
154/2495/17
3/154/1158/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2017 року. Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітер І.Р., при секретарі Столярчук Т.О., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та прокурора прокуратури Волинської області ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у Волинській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працюючого викладачем спецдисциплін Володимир-Волинської дитячої художньої школи, депутата сьомого скликання Володимир-Волинської міської ради Волинської області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч.1 та ч.2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
22 вересня 2017 року в провадження Володимир-Волинського міського суду Волинської області з Управління захисту економіки у Волинській області Національної поліції України надійшли матеріали проваджень про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.1727 КУпАП. 18 жовтня 2017 року вказані матеріали за клопотаннями сторін були обєднані в одне провадження.
Згідно змісту протоколів про вчинення адміністративних правопорушень №№ 105 та 106 від 15 вересня 2017 року, ОСОБА_1, будучи депутатом Володимир-Волинської міської ради сьомого скликання Волинської області, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є субєктом на якого поширюється дія даного нормативно-правового акта, однак порушив обмеження, передбачені п.2 ч.1 ст.28 цього Закону.
Згідно протоколу першої сесії № 1 від 15 грудня 2015 року Володимир-Волинської міської ради Волинської області, ОСОБА_1 було зареєстровано депутатом Володимир-Волинської міської ради сьомого скликання.
11 листопада 2016 року, відповідно до протоколу засідання одинадцятої сесії Володимир-Волинської міської ради, обговорювалися питання про надання дозволу мешканцям м. Володимир-Волинського на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі з метою наступної їх передачі у власність.
Згідно прийнятого рішення Володимир-Волинської міської ради № 11/8 від 11 листопада 2016 року «Про надання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) з метою наступної їх передачі у власність» ОСОБА_3 було надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки для індивідуального садівництва в натурі з метою наступної її передачі у власність загальною площею 262 кв.м., розташованої за адресою: м. Володимир-Волинський, вулиця Зимнівська, 54С.
Згідно наданої ІРЦ Північно-Західного РУ «Приватбанк» довідки про склад сімї, ОСОБА_3 являється матірю ОСОБА_1.
У відповідності до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», під реальним конфліктом інтересів розуміється суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у звязку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Згідно п.2 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», передбачені заходи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, зокрема субєкти відповідальності за корупційні правопорушення зобовязані: повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Частиною 1 ст. 591 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка визначає питання врегулювання конфлікту інтересів в органах місцевого самоврядування, передбачено, сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
Разом з тим, ОСОБА_1 будучи обізнаним із нормами Закону, свідомо проігнорував вказані вимоги, які виразилися у неповідомленні депутатів Володимир - Волинської міської ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме те, що особою щодо якої приймається рішення являється його матір ОСОБА_3 та 11 листопада 2016 року взяв безпосередню участь у голосуванні за питання, яким його матері надано дозвіл на виготовлення документації із землеустрою.
За вищевказаних обставин 15 вересня 2017 року стосовно ОСОБА_1 складено два протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.1727 КУпАП.
За змістом ст.ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та обєктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів проадміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 та ч.2 ст.1727 КУпАП визнав повністю. Зазначив, що у звязку із швидкоплинністю розгляду Володимир-Волинською міською радою питань, які ставляться на обговорення, а також постійною відсутністю порядку при цьому, вчасно не зміг зреагувати та повідомити депутатів про наявність у нього реального конфлікту інтересів при обговоренні питання та голосування за прийняття рішення № 11/8 від 11 листопада 2016 року, яким його матері ОСОБА_3 було надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки для індивідуального садівництва в натурі з метою наступної її передачі у власність загальною площею 262 кв. м., розташованої за адресою: м. Володимир-Волинський, вулиця Зимнівська, 54С. В той же час, не задумуючись про можливість настання будь-яких негативних наслідків свого голосування, самостійно проголосував за прийняття даного рішення.
Прокурор Артиш Н.В. в судовому засіданні підтримала протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1, зазначивши, що останній, добре усвідомлював про те, що діє в умовах реального конфлікту інтересів, оскільки проживає разом із своєю матірю за цією ж адресою, за якою було надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки для індивідуального садівництва в натурі з метою наступної її передачі у власність. Не дивлячись на це він порушив вимоги п.2 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомивши колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, та умисно вчинив дії, проголосувавши за прийняття даного рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Факт вчинення адміністративного правопорушенняОСОБА_1 стверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме:
- протоколами про вчинення адміністративних правопорушень №№ 105 та 106 від 15 вересня 2017 року;
- особистими письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 29 серпня 2017 року, в яких він пояснює про факт та обставини обговорення питання та голосування за прийняття рішення № 11/8 від 11 листопада 2016 року, яким його матері ОСОБА_3 було надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки для індивідуального садівництва в натурі з метою наступної її передачі у власність загальною площею 262 кв. м., розташованої за адресою: м. Володимир-Волинський, вулиця Зимнівська, 54С;
- письмовими поясненнями начальника відділу з питань організаційно-аналітичної роботи Володимир-Волинської міської ради ОСОБА_4 від 28 серпня 2017 року, згідно яких ОСОБА_1 проголосував за прийняття рішення № 11/8 від 11 листопада 2016 року, яким його матері ОСОБА_3 було надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки для індивідуального садівництва в натурі з метою наступної її передачі у власність загальною площею 262 кв. м., розташованої за адресою: м. Володимир-Волинський, вулиця Зимнівська, 54С;
- рапортом співробітника УЗЕ у Волинській області ДЗЕ НП України ОСОБА_5, яким він доповідає про виявлення вчинених ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, повязаних із корупцією;
- протоколом першої сесії № 1 від 15 грудня 2015 року Володимир-Волинської міської ради Волинської області, згідно якого ОСОБА_1 було зареєстровано депутатом Володимир-Волинської міської ради сьомого скликання;
- прийнятим Володимир-Волинською міською радою Волинської області рішенням № 11/8 від 11 листопада 2016 року, яким ОСОБА_3 матері ОСОБА_1, було надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки для індивідуального садівництва в натурі з метою наступної її передачі у власність загальною площею 262 кв. м., розташованої за адресою: м. Володимир-Волинський, вулиця Зимнівська, 54С;
- протоколом № 11 від 11 листопада 2016 року засідання одинадцятої сесії Володимир-Волинської міської ради, яким підтверджується факт обговорення на сесії ради проекту рішення «Про надання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) з метою наступної їх передачі у власність» та присутності і голосування при цьому ОСОБА_1, який також виступав у засіданні;
- результатами поіменного голосування від 11 листопада 2016 року щодо прийняття рішення «Про надання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) з метою наступної їх передачі у власність», згідно якого ОСОБА_1 о 11 годині 08 хвилин проголосував «ЗА» його прийняття;
- копією паспорта ОСОБА_3 серії АС 497722 та свідоцтва про народження ОСОБА_1 серії І-АВ № 042947, якими підтверджується, що останній є сином ОСОБА_3;
- довідкою про зареєстрованих та заборгованість за надані житлово-комунальні послуги № 3739 від 29.08.2017 року ІРЦ Північно-Західного РУ «Приватбанк», якою підтверджується факт спільного проживання ОСОБА_3 та ОСОБА_1 за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Зимнівська, 54;
- копією паспорта громадянина України ОСОБА_1 серії АС 085862, яким також підтверджується, що останній зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4;
- копією посвідчення депутата Володимир-Волинської міської ради Волинської області ОСОБА_1
За таких обставин суд вважає доведеним вину ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, а діїОСОБА_1правильно кваліфіковані за ч.1 та ч.2 ст.1727 КУпАП.
Згідно характеристики, наданої Володимир-Волинською міською радою Волинської області, а також Володимир-Волинської дитячої художньої школи ОСОБА_1 характеризується виключно з позитивної сторони.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує відсутність обставин, які обтяжують або помякшують відповідальність, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника та прийшов до висновку, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення за ч.1 та ч.2 ст.1727 КУпАП у виді штрафу.
У відповідності до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених кваліфіковані ч.1 та ч.2 ст.1727 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень.
Судовий збір необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31215256700001, кодкласифікації доходів бюджету22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя : /-/- підпис.
Згідно з оригіналом.
Суддя Володимир-Волинського міського суду І.Р. Вітер