
8.3.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 жовтня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/565/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державного підприємства Первомайськвугілля до Офісу великих платників Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення від 05.01.2017 № НОМЕР_1, -
ВСТАНОВИВ:
18 квітня 2017 року державне підприємство Первомайськвугілля (далі Позивач, ДП Первомайськвугілля) звернулося до суду з позовом до Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05.01.2017 № НОМЕР_1.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення отримано 10.01.2017, ДП Первомайськвугілля скористалося передбаченою законом можливістю досудового порядку вирішення спору і звернулося зі скаргою до голови ДФС України. Рішенням ДФС України від 24.03.2017 № 5920/6/99-99-11-03-01-25 скаргу залишено без задоволення, а рішення про застосування штрафних санкцій без змін.
Оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням від 05.01.2017 № НОМЕР_1 до позивача за затримку більш ніж на 30 календарних днів сплати грошового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 2515429,80 грн застосовано штраф у розмірі 20% у сумі 503085,96 грн., нараховані за період з 20.03.2014 по 08.12.2016. Підставою для винесення рішення є акт про результати камеральної перевірки з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість від 19.12.2016 № 26/28-10-47-09/32320594.
З посиланням на норми Конституції України, Закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції, пункту 38.2 підрозділу 10 розділу ХХ, статті 114 ОСОБА_1 кодексу України, позивач зазначив, штрафні санкції на суму 80912,57 грн нараховано за межами граничних строків їх застосування, крім того, м. Гірське Луганської області (місцезнаходження юридичної особи) віднесено до населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, тому нарахування штрафних санкцій та пені за несвоєчасне погашення визначених станом на 14.04.2014 грошових зобовязань, має бути зупинено.
На підставі викладеного, позивач просив скасувати рішення Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС України від 05.01.2017 № НОМЕР_1 про застосування до ДП Первомайськвугілля за затримку більш ніж 30 календарних днів сплати грошового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 2515429,80 грн та штрафу у розмірі 20% у сумі 503085,96 грн.
Ухвалою суду від 04 травня 2017 року замінено відповідача ОСОБА_2 управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби належним відповідачем Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби (далі Відповідача, ОВПП ДФС) (т.1 а.с. 66-67).
Представник позивача та представник відповідача прибули у судове засідання, але з урахуванням вимог ст.ст.126, 128 КАС України суд дійшов висновку про розгляд справи у письмовому провадженні, на підставі наявних у справі доказів.
Представник відповідача надав до суду лише пояснення щодо порядку нарахування штрафних санкцій за порушення строку сплати грошового зобовязання з податку на додану вартість (том 4 а.с.7-8)
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ОСОБА_1 кодекс України.
ОСОБА_1 кодексу України застосовуються у редакції, чинній на момент винесення відповідачем оскаржуваного податкового повідомлення - рішення.
Судом установлено, що ДП Первомайськвугілля зареєстроване як юридична особа 31.03.2003, місцезнаходженням юридичної особи є Луганська область, Попаснянський район, м. Гірське, вул. Куйбишева, буд. 21, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 19.11.2016 (т.1 а.с. 9).
19.12.2016 начальником відділу податкового супроводження підприємств паливно енергетичного комплексу та житлово комунального господарства Запорізького управління ОВПП ДФС ОСОБА_3 проведено камеральну перевірку даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість, даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та даних, заявлених ДП Первомайськвугілля в податкових деклараціях з податку на додану вартість зв червень 2014 року, уточнюючих розрахунках до декларації з ПДВ, розстрочених (відстрочених) сум податкового боргу з ПДВ за рішеннями суду, за результатами якого складено акт №26/28-10-47-09/32320594 (т.1 а.с. 10 23).
Під час перевірки фіскальним органом були використані: рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №2а-0103 від 31.03.2011, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9020383056 від 15.04.2014, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9020453686 від 15.04.2014, рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №2а/13/1270 від 31.01.2013, рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №2а/1270/09 від 30.09.2013, рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №2а/1270/08 від 30.08.2012, рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №812/332/14 від 30.01.2014, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9022645913 від 23.04.2014, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9023110211 від 24.04.2014, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9023127607 від 24.04.2014, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9023175460 від 24.04.2014, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9023279959 від 25.04.2014, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9023099177 від 24.04.2014, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9023185788 від 24.04.2014, рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №2а-13001 від 31.01.2012, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9038643703 від 08.07.2014, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9038536006 від 08.07.2014, уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ №9038698805 від 08.07.2014, рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №812/8260/13-а від 30.09.2013, рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №1270/3006 від 30.06.2012, рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №2а-1547 від 21.10.2014, податкову декларацію з ПДВ №9041263456 від 30.07.2014.
Згідно з висновками акту камеральною перевіркою встановлено порушення п.57.1 ст.57, п.200.2 ст.200, п.203.2 ст.203 ОСОБА_1 кодексу України, а саме: несвоєчасна сплата узгодженого грошового зобовязання з податку на додану вартість, заявленої платником в податкових деклараціях з ПДВ за червень 2014 року, уточнюючих розрахунках до декларації з ПДВ, розстрочених (відстрочених) сум податкового боргу з ПДВ за рішеннями суду за період з 20.03.2014 по 15.12.2016 у сумі 2515429,80 грн з затримкою більше 30 календарних днів.
ДП «Первомайськвугілля» листом № 01/1-828 від 03.01.2016 повідомило ОСОБА_2 управління Офісу Великих платників податків ДФС України про неможливість підписання акту (том 1 а.с.24).
05.01.2017 ОСОБА_2 управлінням Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України винесено податкове повідомлення рішення № НОМЕР_1, згідно з яким відповідно до акту № 26/28-10-47-09/32320594 від 19.12.2016 встановлено порушення строку сплати суми грошового зобовязання з податку на додану вартість, визначеного пунктом 57.1 статті 57, пунктом 200.3 статті 200, пунктом 203.2 статті 203 ОСОБА_1 кодексу України та на підставі статті 126 ОСОБА_1 кодексу України за затримку більше ніж 30 календарних днів сплати грошового зобовязання в сумі 2515429,80 грн зобовязано ДП Первомайськвугілля сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 503085,96 грн (т.1 а.с. 26). Сума нарахування штрафних санкцій підтверджена розрахунком (том 1 а.с. 27-31).
18.01.2017 позивач направив до ДФС України скаргу № 01/4-8-17 про скасування податкового повідомлення рішення від 05.01.2017 № НОМЕР_1 (т.1 а.с. 33-34).
Рішенням ДФС від 24.03.2017 № 5920/6/99-99-11-01-25 скаргу ДП Первомайськвугілля залишено без задоволення (т.1 а.с. 35-36).
Відповідно до п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 ОСОБА_1 кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобовязання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Відповідно до п.76.1 ст. 76 ОСОБА_1 кодексу України (в редакції станом на дату оформлення результатів перевірки) камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Відповідно до п.126.1 ст.126 ОСОБА_1 кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобовязання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до частини третьої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Підпунктом 5 пункту 135 Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII Про внесення змін до ОСОБА_1 кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні (далі Закон № 1797-VIII) у розділі ХХ Перехідні положення підрозділ 10 ОСОБА_1 кодексу України доповнено пунктом 38, яким установлено, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, для платників податків, які станом на 14 квітня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території, що визнана такою відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями", або в населених пунктах на лінії зіткнення, та/або платників податків, які мають обєкти оподаткування місцевими податками, зборами на цих територіях, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті. Дія цього пункту не поширюється на територію України, визнану тимчасово окупованою відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".
Населені пункти на лінії зіткнення - населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів України (п.38.1 п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ ОСОБА_1 кодексу України).
Відповідно до підпункту 38.2 пункту 38 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення ОСОБА_1 кодексу України на період проведення антитерористичної операції для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких станом на 14 квітня 2014 року була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 1 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження (місце проживання) із зазначених територій на іншу територію України:
1) зупиняється нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення визначених станом на 14 квітня 2014 року грошових зобовязань;
2) зупиняється застосування норм статей 59, 60 (в частині податкових вимог), 87-101 цього Кодексу.
Відлік строку давності, визначений статтею 102 цього Кодексу, зупиняється на період, протягом якого до платників податків, зазначених у цьому підпункті, не застосовувалися заходи стягнення, передбачені статтями 59, 60, 87-101 цього Кодексу.
Норми цього підпункту не застосовуються:
з дати реєстрації зміни місця проживання фізичною особою - платником податків і переселення на іншу територію України на постійне місце проживання, місце проживання внутрішньо переміщеної особи та проведення реєстраційної дії щодо зміни місця проживання фізичної особи - підприємця;
з дати реєстрації зміни місцезнаходження юридичної особи на іншу територію України.
Таким чином, передумовами для застосування абзацу 2 п.п.38.2 п.38 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення ОСОБА_1 кодексу України є: 1) місцезнаходження платника податків станом на 14.04.2014 і до 01.01.2017 включно на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів що розташовані на лінії зіткнення; 2) грошові зобовязання мають бути визначені станом на 14.04.2014.
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17.03.2015 № 254-VIII визнано тимчасово окупованими територіями окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, російських окупаційних військ, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та відновлення повного контролю України за державним кордоном України.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р (зі змінами, внесеними розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1276-р) затверджено Перелік населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення та Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Станом на 14.04.2014 місцезнаходженням юридичної особи було м. Первомайськ Луганської області, яке включено до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Місто Гірське Луганської області, яке є місцезнаходженням ДП Первомайськвугілля з 02.10.2014 по теперішній час включено до Переліку населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.
З розрахунку штрафних санкцій до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 05.01.2015 № НОМЕР_1 вбачається, що штрафні санкції нараховані за період сплати з 20.03.2014 по 08.12.2016, а самі зобовязання виникли в період з 01.03.2011 по 30.07.2014.
З розрахунку штрафних санкцій вбачається, що частина штрафних санкцій у розмірі 237578,19 грн нарахована за несвоєчасне погашення грошових зобовязань, визначених станом на 14 квітня 2014 року.
З огляду на те, що місцезнаходженням ДП Первомайськвугілля станом на 14.04.2014 було м. Первомайськ Луганської області, з 02.10.2014 по теперішній час м. Гірське Луганської області (населений пункт на лінії зіткнення), грошові зобовязання, за несвоєчасну сплату яких застосовано штраф, були визначені станом на 14.04.2014, оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 05.01.2017 № НОМЕР_1 в частині нарахування штрафних санкцій у сумі 237578,19 грн винесено ОСОБА_2 управлінням ОВПП ДФС в порушення вимог п.38.2 п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ ОСОБА_1 кодексу України.
Крім того, щодо обґрунтованості оскаржуваного податкового повідомлення рішення, суд вважає за необхідне зазначити таке.
В акті камеральної перевірки зазначено, що під час перевірки використані рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №2а-0103 від 31.03.2011, №2а/13/1270 від 31.01.2013, №2а/1270/09 від 30.09.2013, №2а/1270/08 від 30.08.2012, №812/332/14 від 30.01.2014, №2а-13001 від 31.01.2012, №812/8260/13-а від 30.09.2013, №1270/3006 від 30.06.2012, №2а-1547 від 21.10.2014.
Зазначені судові рішення про розстрочення (відстрочення) виконання судового рішення сторонами суду не надано, згідно з даними КП ДСС та відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень відсутні рішення з такими номерами та від таких дат.
Таким чином, суд позбавлений можливості перевірити обґрунтованість сум штрафу, визначених оскаржуваним податковим повідомленням рішенням, та у звязку з відсутністю судових рішень про розстрочення (відстрочення) податкового боргу №2а-0103 від 31.03.2011, №2а/13/1270 від 31.01.2013, №2а/1270/09 від 30.09.2013, №2а/1270/08 від 30.08.2012, №812/332/14 від 30.01.2014, №2а-13001 від 31.01.2012, №812/8260/13-а від 30.09.2013, №1270/3006 від 30.06.2012, №2а-1547 від 21.10.2014 суд доходить до висновку про необґрунтованість податкового повідомлення-рішення від 05.01.2017 № НОМЕР_1.
Щодо частини штрафних санкцій, нарахованих оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням у розмірі 265509,77 грн, нарахованих на зобовязання, строк сплати яких настав в період з 15.04.2014 до 30.07.2014 року, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.101 ПК України списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.
Так відповідно до п.п.101.2.4 п.101.2 ст.101 ПК України під терміном "безнадійний" розуміється податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Дана норма кореспондується з п.2.1 Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 577, зареєстрованого Міністерством юстиції України 31.10.2013 за №1844/24376 (далі Порядок №577).
Такий факт непереборної сили підтверджується, зокрема, Торгово-промисловою палатою України - про настання обставин непереборної сили чи стихійного лиха на території України.
З відповідною заявою ДП «Первомайськвугілля» звернулося до начальника Первомайської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області (том 2 а.с.77). Дана заява була залишена без задоволення, про що повідомлено листом Первомайської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області від 07.06.2017 №897/10/12-10-17 (том 2 а.с.78).
Відповідно до п.3.1 Порядку №577 визначення сум безнадійного податкового боргу, що підлягає списанню органами доходів і зборів, здійснюється на підставі даних інформаційних систем органів доходів і зборів (далі - ІС) станом на день виникнення безнадійного податкового боргу.
Відповідно до п.3.2 Порядку №577 днем виникнення безнадійного податкового боргу вважається, зокрема, у випадку, визначеному в підпункті 4 пункту 2.1 розділу II цього Порядку, - день, що настає за граничним терміном погашення грошових зобов'язань за період, на який припадає дата, зазначена в документі, що засвідчує факт непереборної сили.
Відповідно до п.3.3 Порядку №577 списанню підлягає також розстрочений (відстрочений) податковий борг (у тому числі нараховані на такий податковий борг проценти), який визнано безнадійним відповідно до Кодексу.
Рішення про списання розстроченого (відстроченого) податкового боргу, який визнано безнадійним у повному обсязі, є підставою для прийняття рішення про скасування розстрочення (відстрочення) та дострокового розірвання договору, укладеного з таким платником податків.
Якщо списанню підлягає лише частина визнаного безнадійним розстроченого (відстроченого) податкового боргу, то відповідні зміни вносяться в установленому законодавством порядку до договору про розстрочення (відстрочення).
Відповідно до п.4.1 Порядку №577 у випадках, передбачених підпунктом 4 пункту 2.1 розділу II цього Порядку, платник податків звертається до органу доходів і зборів за місцем обліку безнадійного податкового боргу та/або за місцем обліку такого платника з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків та зборів, що підлягають списанню.
До заяви обовязково додаються документи, зазначені в підпункті 4 пункту 2.1 розділу II цього Порядку, які підтверджують, що податковий борг вважається безнадійним.
З огляду на розрахунок штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням від 05.01.2015 № НОМЕР_1 граничний строк сплати податкового зобовязання перебуває у періоді 31.03.2011 30.07.2014. Тобто, на день проведення камеральної перевірки граничний строк сплати податкового зобовязання перевищив строк давності, встановлений ст.102 ПК України. Крім того, позивачем з врахуванням вимог п.2.1 та п.3.1 Порядку №577 подано заяву про списання безнадійного боргу, та були законні підстави для списання цього боргу, як безнадійного.
Відповідно до частини другої статті 72 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на вищенаведене, податкове повідомлення рішення від 05.01.2017 № НОМЕР_1 є необґрунтованим та винесеним з порушенням вимог ОСОБА_1 кодексу України.
Щодо обраного позивачем способу захисту у вигляді скасування податкового повідомлення-рішення, суд зазначає таке.
Згідно з приписами частини другої статті 11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправним рішення субєкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
У даному випадку належним способом захисту порушеного права позивача є визнання оскаржуваного правового акту індивідуальної дії протиправним та його скасування, тому суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення від 05 січня 2017 №0000184709, винесене ОСОБА_2 управлінням Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, яким зобовязано державне підприємство Первомайськвугілля сплатити штраф у розмірі 503085,96 грн.
При зверненні до суду з даним позовом ДП Первомайськвугілля сплачено 7546,29 грн судового збору згідно з платіжним дорученням від 11.04.2017 № 1777 (том 1 а.с. 2).
Відповідно до частини першої статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, судові витрати у розмірі 7546,29 грн підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків ДФС.
Керуючись статтями 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов державного підприємства Первомайськвугілля до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05.01.2017 № НОМЕР_1 задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 05 січня 2017 № НОМЕР_1, винесене ОСОБА_2 управлінням Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, яким зобовязано державне підприємство Первомайськвугілля сплатити штраф у розмірі 503085,96 грн.
Стягнути на користь державного підприємства Первомайськвугілля (93295, Луганська область, Попаснянський район, м. Гірське, вул. Куйбишева, 21, ідентифікаційний код юридичної особи 32320594) за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11г, ідентифікаційний код юридичної особи 39440996) витрати зі сплати судового збору у розмірі 7546,29 (сім тисяч пятсот сорок шість гривень 29 коп.) грн.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_4