Промислова, 39,

якому роз'яснено зміст ст. 268 КУпАП, право на відвод, зміст ст. 63 Конституції України,

за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу № 418 від 29.09.2017 року,про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ОСОБА_1, являючись депутатом 7 скликання Шабельківської селищної Ради, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першоїстатті 3 Закону України «Про запобігання корупції»(далі Закону), будучи субєктом на якого поширюється діяЗакону, в порушення ч. 2 ст.45несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першоюстатті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення(далі -КУпАП).

Відповідно до рішення Шабельківської селищної виборчої комісії від 13.11.2015 року № 1/VII-1 «Про підсумки виборів селищного голови, депутатів селищної ради і визнанні їх повноважень VII скликання», ОСОБА_1 було зареєстровано депутатом Шабельківської селищної ради.

Таким чином, він є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, згідно підпункту «б» пункту 1 частини першої статті З Закону.

Згідно із частиною першоїстатті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першоїстатті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Вказана декларація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-УІП набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно доЗакону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовженодо 1 травня 2017 року.

Встановлено, що ОСОБА_1, як депутат Шабельківської селищної ради був ознайомлений зі строками подачі декларації та з положеннямиЗУ «Про запобігання корупції», вказане підтверджується поясненням останнього та поясненням секретаря Шабельківської селищної Ради ОСОБА_2

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено що станом лише на 13.06.2017 об 1111-42 годині 52 хвилини ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до НАЗК, тобто з порушенням строку відповідно до вимог ч. 1ст. 45 Закону, що підтверджується роздруківкою даної сторінки.

Так, ОСОБА_1 порушив вимоги фінансового контролю, а саме несвоєчасно (13.06.2017 року), без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

ОСОБА_1 свою провину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАПвизнав частково, та пояснив, що він наприкінці лютого на початку березня 2017 року зареєструвався на сайті НАЗК. 17.03.2017 року він закінчив заповнення декларації та натиснув кпопку «Відправити», при цьому на сайті було повідомлення, що його декларація відправлена. В подальшому, через деякий час, він вирішив пересвідчитися, чи наявна його декларація на сайті. Після того, як він її не виявив, то звернувся з цього приводу до онлайн підтримки на сайті НАЗК. Відповідь на свій запит він до теперішнього часу не отримав. Коли він зайшов в свій особистий кабінет на сайті НАЗК, то виявив, що його декларація перебуває у статусі «Чернетка» та не заповнена до кінця. Він вніс відсутні у декларації відомості та повторно відправив її. В ході перевірки наявності декларації, система видала йому декларацію, яка була подана 13.05.2017 року. Вважає, що несвоєчасність оприлюднення декларації, виникла внаслідок незадовільної роботи сервісу НАЗК.

Прокурор зазначив, що на підставі наявних в матеріалах справи доказів, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Пояснив, що його провина доведена в повному обсязі, умови складання протоколу про адміністративне правопорушення не суперечать чинному законодавству. Просив визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАПі накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов наступних висновків.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за якузакономпередбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, повязане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цимЗакономвимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1статті 3 цього Закону, за якезакономвстановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до рішення Шабельківської селищної виборчої комісії від 13.11.2015 року № 1/VII-1 «Про підсумки виборів селищного голови, депутатів селищної ради і визнанні їх повноважень VII скликання», ОСОБА_1 було зареєстровано депутатом Шабельківської селищної ради.

Таким чином, депутат Шабельківської селищної Ради ОСОБА_1 є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, згідно підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону.

Згідно із частиною першоїстатті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першоїстатті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Вказана декларація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-УІП набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно доЗакону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовженодо 1 травня 2017 року.

Згідно до інформації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подав декларацію 13.05.2017 року об 11-42 год., тобто після спливу строку, встановленого законом для подачі щорічної декларації.

Будь-яких доказів поважності причин несвоєчасності подачі декларації ОСОБА_1 не надано.

Згідно положеньст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеномузакономпорядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.

Для всебічного, повного та обєктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючисьзакономта правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.

Згідно ч.3ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями164-14,212-15,212-21цьогоКодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Таким чином, правопорушення, вчинене ОСОБА_1, було виявлено 29.09.2017 року, тобто датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, у якому було зафіксовано факт вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.

За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_1, являючись депутатом Шабельківської селищної Ради, будучи відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктом, на якого поширюється дія цьогоЗакону, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1статті 172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суддя враховує, у відповідності до ч. 2ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що помякшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи викладене, суддя вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як штраф, в розмірі, передбаченому санкцією ч.1ст.172-6КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КпАП України.

Крім того,відповідно до п.5 ст.4 Закону України«Про судовий збір»,ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в дохід держави в сумі 320 грн.

Керуючись,ст.4 Закону України «Про судовий збір», ч.1 ст.172-6,ст.ст.9,221,245,251,283,284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню в вигляді адміністративному штрафу в доход держави в розмірі 850 (вісімсот пятдесят гривень 00 коп.)

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 320 грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, (вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795)за наступними реквізитами:отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету : 22030106.

На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.

Суддя ОСОБА_3