
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"19" жовтня 2017 р.Справа № 916/2137/17
Позивач: Квартирно-експлуатаційний відділ м. Одеси
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційна компанія „АСКОН
Про: розірвання договору № 50 від 11.08.2017 року
Суддя Демешин О.А.
Представники сторін:
від позивача: не з`явився
від відповідача: ОСОБА_1 - довіреність
СУТЬ СПОРУ: Квартирно-експлуатаційний відділ м. Одеси (далі позивач) звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційна компанія „АСКОН (далі відповідач) про розірвання договору № 50 від 11.08.2017 року про закупівлю за державні кошти.
Відповідач проти задоволення позову заперечив, вказавши у відзиві на позов, що спірний договір є нікчемним, що унеможливлює його розірвання.
Під час розгляду справи оголошувалась перерва у судовому засіданні до 19.10.2017 року о 11:20.
В С Т А Н О В И В :
27.06.17р. Позивачем - КЕВ м. Одеси у відповідності до Закону України „Про публічні закупівлі було оприлюднено оголошення про проведення процедури закупівлі послуг з вивозу сміття (в кількості 2515 послуг). В процедурі закупівлі приймало участь три учасника. Зокрема, учасник ТОВ „ВКК „АСКОН (відповідач по справі) надав Замовнику КЕВ м, Одеси тендерну пропозицію з найбільш економічно вигідною ціною в сумі 95 000 грн. на кількість послуг 2515 вивозів сміття контейнерами та став переможцем даної процедури закупівлі.
11.08.2017р. між сторонами справи укладено Договір № 50 про закупівлю за державні кошти, згідно умов п. 1.1 Договору Учасник ТОВ „ВКК АСКОН зобов'язується у 2017 році надати послуги зі збирання безпечних відходів, непридатних до вторинного використання, а саме: збирання, підбирання та транспортування побутових відходів і сміття, що утворюється в процесі господарської діяльності Замовника, накопичених на умовах цього Договору і розміщення останнім у встановлені Учасником контейнери для збору безпечних відходів непридатних для вторинного використання, а Замовник зобов'язується прийняти і своєчасно оплатити такі послуги.
Позивач просить суд розірвати договір № 50 від 11.08.2017 року про закупівлю за державні кошти, посилаючись на те, що ТОВ „ВКК АСКОН взагалі не виконані зобов'язання по Договору № 50 від 11.08.2017р., а саме: за п. 6.1.1. своєчасно не виконуються послуги у строки, встановлені договором; за п. 6.1.2 не забезпечено виконання послуг, якість яких відповідає умовам договору; за п. 6.4.3 у визначені цим Договором строки не встановлено Замовнику необхідну кількість контейнерів за місцями їх розташування.
Отже, на думку Позивача, враховуючи те, що Відповідач допустив істотне порушення умов Договору № 50 від 11.08.17р. про закупівлю за державні кошти, взагалі не виконує та не має наміру виконувати обов'язки за ним, Квартирно-експлуатаційний відділ м. Одеси просить в судовому порядку достроково розірвати зазначений Договір.
Відповідач позов не визнав, пославшись у відзиві на позов, на нікчемність спірного Договору, у звязку із його невідповідністю тендерній пропозиції.
Заслухавши пояснення сторін надані під час розгляду справи та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити, виходячи з наступного:
Згідно ст.ст. 8, 13 Закону України „Про оборону України, ст.ст. 1, 3, 12, 15 Закону України „Про Збройні Сили України, наказу Міністра оборони України № 448 від 03.07.13р. „Про затвердження Положення про організацію квартирно-експлуатаційного забезпечення Збройних Сил України, Квартирно-експлуатаційний відділ м. Одеси є військовою державною структурою (установою), призначеною для квартирно-експлуатаційного забезпечення діяльності військових формувань Міністерства оборони України.
За ст. 1 Закону України „Про правовий режим майна в Збройних Силах України майно, матеріальні та грошові засоби ЗС України є державною власністю. За ст. 19 Закону України „Про Збройні Сили України фінансування ЗС України здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, зокрема КЕВ м, Одеси фінансується виключно з державного бюджету України, в залежності від асигнувань з якого здійснюються виплати за цільовим призначенням через Державну казначейську службу України.
Як зазначалось вище, Квартирно - експлуатаційним відділом м. Одеси були оголошені відкриті торги на закупівлю послуг зі збирання безпечних відходів, непридатних для вторинного використання (послуги з вивозу сміття) за ДК 021:2015 код 90510000-5 - Утилізація сміття та поводження зі сміттям згідно з оголошенням № UA-2017-06-27-000623-С, опублікованим на електронному майданчику.
ТОВ „ВКК „АСКОН згідно з вимогами Тендерної документації, що затверджена Протоколом тендерного комітету № 44 від 27.06.2017р. (із змінами, затвердженими Протоколом тендерного комітету № 51 від 10.07.2017р.) (далі - Тендерна документація), згідно з вимогами Закону України „Про публічні закупівлі (надалі - Закон), у визначені Замовником терміни, було подано тендерну пропозицію.
19.07.2017 з 11:27-11:54 відбувся аукціон щодо оголошеної закупівлі, за результатами якої ціна пропозиції ТОВ „ВКК „АСКОН була найменшою.
24.07.2017р. о 14:26 Замовником був оприлюднений на електронному торгівельному майданчику Протокол № 56 засідання тендерного комітету від 24.07.2017р. про визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції за ДК 021:2045 код 90510000-5 - Утилізація сміття та поводження зі сміттям, згідно з оголошенням № UA -2017-06-27-000623-С, відповідно до якого пропозицію ТОВ „ВКК „АСКОН визначено як найбільш економічно вигідну. Прийняте рішення про намір укласти договір по предмету закупівлі за ДК 021:2015 код 90510000-5 - Утилізація сміття та поводження зі сміттям, відповідно до якого ТОВ „ВКК „АСКОН визначено переможцем.
11.08.2017 року між ТОВ „ВКК „АСКОН та Квартирно-експлуатаційним відділом м. Одеси за результатами тендеру був укладений договір про закупівлю послуг за державні кошти № 50 від 11.08.2017 року (щодо послуг зі збирання безпечних відходів, непридатних для вторинного використання (послуги з вивозу сміття), (код згідно класифікатора ДК 021:2015 код 90510000-5 - Утилізація сміття та поводження зі сміттям).
Дослідивши копію спірного Договору та тендерну пропозицію Відповідача, суд встановив їх не відповідність один одному.
Так, пунктом 1.3. проекту договору про закупівлю тендерної пропозиції ТОВ „ВКК „Аскон передбачалось, що кількість (обєм ) послуг наданих за цим договором складає 2515 спорожнень контейнерів.
Пунктом же 1.4., укладеного за наслідками торгів, договору про закупівлю послуг за державні кошти № 50 від 11.08.2017р. передбачено, що кількість (обєм ) послуг наданих за цим договором складає 2515 спорожнень контейнерів та за необхідністю до 15 вивозів контейнерів обємом 15 м3.
Тобто, при укладанні спірного Договору № 50 від 11.08.2017 року сторони збільшили кількість (обєм) послуг, які за необхідності відповідач мав надати позивачу, на 15 вивозів контейнерів об'ємом 15 м3.
Слід зазначити, що в Додатку № 1 (Дислокація, кількість контейнерів для БВ, графік вивозу БВ) до проекту договору про закупівлю тендерної пропозиції ТОВ „ВКК „Аскон міститься відповідна таблиця, у т.ч. щодо обєму контейнерів (0,1 м3), кількості контейнерів, графіку вивозу та кількості спорожнень в місяць, що загалом складає 2515 спорожнень в цілому по договору.
Цим же Додатком № 1 до договору тендерної пропозиції відповідача передбачалось, що за окремими заявками Замовника (позивача по справі) Учасник (відповідач) здійснює до 15 вивозів сміття контейнерами по 15 м3 з будь-якого обєкта, зазначеного в таблиці.
Аналогічні умови щодо здійснення за окремими заявками позивача до 15 вивозів сміття контейнерами по 15 м3 з будь-якого обєкта, зазначеного в таблиці, - передбачено і, укладеним між сторонами, спірним договором.
Тобто, вказані умови передбачали тільки можливість за необхідності збільшити обєм контейнерів до 15 м3 з обєму, що був зазначений в таблиці (0,1 м3) в загальній кількості вивозів, що не перевищує 2515 з обмеженням кількості вивозів такими контейнерами до 15 вивозів.
Умовами ж, викладеними у пункті 1.4. спірного договору, як зазначалось вище, фактично було збільшено обєм послуг, що відповідач мав надати позивачу на 15 вивозів контейнерів об'ємом 15 м3, що не відповідає тендерній пропозиції ТОВ ВКК „Аскон.
Відповідно до ч, 4. ст. 36 Закону України „Про публічні закупівлі умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.
Згідно з частиною 1 статті 37 Закону договір про закупівлю є нікчемним у разі, зокрема, його укладення з порушенням вимог частини четвертої статті 36 цього Закону.
Відповідно до абзаців 2, 3 п. 2.5.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 29 травня 2013 року № 11 "Про деякі питання визнання правочинів (господарських договорів) недійсними" за змістом частини другої статті 215 ЦК України нікчемний правочин, на відміну від оспорюваного, є недійсним незалежно від наявності чи відсутності відповідного рішення суду.
Недійсний правочин, відповідно до ст..216 ЦК України) не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю.
Таким чином, оскільки Договір № 50 від 11.08.2017 року є нікчемним та таким, що не створює юридичних наслідків, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог про розірвання цього договору.
Згідно ч. 1 ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
На підставі викладеного, в задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволені позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили, в порядку ст. 85 ГПК України.
Повне рішення складено 20 жовтня 2017 р.
Суддя О.А. Демешин