
Справа № 173/1295/17
Провадження № 3/173/237/2017
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2017 р. м. Верхньодніпровськ
Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки в Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1;
ідентифікаційний номер - НОМЕР_1;
місце проживання: Дніпропетровська область,
Верхньодніпровський район, с. Бородаївка,
вул. Тиха 64;
місце роботи: ДП "Верхньодніпровське лісове господарство", майстер лісу
про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України.
встановив:
Згідно ч.1 та ч.3 ст.89 Лісового кодексу України, охорону і захист лісів на території України здійснює державна лісова охорона, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління. Порядок діяльності державної лісової охорони та лісової охорони визначається положенням, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Так, п.1, п.5 постанови Кабінету Міністрів України №976 від 16 вересня 2009 року «Про затвердження Положення про державну лісову охорону» визначено, що державна лісова охорона діє у складі Держлісагентства, Республіканського комітету Автономної республіки Крим з питань лісового і мисливського господарства, обласних управлінь лісового і мисливського господарства і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства. До посадових осіб держлісохорони належать посадові особи Держлісагентства, Республіканського комітету Автономної республіки Крим з питань лісового і мисливського господарства, обласних управлінь лісового і мисливського господарства і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства, згідно з додатком.
Відповідно до положень додатку до «Положення про державну лісову охорону», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 976 від 16 вересня 2009 року, посадовими особами державної лісової охорони у разі коли державна лісова охорона діє у складі підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства відносяться: керівник, головний лісничий, головний мисливствознавець, начальник відділу (сектору) лісового господарства та інженери відділу (сектору) всіх категорій, начальник відділу (сектору) охорони і захисту лісу та інженери відділу (сектору) всіх категорій, лісничий, державний районний мисливствознавець, мисливствознавець, помічник лісничого, старший майстер лісу, майстер лісу, начальник лісової пожежної станції, старший єгер та єгер державного лісогосподарського (лісомисливського) підприємства, державного мисливського господарства. Відповідно до ст.3 у своїй діяльності держлісохорона керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно наказу Міністерства лісового господарства України №133 від 31.10.1991 року створено Державне підприємство «Верхньодніпровське лісове господарство», яке належить до сфери управління Державного комітету лісового господарства України і є підзвітним йому.
Відповідно до наказу директора Державного підприємства «Верхньодніпровського лісового господарства» Мороза Г.Ю. "Про прийняття працівників " № 39 від 01.09.2015 року, гр. ОСОБА_1 з 02.09.2015 року прийнято на посаду майстра лісу Бородаївського лісництва «Верхньодніпровського лісового господарства», з оплатою праці згідно штатного розпису (а.с.36).
Таким чином, на підставі підпункту «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», гр. ОСОБА_1 є субєктом, на якого поширюється дія вказаного закону.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у підпункті «е» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» зобовязані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно з рішенням №2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088, із змінами згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18 серпня 2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19 серпня 2016 року за № 1153/29283, така система розпочинає свою роботу в два етапи.
Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та субєктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
23 березня 2017 року Верховна рада України прийняла у другому читанні проект Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" № 6172, згідно з яким доповнено розділ ХІІІ Прикінцеві положення пунктом 5-1 такого змісту: «Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Подання декларацій на другому етапі здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
09.03.2017 року гр. ОСОБА_1, був ознайомлений, що особи, зазначені у п.1, підпункті «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» зобовязані щорічно до першого квітня подавати, заповнивши на офіційному сайті НАЗК, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством (а.с.27-28).
Однак, згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), здійсненому 10 липня 2017 року, встановлено, що гр. ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за 2016 рік лише 10.07.2017 року о 11:30 годині та останньому присвоєно унікальний ідентифікатор «https://public.nazk.gov.ua/declaration/ef1df6d6-5dcb-45aa-8e5a-e6babef89030» (а.с.15).
Під час судового розгляду справи гр. ОСОБА_1, свою вину визнав повністю та щиро розкаявся у скоєному правопорушенні, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме, що несвоєчасно подав щорічну (за 2016 рік) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. ОСОБА_1, пояснив, що не мав можливості подати електрону форму декларації, так, як не вміє користуватися комп`ютерною технікою та інтернетом.
Вислухавши пояснення гр. ОСОБА_1, дослідивши зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, вважаю, що вина останнього у вчиненні правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема:
- поясненням директора Державного підприємства «Верхньодніпровського лісового господарства» ОСОБА_2 (а.с.13-14);
- витяг із сайту НАЗК (а.с.15);
- довідкою № 119 від 30.06.2017 року (а.с.23);
- копією наказу № 17 від 03.03.2017 року (а.с.26);
- копією наказу № 20 від 09.03.2017 року з додатками (а.с.27-28).
Таким чином, гр. ОСОБА_1, будучи субєктом на якого поширюється дія підпункту «е» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи те, що він є суб`єктом декларування та має особисто виконати обов`язок щодо своєчасного подання щорічної (за 2016 рік) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кінцевий термін виконання якого (обов`язку) Законом визначено «до 1 травня», не маючи поважних причин, не виконав даний обов`язок у встановлений законом строк у визначеному законом порядку.
Відповідно до ст.33 КпАП України, накладене адміністративне стягнення в кожному конкретному випадку має бути необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень. А тому, вважаю за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України.
Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1 КпАП України
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розміні 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави.
Стягнути з гр. ОСОБА_1, (ІНН-2271607596), судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень в дохід держави (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ 37993783; Р/р 31215256700001; МФО 820019).
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Верхньодніпровський районний суд протягом 10 днів.
Строк предявлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя С.М. Бурхан
Постанова набрала законної сили _____