Рішення № 69666292, 18.10.2017, Господарський суд Рівненської області

Дата ухвалення
18.10.2017
Номер справи
918/540/17
Номер документу
69666292
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013, м. Рівне, вул. Набережна, 26А

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" жовтня 2017 р. Справа № 918/540/17

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Політики Н.А., при секретарі судового засідання Фаєвській Л.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали справи за позовом Виконавчого комітету Вараської міської ради

до Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє відокремлений підрозділ Рівненська атомна електрична станція"

про укладення договору про пайову участь

за участю представників сторін:

від позивача - ОСОБА_1, довіреність №18 від 30.05.2017 р.;

від відповідача - ОСОБА_2, довіреність № 22 від 13.01.2017 р.

В судовому засіданні 18 жовтня 2017 року, відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

7 серпня 2017 року Виконавчий комітет Вараської міської ради (далі - позивач) звернувся до Господарського суду Рівненської області з позовом до Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє відокремлений підрозділ Рівненська атомна електрична станція" (далі - відповідач) про укладення договору про пайову участь.

Ухвалою суду від 7 серпня 2017 року позовну заяву від 03.08.2017 р. № вих378/02.3-27/04 прийнято до розгляду та порушено провадження у справі № 918/540/17, розгляд якої призначено на 28 серпня 2017 року.

22 серпня 2017 року від представника позивача на адресу суду надійшла заява про те, що у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав, а також немає рішення цих органів з такого спору (а.с. 44).

22 серпня 2017 року від відповідача на електронну адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від 22.08.2017 року (а.с. 47-48), в якому останній заперечує проти позову. 28 серпня 2017 року надійшов оригінал вищезазначеного відзиву з додатками (а.с. 52-67).

У судовому засіданні 28 серпня 2017 року оголошувалася перерва до 11 вересня 2017 року.

08.09.2017 р. від останнього на електронну адресу суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (а.с. 71).

Ухвалою суду від 11 вересня 2017 року розгляд справи відкладався на 2 жовтня 2017 року.

2 жовтня 2017 року від представника відповідача через відділ канцелярії та документального забезпечення суду надійшли пояснення від 29.09.2017 року (а.с. 78-82).

В судовому засіданні 2 жовтня 2017 року представник відповідача подав клопотання про продовження строку розгляду справи на 15 днів.

Ухвалою суду від 2 жовтня 2017 року продовжено строк розгляду справи на 15 днів та в судовому засіданні 2 жовтня 2017 року оголошено перерву до 17 жовтня 2017 року.

У судовому засіданні 17 жовтня 2017 року оголошено перерву до 18 жовтня 2017 року.

18 жовтня 2017 року від представника позивача через відділ канцелярії та документального забезпечення суду надійшла заява від 18.10.2017 р. № 479/02.3-27/04, в якій останній доповнив п. 2 прохальної частини позовної заяви та виклав його в запропонованій в заяві редакції (а.с. 95-97).

18 жовтня 2017 року від представника відповідача через відділ канцелярії та документального забезпечення суду надійшли заперечення на заяву від 18.10.2017 р. № 479/02.3-27/04.

Розглянувши заяву представника позивача від 18.10.2017 р. № 479/02.3-27/04 суд дійшов висновку, що вказана заява є по суті заявою про зміну предмету позову.

Пунктом 4 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з протоколу судового засідання від 28 серпня 2017 року (а.с. 69) розгляд справи по суті було розпочато 28 серпня 2017 року.

При цьому, оскільки позивачем подано заяву про зміну предмету позову після переходу до розгляду справи по суті, то дана заява не приймається судом до розгляду.

У судовому засіданні 18 жовтня 2017 року представник позивача підтримав вимоги, викладені у позовній заяві, та наполягав на їх задоволенні.

Представник відповідача зазначила про відсутність правових підстав для задоволення даного позову.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши відповідність наявних у матеріалах справи копій документів поданим учасниками процесу оригіналам цих документів, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

ДП "НАЕК "Енергоатом" в особі ВП "Рівненська АЕС" звернулося із заявою від 20.07.2004 року № 130/15-1074 до Кузнецовської міської ради щодо забудови території та будівництва багатоквартирного житлового будинку.

Судом встановлено, що рішенням Кузнецовської міської ради від 06.04.2017 р. № 611 "Про перейменування Кузнецовської міської ради та її виконавчого комітету" перейменовано Кузнецовську міську раду у Вараську міську раду та Виконавчий комітет Кузнецовської міської ради у Виконавчий комітет Вараської місткої ради (а.с. 36).

Рішенням Кузнецовської міської ради від 28.09.2004 року № 619 "Про надання дозволу ВП "Рівненська АЕС" на проектування та будівництво житлових будинків № 412/3,4" надано відповідачу дозвіл на проектування та будівництво житлових будинків № 412/3,4 розташованих по мікрорайону Ювілейний у м. Кузнецовськ Рівненської області.

Головним архітектором м. Кузнецовськ Рівненської області 12.10.2004 року затверджено архітектурно-планувальне завдання № 33/2 щодо житлових будинків № 412/3,4.

Відповідно до Декларації про початок виконання будівельних робіт по житловому будинку № 412/4 відповідач офіційно розпочав будівництво 02.08.2011 року.

Приписами ст. 40 Закон України "Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" унормовано, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування.

Відповідно до припису вищенаведеного закону Кузнецовською міською радою області 01.03.2013 року прийнято рішення № 752 щодо затвердження "Порядку залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Кузнецовськ.

21.08.2014 року виконавчий комітет Кузнецовської міської ради звернувся з листом-пропозицією № 05/47-22/1257 про необхідність укладення договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Кузнецовськ Рівненської області, а саме:

Договір № 03/01-2015

про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Кузнецовська

м. Кузнецовськ "__" _____2015 року

Виконавчий комітет Кузнецовської міської ради, в особі в.о. міського голови ОСОБА_3

Валерійовича ____________,

що діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" з одного боку (далі - СТОРОНА 1) та замовник - ВП "Рівненська АЕС "ДП НАЕК "Енергоатом" в особі Генерального директора ОСОБА_4, який діє на підставі Статуту ВП "Рівненська АЕС" ДП НАЕК "Енергоатом", далі (СТОРОНА 2), які разом за текстом договору іменуються "СТОРОНИ", уклали цей Договір про таке:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

Предметом цього Договору є визначення для СТОРОНИ 2, яка є замовником об'єкта будівництва Житлового будинку № 412/4 (будівельний номер), що знаходиться за адресою по мікрорайону Ювілейний, м. Кузнецовськ, Рівненської області, розміру пайової участі змовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кузнецовськ, у відсотковому значенні - 4 % від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, відповідно до порядку залучення, розрахунок розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Кузнецовськ, затвердженого рішенням сесії Кузнецовської міської ради від 01 березня 2013 року № 752, та визначеному у розрахунку величини пайової участі у створенні і розвитку інфраструктури міста Кузнецовськ, що є невід'ємною частиною цього Договору.

2. ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН

2.1. СТОРОНА 1 зобов'язується:

2.1.1. Провести та надати СТОРОНІ 2 відповідний розрахунок коштів пайової участі, належних до сплати.

2.1.2. Кошти, отримані за цим Договором як пайова участь замовника, використовувати виключно для розвитку інфраструктури міста Кузнецовськ.

2.2. СТОРОНА 2 зобов'язується:

2.2.1. Перерахувати кошти пайової участі до цільового фонду соціально-економічного розвитку міста Кузнецовськ на рахунок Виконавчого комітету Кузнецовської міської ради;

код ЗКПО 03315897; р/р 37324066001203;

МФО 833017, код платежу ___

Назва платежу: цільовий фонд соціально-економічного розвитку (пайовий внесок замовників на розвиток інфраструктури м. Кузнецовськ):

- Єдиним платежем у сумі ____ до "___" _____ 2015 року.

- Частинами - 33,3 %, в сумі 332 647 грн. 00 коп. до "30" березня 2015 року,

33,3 %, в сумі 332 647 грн. 00 коп. до "30" липня 2015 року,

33,4 %, в сумі 332 647 грн. 00 коп. до "30" вересня 2015 року.

Загальна сума 997 929 грн. (девятсот дев'яносто сім тисяч девятсот двадцять девять грн. 00 коп).

2.2.2 Якщо після укладення цього Договору технічними умовами буде додатково передбачена необхідність будівництва замовником інженерних мереж або обєктів інженерної інфраструктури поза межами його земельної ділянки, розмір пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту міста має бути зменшено на суму їх кошторисної вартості, про що сторони мають укласти відповідну додаткову угоду.

Якщо кошторисна вартість будівництва інженерних мереж та/або обєктів інженерної інфраструктури перевищить розмір пайової участі СТОРОНИ 2, визначений цим Договором на момент його укладення, СТОРОНА 2 звільняється від сплати пайової участі, а СТОРОНА 1 має відшкодувати СТОРОНІ 2 різницю між здійсненими останнім витратами та розміром пайової участі в розвитку інфраструктури міста Кузнецовськ .

2.2.3.Інженерні мережі та/або обєкти, побудовані СТОРОНОЮ 2 поза межами його земельної ділянки, на вартість яких зменшено розмір пайової участі СТОРОНИ 2 в розвитку інфраструктури населеного пункту міста, передаються у комунальну власність територіальної громади міста Кузнецовськ.

2.2.4.Відшкодування вартості мереж та/або обєктів, визначених у п. 2.2.1. цього Договору, має бути здійснено, а надміру сплачені грошові кошти повернено у визначений законом строк на підставі відповідного рішення Кузнецовської міської ради після передачі СТОРОНОЮ 2 цих інженерних мереж та/або обєктів у комунальну власність територіальної громади міста Кузнецовськ .

2.2.5.Витрати, які не враховуються при визначені величини пайової участі:

- витрати на придбання та виділення земельної ділянки;

- звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж;

- влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

2.2.6.Встановлений міською радою для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м. Кузнецовськ не може перевищувати граничний розмір пайової участі розвитку населеного пункту, встановлений Законом:

1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

3. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ

3.1. Договір діє з моменту його підписання СТОРОНАМИ до повного виконання.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

4.1. Заневиконання або неналежне виконання умов Договору СТОРОНИ несуть відповідальність згідно чинного законодавства України та цього Договору.

5. ПОРЯДОК РОЗВ'ЯЗАННЯ СУПЕРЕЧОК

5.1. Спори, які можуть виникнути під час виконання Договору, вирішуються шляхом переговорів, а за відсутності згоди - у судовому порядку.

6. ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ

6.1. Зміни та доповнення до цього Договору можуть бути внесені лише у письмовій формі та за згодою двох СТОРІН, шляхом укладання додаткової угоди до Договору.

7. ІНШІ УМОВИ ДОГОВОРУ

7.1.Цей Договір складено в двох примірниках, по одному для кожної із СТОРІН, кожен з яких має однакову юридичну силу.

8. ОСОБА_5 ОСОБА_6 РЕКВІЗИТИ СТОРІН

Сторона 1 Сторона 2

Виконавчий комітет Кузнецовської міської ради 34400 м. Кузнецовськ Рівненської

ЄДРПОУ 03315897 області

р/р 37324066001203

МФО 833017

Назва банку:

ГУ ДКСУ у Рівненській області Генеральний директор НАЕК ВП

"Рівненська АЕС"

В.о. міського голови __/ОСОБА_3/ ДП "НАЕК "Енергоатом"

___ ОСОБА_4

М.П. М.П.

Відповідачу, договором від 2015 року № 03/01-2015, як замовнику будівництва, встановлено розмір пайового внеску в розмірі 4 (чотири відсотки) % від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта та нараховано пайову участь замовнику будівництва на загальну суму 997 929 (дев'ятсот дев'яносто сім тисяч дев'ятсот двадцять дев'ять гривень) грн.

Даний проект договору містить всі істотні умови, передбачені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Листом від 09.09.2014 року № 061.0-17/8598 відповідач, як замовник, відмовився від укладання договору та взяття участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Кузнецовськ Рівненської області.

Відповідно до частин 2-3 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про архітектурну діяльність" під будівництвом слід розуміти нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт.

Статтею 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено, що замовником є фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.

Згідно до ст. 143 Конституції України органи місцевого самоврядування вирішують питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції.

Частиною 1 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Згідно абз. 1 ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Приписами статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено обов'язок замовника будівництва прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному Законом та деталізованому актом органу місцевого самоврядування. Правовий аналіз частин 8 та 9 у сукупності з іншими положеннями цієї статті Закону дозволяє дійти висновку про те, що обов'язок щодо ініціювання укладення такого договору покладено саме на замовника будівництва, оскільки пов'язується з його зверненням до органу місцевого самоврядування.

Такий договір має бути укладеним в обов'язковому порядку, в межах строку, встановленого ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Неукладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади.

Строк визначений Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" (у 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта в експлуатацію), встановлений саме для добровільного виконання стороною обов'язку, і не виконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку, передбаченого Законом, не може надавати йому переваг перед замовником, що виконав обов'язок.

Об'єкт будівництва "будівництво житлового будинку № 412/4" введено в експлуатацію, що підтверджується Декларацією про готовність об'єкта до експлуатації (а.с. 30-33).

В силу вимог статті 144 Конституції України та статті 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Статтею 7 Конституції України в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" одним з основних принципів місцевого самоврядування є судовий захист прав місцевого самоврядування.

Відповідно до частини четвертої статті 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Згідно з частиною першою статті 14 ЦК України цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Згідно з частиною 3 статті 179 Господарського кодексу України (далі - ГК України) укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Частиною 1 статті 649 ЦК України встановлено, що розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Аналогічні положення містяться у ч. 2 ст. 180 ГК України.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками (ч. 8 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" ).

Частинами 5 та 6 статті 40 "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

Визначення та методика розрахунку розміру пайових внесків врегульовані в розділі 6 Положення. Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту та порядок її сплати визначається в залежності від категорії об'єктів містобудування та відповідно до типового договору укладеного з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури) та на основі вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування. Вартість будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування не може бути нижчою за загальну кошторисну вартість будівництва об'єкту: 7 відсотків вартості будівництва об'єкта містобудування - для нежитлових будівель та споруд, 4 відсотки вартості будівництва об'єкта містобудування - для житлових будинків. Загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта, при її наявності повинна мати висновок Державної інвестиційної експертизи. 70% поступлень спрямувати на соціальну інфраструктуру міста та 30% на інженерно-транспортну інфраструктуру міста (п. 6.2. Положення).

Розмір пайового внеску в проекті договору про пайову участь, який Виконавчий комітет Вараської міської ради просить визнати укладеним складає 997 929 грн.

Згідно ч. 3 ст. 84 ГПК України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Відповідно до пункту 9.9. постанови пленуму Вищого господарського кодексу України № 6 від 23.03.2012 р. "Про судове рішення" у рішенні про спонукання укласти договір господарські суди повинні зазначати умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору, наприклад: "Вважати договір (найменування договору) укладеним на умовах поданого (найменування позивача) проекту цього договору", а в разі необхідності - з викладенням у рішенні умов (пунктів) договору повністю або в певній частині. Якщо ж умови (пункти) поданого позивачем проекту договору судом прийнято лише в певній частині, то решта умов (пунктів), до яких вносяться зміни порівняно з проектом, викладається в резолютивній частині судового рішення.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідно до ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" відповідач, як замовник будівництва, зобов'язаний прийняти участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, а отже, зобов'язаний укласти відповідний договір в редакції Вараської міської ради.

Керуючись статтями 1, 12, 22, 32-34, 43, 49, 81-1, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати укладеним договір від 2005 року № 03/01-2015 року між Вараською міською радою та Державним підприємством "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє відокремлений підрозділ Рівненська атомна електрична станція" про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Вараш Рівненської області в редакції, запропонованій Вараською міською радою.

Стягнути з Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" від імені якого діє відокремлений підрозділ Рівненська атомна електрична станція" (34400, Рівненська обл., м. Вараш, код ЄДРПОУ 05425046) на користь Виконавчого комітету Вараської міської ради (Рівненська обл., м. Вараш, м-н Незалежності, 1, код ЄДРПОУ 03315879) 1 600 (одну тисячу шістсот) грн. - витрат по оплаті судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено та підписано 19 жовтня 2017 року.

Суддя Політика Н.А.

Віддруковано 3 примірники:

1 - до справи;

2 - позивачу рекомендованим (34400, Рівненська обл., м. Вараш, м-н Незалежності, 1);

4 - відповідачу рекомендованим ((34400, Рівненська обл., м. Вараш).